Szín adatlap
Misted Yellow
A Misted Yellow egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#DAB965
RGB
rgb(218, 185, 101)
HSL
hsl(43, 61%, 63%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#DAB965
Legközelebbi: Misted Yellow
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Misted Yellow színértékei
HEX
#DAB965
RGB
rgb(218, 185, 101)
HSL
hsl(43, 61%, 63%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Misted Yellow színről?
A Misted Yellow HSL világossága 63%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 61%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 43°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (76/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (74/100).
Világosság
63%
közepesen világos
Telítettség
61%
erősen telített
Legjobb szerepkör
76/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
11.11:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
11.11:1
A fekete szöveg és a Misted Yellow háttér kontrasztaránya 11.11:1.
WCAG / fehér szöveg
1.89:1
A fehér szöveg és a Misted Yellow háttér kontrasztaránya 1.89:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Misted Yellow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 11.11:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Misted Yellow komplementer árnyalata #6788DA, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #DA8067 és #C1DA67.
Fejlesztőknek
Használd a Misted Yellow színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#DAB965
--color-misted-yellow: #DAB965;
Árnyalatok
A Misted Yellow világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Misted Yellow?
Gyors áttekintés arról, hogy a Misted Yellow milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Misted Yellow
#DAB965
Elsődleges márkaszín
Jó
74/100
Kiemelőszín
Jó
72/100
CTA / gomb
Jó
76/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Használható
57/100
Szövegszín
Óvatosan
40/100
Border / elválasztó
Használható
52/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Misted Yellow színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Misted Yellow színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Misted Yellow vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Barackos Palakő No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6CEFC3
#C984EB
#E2BA69
#EAF6F2
#173028
Tengeri Égbolt Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#BB46D8
#D3BC5F
#48C7AD
#F2ECF4
#281D2B
Sarki Mező
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6D46D8
#D6BA5C
#67CA49
#E8E4F1
#252131
Fűszeres Indigó No. 2
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#D85946
#3BCDE3
#E3B463
#111111
#FFFFFF
Fűszeres Lagúna Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#C77557
#4BAED2
#D6BE71
#111111
#FFFFFF
Acélos Moha Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#192443
#466DD8
#DEE2ED
#D5B458
#E3DABF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Misted Yellow háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.89:1
Fekete szöveg
Aa
11.11:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 11.11:1
A színről
01
Milyen szín a Misted Yellow?
A Misted Yellow (#DAB965) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Misted Yellow megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Misted Yellow?
A Misted Yellow különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Misted Yellow?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Misted Yellow különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Misted Yellow vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Misted Yellow használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Misted Yellow erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Misted Yellow karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Misted Yellow intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Misted Yellow használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Misted Yellow – kérdések és válaszok
Milyen szín a Misted Yellow?
A Misted Yellow (#DAB965) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 43° árnyalat, 61% telítettség és 63% világosság.
Milyen színek illenek a Misted Yellow színhez?
A HSL színkör alapján a Misted Yellow komplementer árnyalata #6788DA, amelyhez a Little Boy Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #DA8067 és #C1DA67 árnyalat használható; ezekhez a Summer Sunset és Citrus Lime áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Misted Yellow webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Misted Yellow legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (76/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (74/100). 63%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Misted Yellow háttéren?
A Misted Yellow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 11.11:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 11.11:1, a fehér szövegé 1.89:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Misted Yellow?
A Misted Yellow számított CTA-alkalmassági pontszáma 76/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Misted Yellow színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Misted Yellow (#DAB965), a fekete szöveg ajánlott, mert 11.11:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Misted Yellow háttérszínként?
A Misted Yellow háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 63%-os világossága és 61%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Misted Yellow HEX, RGB és HSL kódja?
A Misted Yellow HEX kódja #DAB965. RGB értéke 218, 185, 101, HSL értéke pedig 43°, 61%, 63%.
Fedezz fel további színeket