bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Mud-Dell

A Mud-Dell egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
visszafogott
meleg tónusú

HEX

#A08B76

RGB

rgb(160, 139, 118)

HSL

hsl(30, 18%, 55%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#A08B76

Legközelebbi: Mud-Dell

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Mud-Dell színértékei

HEX

#A08B76

RGB

rgb(160, 139, 118)

HSL

hsl(30, 18%, 55%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Mud-Dell színről?

A Mud-Dell HSL világossága 55%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 18%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 30°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (67/100), ezt követi a kártya- és surface szín (62/100).

Világosság

55%

közepes világosságú

Telítettség

18%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

67/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

6.45:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

6.45:1

A fekete szöveg és a Mud-Dell háttér kontrasztaránya 6.45:1.

WCAG / fehér szöveg

3.26:1

A fehér szöveg és a Mud-Dell háttér kontrasztaránya 3.26:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Mud-Dell háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.45:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Mud-Dell komplementer árnyalata #788CA1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A17878 és #A1A178.

Komplementer

#788CA1

Legközelebbi név: Hilo Bay

Analóg −30°

#A17878

Legközelebbi név: Burlwood

Analóg +30°

#A1A178

Legközelebbi név: Dill Grass

Fejlesztőknek

Használd a Mud-Dell színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#A08B76

--color-mud-dell: #A08B76;

Árnyalatok

A Mud-Dell világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F6F3F1

Bright White

100

#E7E2DD

White Opal

200

#D4CBC1

Dusky Morn

300

#C1B4A6

Couch Potato

400

#AE9C8B

Over the Taupe

500

#A08B76

Mud-Dell

600

#907D6A

Squirrel

700

#786859

Congo Capture

800

#605347

Canteen

900

#483F35

Brown Bear

Gyors értékelés

Mire jó a Mud-Dell?

Gyors áttekintés arról, hogy a Mud-Dell milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Mud-Dell

#A08B76

Elsődleges márkaszín

Használható

59/100

Kiemelőszín

Használható

45/100

CTA / gomb

Használható

53/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

62/100

Szövegszín

Használható

52/100

Border / elválasztó

67/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Mud-Dell színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Mud-Dell színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Mud-Dell vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Barackos Moha No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68B691

#9B7DB5

#A3896C

#F0F0F0

#242424

Barackos Bor Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68B69C

#A27DB5

#A3906C

#F0F0F0

#242424

Barackos Korall

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#68B1B6

#B87A95

#A78E6C

#EBEBEB

#292929

Terrakotta Lagúna Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#68A6B6

#B87A8D

#A7956C

#EBEBEB

#292929

Holdfényes Indigó

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68B6A6

#AA7DB5

#A3986C

#F0F0F0

#242424

Borostyán Mező Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#68B6B1

#B87A9D

#A7866C

#EBEBEB

#292929

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Mud-Dell háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.26:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

6.45:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 6.45:1

A színről

01

Milyen szín a Mud-Dell?

A Mud-Dell (#A08B76) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Mud-Dell megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Mud-Dell?

A Mud-Dell különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Mud-Dell?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Mud-Dell különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Mud-Dell vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Mud-Dell használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Mud-Dell erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Mud-Dell karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Mud-Dell használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Mud-Dell használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Mud-Dell – kérdések és válaszok

Milyen szín a Mud-Dell?

A Mud-Dell (#A08B76) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 30° árnyalat, 18% telítettség és 55% világosság.

Milyen színek illenek a Mud-Dell színhez?

A HSL színkör alapján a Mud-Dell komplementer árnyalata #788CA1, amelyhez a Hilo Bay áll közel. Analóg kombinációhoz a #A17878 és #A1A178 árnyalat használható; ezekhez a Burlwood és Dill Grass áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Mud-Dell webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Mud-Dell legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (67/100), ezt követi a kártya- és felületszín (62/100). 55%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Mud-Dell háttéren?

A Mud-Dell háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.45:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.45:1, a fehér szövegé 3.26:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Mud-Dell?

A Mud-Dell számított CTA-alkalmassági pontszáma 53/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Mud-Dell színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Mud-Dell (#A08B76), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.45:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Mud-Dell háttérszínként?

A Mud-Dell háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 55%-os világossága és 18%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Mud-Dell HEX, RGB és HSL kódja?

A Mud-Dell HEX kódja #A08B76. RGB értéke 160, 139, 118, HSL értéke pedig 30°, 18%, 55%.

Fedezz fel további színeket

A Mud-Dell színhez hasonló árnyalatok

Cottage Walk

#A08E77

Archivist

#9F8C73

Sandy Ridge

#A18E77

Cavern

#A08D7A

Chanterelle Sauce

#A28776

Natural

#A48B74

Terrazzo Brown

#A28873

River Mud

#A08B71