bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Mystic Sea

A Mystic Sea egy világos, közepesen telített és hideg tónusú cián szín.

cián
világos
közepesen telített
hideg tónusú

HEX

#B9E0DB

RGB

rgb(185, 224, 219)

HSL

hsl(172, 39%, 80%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#B9E0DB

Legközelebbi: Mystic Sea

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Mystic Sea színértékei

HEX

#B9E0DB

RGB

rgb(185, 224, 219)

HSL

hsl(172, 39%, 80%)

Színcsalád

cián

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Mystic Sea színről?

A Mystic Sea HSL világossága 80%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 39%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 172°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (75/100).

Világosság

80%

világos

Telítettség

39%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

14.75:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

14.75:1

A fekete szöveg és a Mystic Sea háttér kontrasztaránya 14.75:1.

WCAG / fehér szöveg

1.42:1

A fehér szöveg és a Mystic Sea háttér kontrasztaránya 1.42:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Mystic Sea háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.75:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Mystic Sea komplementer árnyalata #E0B8BD, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #B8E0C7 és #B8D1E0.

Komplementer

#E0B8BD

Legközelebbi név: Shy Young Salmon

Analóg −30°

#B8E0C7

Legközelebbi név: Aqua Bay

Analóg +30°

#B8D1E0

Legközelebbi név: Pale Whale

Fejlesztőknek

Használd a Mystic Sea színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#B9E0DB

--color-mystic-sea: #B9E0DB;

Árnyalatok

A Mystic Sea világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F8FCFB

Everlasting Ice

100

#EEF7F6

Aijiro White

200

#E0F1EF

Bone-Chilling

300

#D2EBE8

Sea Spray

400

#C4E5E0

Windwood Spring

500

#B9E0DB

Mystic Sea

600

#A7CAC5

Zenith Heights

700

#8BA8A4

Tropical Cascade

800

#6F8683

Misty Moor

900

#536563

Armada

Gyors értékelés

Mire jó a Mystic Sea?

Gyors áttekintés arról, hogy a Mystic Sea milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Mystic Sea

#B9E0DB

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

43/100

Kiemelőszín

Óvatosan

43/100

CTA / gomb

Használható

45/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

75/100

Szövegszín

Óvatosan

23/100

Border / elválasztó

71/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Mystic Sea színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Mystic Sea színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Mystic Sea vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Homokos Horizont

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#431924

#871D39

#EDDEE2

#248F72

#BFE3DA

Meleg Égbolt No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#431924

#B9274E

#EDDEE2

#30C099

#BFE3DA

Borostyán Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#431924

#D8466D

#EDDEE2

#58D5B4

#BFE3DA

Meleg Kert Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#431924

#E27895

#EDDEE2

#89E1CA

#BFE3DA

Homokos Horizont Studio

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#43191F

#871D2B

#EDDEE0

#248F81

#BFE3DF

Borostyán Agyag No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#43191F

#B9273B

#EDDEE0

#30C0AD

#BFE3DF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Mystic Sea háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.42:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

14.75:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 14.75:1

A színről

01

Milyen szín a Mystic Sea?

A Mystic Sea (#B9E0DB) egy világos, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. A cián színcsaládra jellemzően friss, tiszta és modern vizuális karaktert képvisel.

02

A Mystic Sea megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Mystic Sea?

A Mystic Sea különösen jól használható modern digitális felületekhez, technológiai projektekhez és könnyed vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Mystic Sea?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Mystic Sea különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Mystic Sea friss, rendezett és digitális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, SaaS, egészségügyi technológia és digitális szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy friss, tiszta és modern megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Mystic Sea használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Mystic Sea erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Mystic Sea karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Mystic Sea könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Mystic Sea használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Mystic Sea – kérdések és válaszok

Milyen szín a Mystic Sea?

A Mystic Sea (#B9E0DB) egy világos, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. HSL értéke 172° árnyalat, 39% telítettség és 80% világosság.

Milyen színek illenek a Mystic Sea színhez?

A HSL színkör alapján a Mystic Sea komplementer árnyalata #E0B8BD, amelyhez a Shy Young Salmon áll közel. Analóg kombinációhoz a #B8E0C7 és #B8D1E0 árnyalat használható; ezekhez a Aqua Bay és Pale Whale áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Mystic Sea webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Mystic Sea legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (75/100). 80%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Mystic Sea háttéren?

A Mystic Sea háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.75:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.75:1, a fehér szövegé 1.42:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Mystic Sea?

A Mystic Sea számított CTA-alkalmassági pontszáma 45/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Mystic Sea színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Mystic Sea (#B9E0DB), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.75:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Mystic Sea háttérszínként?

A Mystic Sea háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 80%-os világossága és 39%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Mystic Sea HEX, RGB és HSL kódja?

A Mystic Sea HEX kódja #B9E0DB. RGB értéke 185, 224, 219, HSL értéke pedig 172°, 39%, 80%.

Fedezz fel további színeket

A Mystic Sea színhez hasonló árnyalatok

Festival de Verano

#B5E1DB

Mech Suit

#BBDDDD

Blue Glass

#B8DCDC

Minerva

#B5DEDA

Bath Salt Green

#BBDED7

Mint Blue

#BCE0DF

Antiguan

#BDDFD8

Serendipity

#BDE1D8