bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Nightingale Grey

A Nightingale Grey egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
visszafogott
meleg tónusú

HEX

#BAAEA3

RGB

rgb(186, 174, 163)

HSL

hsl(29, 14%, 68%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#BAAEA3

Legközelebbi: Nightingale Grey

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Nightingale Grey színértékei

HEX

#BAAEA3

RGB

rgb(186, 174, 163)

HSL

hsl(29, 14%, 68%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Nightingale Grey színről?

A Nightingale Grey HSL világossága 68%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 14%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 29°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (76/100), ezt követi a kártya- és surface szín (73/100).

Világosság

68%

közepesen világos

Telítettség

14%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

76/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

9.67:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

9.67:1

A fekete szöveg és a Nightingale Grey háttér kontrasztaránya 9.67:1.

WCAG / fehér szöveg

2.17:1

A fehér szöveg és a Nightingale Grey háttér kontrasztaránya 2.17:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Nightingale Grey háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.67:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Nightingale Grey komplementer árnyalata #A2AEB9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #B9A2A2 és #B9B8A2.

Komplementer

#A2AEB9

Legközelebbi név: How Handsome

Analóg −30°

#B9A2A2

Legközelebbi név: Lilac Smoke

Analóg +30°

#B9B8A2

Legközelebbi név: Court Green

Fejlesztőknek

Használd a Nightingale Grey színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#BAAEA3

--color-nightingale-grey: #BAAEA3;

Árnyalatok

A Nightingale Grey világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F8F7F6

Lynx White

100

#EEEBE8

Pale Bud

200

#E0DBD6

Hint of Mauve

300

#D2CAC3

Burnished Clay

400

#C4BAB1

Luxe Grey

500

#BAAEA3

Nightingale Grey

600

#A79D93

Sinister Mood

700

#8C837A

Schooner

800

#706862

Burnished Pewter

900

#544E49

Urbane Bronze

Gyors értékelés

Mire jó a Nightingale Grey?

Gyors áttekintés arról, hogy a Nightingale Grey milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Nightingale Grey

#BAAEA3

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

43/100

Kiemelőszín

Óvatosan

33/100

CTA / gomb

Óvatosan

39/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

73/100

Szövegszín

Óvatosan

37/100

Border / elválasztó

76/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Nightingale Grey színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Nightingale Grey színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Nightingale Grey vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Napfényes Agyag

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#91C6CA

#CDA2B5

#BEAB93

#EBEBEB

#292929

Mézes Moha

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#91BFCA

#CDA2AF

#BEB193

#EBEBEB

#292929

Borostyán Kert

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#A091CA

#CBAFA4

#91BA9C

#F0F0F0

#242424

Harmonikus Mező

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#273035

#91B7CA

#E6E6E6

#CBAE9F

#D6D0CD

Fűszeres Horizont

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9891CA

#CBA9A4

#91BA96

#F0F0F0

#242424

Napfényes Horizont No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91CAB7

#BEA4CB

#BAAD91

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Nightingale Grey háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.17:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

9.67:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 9.67:1

A színről

01

Milyen szín a Nightingale Grey?

A Nightingale Grey (#BAAEA3) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Nightingale Grey megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Nightingale Grey?

A Nightingale Grey különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Nightingale Grey?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Nightingale Grey különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Nightingale Grey vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Nightingale Grey használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Nightingale Grey erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Nightingale Grey karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Nightingale Grey használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Nightingale Grey használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Nightingale Grey – kérdések és válaszok

Milyen szín a Nightingale Grey?

A Nightingale Grey (#BAAEA3) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 29° árnyalat, 14% telítettség és 68% világosság.

Milyen színek illenek a Nightingale Grey színhez?

A HSL színkör alapján a Nightingale Grey komplementer árnyalata #A2AEB9, amelyhez a How Handsome áll közel. Analóg kombinációhoz a #B9A2A2 és #B9B8A2 árnyalat használható; ezekhez a Lilac Smoke és Court Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Nightingale Grey webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Nightingale Grey legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (76/100), ezt követi a kártya- és felületszín (73/100). 68%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Nightingale Grey háttéren?

A Nightingale Grey háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.67:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.67:1, a fehér szövegé 2.17:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Nightingale Grey?

A Nightingale Grey számított CTA-alkalmassági pontszáma 39/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Nightingale Grey színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Nightingale Grey (#BAAEA3), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.67:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Nightingale Grey háttérszínként?

A Nightingale Grey háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 68%-os világossága és 14%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Nightingale Grey HEX, RGB és HSL kódja?

A Nightingale Grey HEX kódja #BAAEA3. RGB értéke 186, 174, 163, HSL értéke pedig 29°, 14%, 68%.

Fedezz fel további színeket

A Nightingale Grey színhez hasonló árnyalatok

Marshy Habitat

#B8AEA2

Barista

#BCAFA2

Drake Tooth

#BBB0A4

Silk

#BBADA1

Blind Date

#BCAEA1

Stonelake

#BAB1A3

Barren

#B9ABA3

Thumper

#BDADA4