bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Niebla Azul

A Niebla Azul egy közepes világosságú, visszafogott és hideg tónusú cián szín.

cián
közepes világosságú
visszafogott
hideg tónusú

HEX

#B6C3C4

RGB

rgb(182, 195, 196)

HSL

hsl(184, 11%, 74%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#B6C3C4

Legközelebbi: Niebla Azul

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Niebla Azul színértékei

HEX

#B6C3C4

RGB

rgb(182, 195, 196)

HSL

hsl(184, 11%, 74%)

Színcsalád

cián

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Niebla Azul színről?

A Niebla Azul HSL világossága 74%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 11%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 184°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (81/100), ezt követi a kártya- és surface szín (78/100).

Világosság

74%

közepesen világos

Telítettség

11%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

81/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

11.59:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

11.59:1

A fekete szöveg és a Niebla Azul háttér kontrasztaránya 11.59:1.

WCAG / fehér szöveg

1.81:1

A fehér szöveg és a Niebla Azul háttér kontrasztaránya 1.81:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Niebla Azul háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 11.59:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Niebla Azul komplementer árnyalata #C4B6B5, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #B5C4BE és #B5BCC4.

Komplementer

#C4B6B5

Legközelebbi név: Georgian Pink

Analóg −30°

#B5C4BE

Legközelebbi név: Patina Creek

Analóg +30°

#B5BCC4

Legközelebbi név: Silver Springs

Fejlesztőknek

Használd a Niebla Azul színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#B6C3C4

--color-niebla-azul: #B6C3C4;

Árnyalatok

A Niebla Azul világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F8F9F9

Doctor

100

#EDF0F0

Bái Sè White

200

#DEE4E4

Mauve White

300

#D0D8D9

Pond Frost

400

#C1CCCD

Tudor Ice

500

#B6C3C4

Niebla Azul

600

#A4B0B0

Gull Grey

700

#899293

Gotham Grey

800

#6D7576

Battleship Grey

900

#525858

Orion Grey

Gyors értékelés

Mire jó a Niebla Azul?

Gyors áttekintés arról, hogy a Niebla Azul milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Niebla Azul

#B6C3C4

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

35/100

Kiemelőszín

Óvatosan

26/100

CTA / gomb

Óvatosan

31/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

78/100

Szövegszín

Óvatosan

30/100

Border / elválasztó

Kiváló

81/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Niebla Azul színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Niebla Azul színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Niebla Azul vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Sarki Mező Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#EFEFF0

#BDC2D0

#35446E

#384B80

#1E2434

Sarki Palakő Studio

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#EFEFF0

#BDC2D0

#495E97

#384B80

#1E2434

Jeges Indigó

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#EFEFF0

#BDC2D0

#687CB6

#384A80

#1E2334

Hűvös Bor

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#EFEFF0

#BDC2D0

#91A0CA

#384B80

#1E2434

Fagyos Korall Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#EFF0F0

#BDC5D0

#354C6E

#385580

#1E2734

Jeges Korall

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#EFF0F0

#BDC5D0

#496897

#385580

#1E2734

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Niebla Azul háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.81:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

11.59:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 11.59:1

A színről

01

Milyen szín a Niebla Azul?

A Niebla Azul (#B6C3C4) egy közepes világosságú, visszafogott és hideg tónusú cián szín. A cián színcsaládra jellemzően friss, tiszta és modern vizuális karaktert képvisel.

02

A Niebla Azul megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Niebla Azul?

A Niebla Azul különösen jól használható modern digitális felületekhez, technológiai projektekhez és könnyed vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Niebla Azul?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Niebla Azul különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Niebla Azul friss, rendezett és digitális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, SaaS, egészségügyi technológia és digitális szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy friss, tiszta és modern megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Niebla Azul használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Niebla Azul erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Niebla Azul karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Niebla Azul használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Niebla Azul használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Niebla Azul – kérdések és válaszok

Milyen szín a Niebla Azul?

A Niebla Azul (#B6C3C4) egy közepes világosságú, visszafogott és hideg tónusú cián szín. HSL értéke 184° árnyalat, 11% telítettség és 74% világosság.

Milyen színek illenek a Niebla Azul színhez?

A HSL színkör alapján a Niebla Azul komplementer árnyalata #C4B6B5, amelyhez a Georgian Pink áll közel. Analóg kombinációhoz a #B5C4BE és #B5BCC4 árnyalat használható; ezekhez a Patina Creek és Silver Springs áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Niebla Azul webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Niebla Azul legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (81/100), ezt követi a kártya- és felületszín (78/100). 74%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Niebla Azul háttéren?

A Niebla Azul háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 11.59:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 11.59:1, a fehér szövegé 1.81:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Niebla Azul?

A Niebla Azul számított CTA-alkalmassági pontszáma 31/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Niebla Azul színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Niebla Azul (#B6C3C4), a fekete szöveg ajánlott, mert 11.59:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Niebla Azul háttérszínként?

A Niebla Azul háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 74%-os világossága és 11%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Niebla Azul HEX, RGB és HSL kódja?

A Niebla Azul HEX kódja #B6C3C4. RGB értéke 182, 195, 196, HSL értéke pedig 184°, 11%, 74%.

Fedezz fel további színeket

A Niebla Azul színhez hasonló árnyalatok

Misty Blue

#B4C4C3

Sky Grey

#B6C3C1

Trade Winds

#B7C5C6

Blustery Wind

#B6C5C1

Krypton

#B8C0C3

Moroccan Moderne

#B4C0C3

Skyline Steel

#B9C0C3

Driftwood Blues

#B6C1C8