Szín adatlap
Nectar of the Goddess
A Nectar of the Goddess egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#E3A701
RGB
rgb(227, 167, 1)
HSL
hsl(44, 99%, 45%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#E3A701
Legközelebbi: Nectar of the Goddess
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Nectar of the Goddess színértékei
HEX
#E3A701
RGB
rgb(227, 167, 1)
HSL
hsl(44, 99%, 45%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Nectar of the Goddess színről?
A Nectar of the Goddess HSL világossága 45%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 99%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 44°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100).
Világosság
45%
közepesen sötét
Telítettség
99%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
100/100
kiemelőszín
Legjobb kontraszt
9.79:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
9.79:1
A fekete szöveg és a Nectar of the Goddess háttér kontrasztaránya 9.79:1.
WCAG / fehér szöveg
2.14:1
A fehér szöveg és a Nectar of the Goddess háttér kontrasztaránya 2.14:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Nectar of the Goddess háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.79:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Nectar of the Goddess komplementer árnyalata #013EE4, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E43601 és #AFE401.
Fejlesztőknek
Használd a Nectar of the Goddess színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#E3A701
--color-nectar-of-the-goddess: #E3A701;
Árnyalatok
A Nectar of the Goddess világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Nectar of the Goddess?
Gyors áttekintés arról, hogy a Nectar of the Goddess milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Nectar of the Goddess
#E3A701
Elsődleges márkaszín
Kiváló
94/100
Kiemelőszín
Kiváló
100/100
CTA / gomb
Kiváló
100/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Óvatosan
34/100
Szövegszín
Használható
53/100
Border / elválasztó
Óvatosan
25/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Nectar of the Goddess színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Nectar of the Goddess színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Nectar of the Goddess vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Tengeri Korall No. 2
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#1646CA
#D59F0B
#4D1DED
#111111
#FFFFFF
Esős Palakő Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#162ECA
#D5BA0B
#691DED
#111111
#FFFFFF
Fűszeres Égbolt Collection
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#CA2E16
#0BBAD5
#EDA01D
#111111
#FFFFFF
Őszi Palakő Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#493E12
#CAA616
#F1ECDA
#1E42D2
#B8C2EA
Borostyán Moha
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#CAA616
#1F9FD6
#4D20B6
#F4F0E1
#37311B
Borostyán Bor
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#CAA616
#22D3AF
#9321B0
#F6F3EA
#302B17
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Nectar of the Goddess háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.14:1
Fekete szöveg
Aa
9.79:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 9.79:1
A színről
01
Milyen szín a Nectar of the Goddess?
A Nectar of the Goddess (#E3A701) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Nectar of the Goddess megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Nectar of the Goddess?
A Nectar of the Goddess különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Nectar of the Goddess?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Nectar of the Goddess különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Nectar of the Goddess vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Nectar of the Goddess használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Nectar of the Goddess erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Nectar of the Goddess karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Nectar of the Goddess intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Nectar of the Goddess használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Nectar of the Goddess – kérdések és válaszok
Milyen szín a Nectar of the Goddess?
A Nectar of the Goddess (#E3A701) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 44° árnyalat, 99% telítettség és 45% világosság.
Milyen színek illenek a Nectar of the Goddess színhez?
A HSL színkör alapján a Nectar of the Goddess komplementer árnyalata #013EE4, amelyhez a Merchant Marine Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #E43601 és #AFE401 árnyalat használható; ezekhez a Red Bell Pepper és Slimer Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Nectar of the Goddess webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Nectar of the Goddess legerősebb szerepköre kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100). 45%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Nectar of the Goddess háttéren?
A Nectar of the Goddess háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.79:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.79:1, a fehér szövegé 2.14:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Nectar of the Goddess?
A Nectar of the Goddess számított CTA-alkalmassági pontszáma 100/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Nectar of the Goddess színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Nectar of the Goddess (#E3A701), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.79:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Nectar of the Goddess háttérszínként?
A Nectar of the Goddess háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 45%-os világossága és 99%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Nectar of the Goddess HEX, RGB és HSL kódja?
A Nectar of the Goddess HEX kódja #E3A701. RGB értéke 227, 167, 1, HSL értéke pedig 44°, 99%, 45%.
Fedezz fel további színeket