Szín adatlap
Mint Soap
A Mint Soap egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#CBD5B1
RGB
rgb(203, 213, 177)
HSL
hsl(77, 30%, 76%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#CBD5B1
Legközelebbi: Mint Soap
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Mint Soap színértékei
HEX
#CBD5B1
RGB
rgb(203, 213, 177)
HSL
hsl(77, 30%, 76%)
Színcsalád
zöld
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Mint Soap színről?
A Mint Soap HSL világossága 76%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 30%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 77°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (75/100).
Világosság
76%
világos
Telítettség
30%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
13.69:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
13.69:1
A fekete szöveg és a Mint Soap háttér kontrasztaránya 13.69:1.
WCAG / fehér szöveg
1.53:1
A fehér szöveg és a Mint Soap háttér kontrasztaránya 1.53:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Mint Soap háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 13.69:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Mint Soap komplementer árnyalata #BAAFD4, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D4CCAF és #B7D4AF.
Fejlesztőknek
Használd a Mint Soap színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#CBD5B1
--color-mint-soap: #CBD5B1;
Árnyalatok
A Mint Soap világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Mint Soap?
Gyors áttekintés arról, hogy a Mint Soap milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Mint Soap
#CBD5B1
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
43/100
Kiemelőszín
Óvatosan
39/100
CTA / gomb
Óvatosan
43/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
75/100
Szövegszín
Óvatosan
28/100
Border / elválasztó
Jó
73/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Mint Soap színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Mint Soap színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Mint Soap vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Réz Erdő Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F1F3ED
#CDD9B5
#A2C757
#6C8D2A
#2F3A18
Réz Égbolt
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F1F3ED
#CDD9B5
#BBD685
#6C8D2A
#2F3A18
Őszi Kert Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0F3ED
#C8D9B5
#93C757
#5F8D2A
#2A3A18
Terrakotta Moha Studio
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0F3ED
#C8D9B5
#B0D685
#5F8D2A
#2A3A18
Réz Moha Studio
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F2F3ED
#D2D9B5
#B0C757
#7A8D2A
#333A18
Réz Palakő Series
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F2F3ED
#D2D9B5
#C6D685
#7A8D2A
#333A18
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Mint Soap háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.53:1
Fekete szöveg
Aa
13.69:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 13.69:1
A színről
01
Milyen szín a Mint Soap?
A Mint Soap (#CBD5B1) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Mint Soap megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Mint Soap?
A Mint Soap különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Mint Soap?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Mint Soap különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Mint Soap nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Mint Soap használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Mint Soap erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Mint Soap karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Mint Soap könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Mint Soap használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Mint Soap – kérdések és válaszok
Milyen szín a Mint Soap?
A Mint Soap (#CBD5B1) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 77° árnyalat, 30% telítettség és 76% világosság.
Milyen színek illenek a Mint Soap színhez?
A HSL színkör alapján a Mint Soap komplementer árnyalata #BAAFD4, amelyhez a Delicate Lilac áll közel. Analóg kombinációhoz a #D4CCAF és #B7D4AF árnyalat használható; ezekhez a Platinum Sage és Flower Stem áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Mint Soap webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Mint Soap legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (75/100). 76%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Mint Soap háttéren?
A Mint Soap háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 13.69:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 13.69:1, a fehér szövegé 1.53:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Mint Soap?
A Mint Soap számított CTA-alkalmassági pontszáma 43/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Mint Soap színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Mint Soap (#CBD5B1), a fekete szöveg ajánlott, mert 13.69:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Mint Soap háttérszínként?
A Mint Soap háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 76%-os világossága és 30%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Mint Soap HEX, RGB és HSL kódja?
A Mint Soap HEX kódja #CBD5B1. RGB értéke 203, 213, 177, HSL értéke pedig 77°, 30%, 76%.
Fedezz fel további színeket