bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Ode to Joy

A Ode to Joy egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#9D404A

RGB

rgb(157, 64, 74)

HSL

hsl(354, 42%, 43%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#9D404A

Legközelebbi: Ode to Joy

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Ode to Joy színértékei

HEX

#9D404A

RGB

rgb(157, 64, 74)

HSL

hsl(354, 42%, 43%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Ode to Joy színről?

A Ode to Joy HSL világossága 43%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 42%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 354°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (70/100), ezt követi a CTA- és gombszín (68/100).

Világosság

43%

közepesen sötét

Telítettség

42%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

70/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

6.43:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.27:1

A fekete szöveg és a Ode to Joy háttér kontrasztaránya 3.27:1.

WCAG / fehér szöveg

6.43:1

A fehér szöveg és a Ode to Joy háttér kontrasztaránya 6.43:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Ode to Joy háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.43:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Ode to Joy komplementer árnyalata #409C92, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #9C4077 és #9C6440.

Komplementer

#409C92

Legközelebbi név: Dreamy Teal

Analóg −30°

#9C4077

Legközelebbi név: Vivid Viola

Analóg +30°

#9C6440

Legközelebbi név: Mocha Bisque

Fejlesztőknek

Használd a Ode to Joy színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#9D404A

--color-ode-to-joy: #9D404A;

Árnyalatok

A Ode to Joy világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F5ECED

Line Dried Sheets

100

#E7CFD2

Delicate Pink

200

#D3A9AE

Pale Persimmon

300

#BF8389

Lipstick Pink

400

#AC5D65

Redbud

500

#9D404A

Ode to Joy

600

#8D3A43

Raspberry Fool

700

#763038

Mesa Ridge

800

#5E262C

Christmas Brown

900

#471D21

Vino Tinto

Gyors értékelés

Mire jó a Ode to Joy?

Gyors áttekintés arról, hogy a Ode to Joy milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Ode to Joy

#9D404A

Elsődleges márkaszín

70/100

Kiemelőszín

Használható

62/100

CTA / gomb

68/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

47/100

Szövegszín

66/100

Border / elválasztó

Használható

50/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Ode to Joy színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Ode to Joy színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Ode to Joy vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Meleg Bor No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#38A865

#A643B1

#964049

#E8EEEA

#272B28

Esős Korall

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#499792

#A33E44

#548BB6

#111111

#FFFFFF

Éjféli Égbolt No. 2

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#499788

#A33E52

#5498B6

#111111

#FFFFFF

Elegáns Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#352727

#974949

#E6E6E6

#549C9C

#CDD6D6

Fűszeres Indigó Studio

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#974949

#569F7A

#506B86

#EBEBEB

#292929

Réz Horizont

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#974949

#599B59

#515181

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Ode to Joy háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

6.43:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.27:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 6.43:1

A színről

01

Milyen szín a Ode to Joy?

A Ode to Joy (#9D404A) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Ode to Joy megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Ode to Joy?

A Ode to Joy különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Ode to Joy?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Ode to Joy különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Ode to Joy dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Ode to Joy használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Ode to Joy erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Ode to Joy karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Ode to Joy használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Ode to Joy használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Ode to Joy – kérdések és válaszok

Milyen szín a Ode to Joy?

A Ode to Joy (#9D404A) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 354° árnyalat, 42% telítettség és 43% világosság.

Milyen színek illenek a Ode to Joy színhez?

A HSL színkör alapján a Ode to Joy komplementer árnyalata #409C92, amelyhez a Dreamy Teal áll közel. Analóg kombinációhoz a #9C4077 és #9C6440 árnyalat használható; ezekhez a Vivid Viola és Mocha Bisque áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Ode to Joy webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Ode to Joy legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (70/100), ezt követi a CTA- és gombszín (68/100). 43%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Ode to Joy háttéren?

A Ode to Joy háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.43:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.27:1, a fehér szövegé 6.43:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Ode to Joy?

A Ode to Joy számított CTA-alkalmassági pontszáma 68/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Ode to Joy színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Ode to Joy (#9D404A), a fehér szöveg ajánlott, mert 6.43:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Ode to Joy háttérszínként?

A Ode to Joy háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 43%-os világossága és 42%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Ode to Joy HEX, RGB és HSL kódja?

A Ode to Joy HEX kódja #9D404A. RGB értéke 157, 64, 74, HSL értéke pedig 354°, 42%, 43%.

Fedezz fel további színeket

A Ode to Joy színhez hasonló árnyalatok

Charleston Cherry

#9F414B

Timeless Ruby

#9A4149

Eternal Flame

#A13F49

Egyptian Red

#983F4A

Reddest Red

#9B4045

Romp

#983D48

Plum Majesty

#994548

Classic Cherry

#974146