bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Nantucket Dune

A Nantucket Dune egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#D0BFAA

RGB

rgb(208, 191, 170)

HSL

hsl(33, 29%, 74%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#D0BFAA

Legközelebbi: Nantucket Dune

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Nantucket Dune színértékei

HEX

#D0BFAA

RGB

rgb(208, 191, 170)

HSL

hsl(33, 29%, 74%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Nantucket Dune színről?

A Nantucket Dune HSL világossága 74%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 29%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 33°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (73/100), ezt követi a border- és elválasztószín (73/100).

Világosság

74%

közepesen világos

Telítettség

29%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

73/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

11.71:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

11.71:1

A fekete szöveg és a Nantucket Dune háttér kontrasztaránya 11.71:1.

WCAG / fehér szöveg

1.79:1

A fehér szöveg és a Nantucket Dune háttér kontrasztaránya 1.79:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Nantucket Dune háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 11.71:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Nantucket Dune komplementer árnyalata #A9BBD0, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D0ABA9 és #CED0A9.

Komplementer

#A9BBD0

Legközelebbi név: Skyway

Analóg −30°

#D0ABA9

Legközelebbi név: Baby Jane

Analóg +30°

#CED0A9

Legközelebbi név: Olive Martini

Fejlesztőknek

Használd a Nantucket Dune színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#D0BFAA

--color-nantucket-dune: #D0BFAA;

Árnyalatok

A Nantucket Dune világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAF9F7

Cloud Petal

100

#F3EFEA

Silk Pillow

200

#EAE2D9

Indian Muslin

300

#E0D5C8

Casual Elegance

400

#D7C9B7

Sandshell

500

#D0BFAA

Nantucket Dune

600

#BBAC99

Delicate Honeysweet

700

#9C8F80

Putty Yellow

800

#7D7366

Bat Wing

900

#5E564C

Beaver Pelt

Gyors értékelés

Mire jó a Nantucket Dune?

Gyors áttekintés arról, hogy a Nantucket Dune milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Nantucket Dune

#D0BFAA

Elsődleges márkaszín

Használható

45/100

Kiemelőszín

Óvatosan

40/100

CTA / gomb

Óvatosan

44/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

73/100

Szövegszín

Óvatosan

30/100

Border / elválasztó

73/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Nantucket Dune színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Nantucket Dune színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Nantucket Dune vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Napfényes Agyag Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B791CA

#CBBEA4

#91BAAD

#F0F0F0

#242424

Homokos Moha

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#9891CA

#CDBDA2

#A3BE93

#EBEBEB

#292929

Acélos Palakő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#BF91CA

#CBC3A4

#91BAB2

#F0F0F0

#242424

Mézes Moha Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#A091CA

#CDC3A2

#9DBE93

#EBEBEB

#292929

Aranyló Korall

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#AF91CA

#CBB9A4

#91BAA7

#F0F0F0

#242424

Barackos Agyag Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#CA9191

#89D2D2

#DAC2A9

#111111

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Nantucket Dune háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.79:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

11.71:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 11.71:1

A színről

01

Milyen szín a Nantucket Dune?

A Nantucket Dune (#D0BFAA) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Nantucket Dune megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Nantucket Dune?

A Nantucket Dune különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Nantucket Dune?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Nantucket Dune különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Nantucket Dune vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Nantucket Dune használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Nantucket Dune erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Nantucket Dune karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Nantucket Dune használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Nantucket Dune használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Nantucket Dune – kérdések és válaszok

Milyen szín a Nantucket Dune?

A Nantucket Dune (#D0BFAA) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 33° árnyalat, 29% telítettség és 74% világosság.

Milyen színek illenek a Nantucket Dune színhez?

A HSL színkör alapján a Nantucket Dune komplementer árnyalata #A9BBD0, amelyhez a Skyway áll közel. Analóg kombinációhoz a #D0ABA9 és #CED0A9 árnyalat használható; ezekhez a Baby Jane és Olive Martini áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Nantucket Dune webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Nantucket Dune legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (73/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (73/100). 74%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Nantucket Dune háttéren?

A Nantucket Dune háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 11.71:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 11.71:1, a fehér szövegé 1.79:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Nantucket Dune?

A Nantucket Dune számított CTA-alkalmassági pontszáma 44/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Nantucket Dune színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Nantucket Dune (#D0BFAA), a fekete szöveg ajánlott, mert 11.71:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Nantucket Dune háttérszínként?

A Nantucket Dune háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 74%-os világossága és 29%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Nantucket Dune HEX, RGB és HSL kódja?

A Nantucket Dune HEX kódja #D0BFAA. RGB értéke 208, 191, 170, HSL értéke pedig 33°, 29%, 74%.

Fedezz fel további színeket

A Nantucket Dune színhez hasonló árnyalatok

Malabar

#CFBEA9

Cabo

#CEC0AA

Light Rattan

#D1C1AA

Vanilla Doe

#D1BEA8

Baja

#D2C1A8

Threaded Loom

#CEC2AA

Mushroom Cap

#D3BEAC

Desert Fortress

#D3BDAC