Szín adatlap
Ochraceous Salmon
A Ochraceous Salmon egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#D99E73
RGB
rgb(217, 158, 115)
HSL
hsl(25, 57%, 65%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#D99E73
Legközelebbi: Ochraceous Salmon
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Ochraceous Salmon színértékei
HEX
#D99E73
RGB
rgb(217, 158, 115)
HSL
hsl(25, 57%, 65%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Ochraceous Salmon színről?
A Ochraceous Salmon HSL világossága 65%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 57%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 25°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (71/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (70/100).
Világosság
65%
közepesen világos
Telítettség
57%
erősen telített
Legjobb szerepkör
71/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
9.09:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
9.09:1
A fekete szöveg és a Ochraceous Salmon háttér kontrasztaránya 9.09:1.
WCAG / fehér szöveg
2.31:1
A fehér szöveg és a Ochraceous Salmon háttér kontrasztaránya 2.31:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Ochraceous Salmon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.09:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Ochraceous Salmon komplementer árnyalata #73AED9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D9737B és #D9D073.
Fejlesztőknek
Használd a Ochraceous Salmon színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#D99E73
--color-ochraceous-salmon: #D99E73;
Árnyalatok
A Ochraceous Salmon világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Ochraceous Salmon?
Gyors áttekintés arról, hogy a Ochraceous Salmon milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Ochraceous Salmon
#D99E73
Elsődleges márkaszín
Jó
70/100
Kiemelőszín
Jó
67/100
CTA / gomb
Jó
71/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Használható
60/100
Szövegszín
Óvatosan
39/100
Border / elválasztó
Használható
55/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Ochraceous Salmon színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Ochraceous Salmon színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Ochraceous Salmon vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Naplemente Indigó Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#78E2A3
#AF8FE0
#D59C76
#ECF4EF
#1D2B22
Terrakotta Agyag No. 3
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#C75757
#4BD2D2
#D6A371
#111111
#FFFFFF
Hűvös Kert Series
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#78E2DB
#E28DBD
#D8A279
#E4F1F0
#213130
Napfényes Palakő Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#C75766
#4BD2C0
#D69671
#111111
#FFFFFF
Esős Kert Tone
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#85BBD6
#DE9D7C
#A0ABE3
#111111
#FFFFFF
Óceáni Lagúna Studio
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#78E2CD
#E28DC9
#D89579
#E4F1EE
#21312E
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Ochraceous Salmon háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.31:1
Fekete szöveg
Aa
9.09:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 9.09:1
A színről
01
Milyen szín a Ochraceous Salmon?
A Ochraceous Salmon (#D99E73) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Ochraceous Salmon megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Ochraceous Salmon?
A Ochraceous Salmon különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Ochraceous Salmon?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Ochraceous Salmon különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Ochraceous Salmon vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Ochraceous Salmon használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Ochraceous Salmon erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Ochraceous Salmon karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Ochraceous Salmon intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Ochraceous Salmon használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Ochraceous Salmon – kérdések és válaszok
Milyen szín a Ochraceous Salmon?
A Ochraceous Salmon (#D99E73) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 25° árnyalat, 57% telítettség és 65% világosság.
Milyen színek illenek a Ochraceous Salmon színhez?
A HSL színkör alapján a Ochraceous Salmon komplementer árnyalata #73AED9, amelyhez a Skyscape áll közel. Analóg kombinációhoz a #D9737B és #D9D073 árnyalat használható; ezekhez a Red Cedar és Sand Pyramid áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Ochraceous Salmon webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Ochraceous Salmon legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (71/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (70/100). 65%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Ochraceous Salmon háttéren?
A Ochraceous Salmon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.09:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.09:1, a fehér szövegé 2.31:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Ochraceous Salmon?
A Ochraceous Salmon számított CTA-alkalmassági pontszáma 71/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Ochraceous Salmon színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Ochraceous Salmon (#D99E73), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.09:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Ochraceous Salmon háttérszínként?
A Ochraceous Salmon háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 65%-os világossága és 57%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Ochraceous Salmon HEX, RGB és HSL kódja?
A Ochraceous Salmon HEX kódja #D99E73. RGB értéke 217, 158, 115, HSL értéke pedig 25°, 57%, 65%.
Fedezz fel további színeket