Szín adatlap
Melon Refresher
A Melon Refresher egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.
HEX
#F47869
RGB
rgb(244, 120, 105)
HSL
hsl(6, 86%, 68%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F47869
Legközelebbi: Melon Refresher
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Melon Refresher színértékei
HEX
#F47869
RGB
rgb(244, 120, 105)
HSL
hsl(6, 86%, 68%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Melon Refresher színről?
A Melon Refresher HSL világossága 68%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 86%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 6°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (89/100), ezt követi a kiemelőszín (87/100).
Világosság
68%
közepesen világos
Telítettség
86%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
89/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
7.74:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
7.74:1
A fekete szöveg és a Melon Refresher háttér kontrasztaránya 7.74:1.
WCAG / fehér szöveg
2.71:1
A fehér szöveg és a Melon Refresher háttér kontrasztaránya 2.71:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Melon Refresher háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.74:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Melon Refresher komplementer árnyalata #67E6F4, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F4679F és #F4BB67.
Fejlesztőknek
Használd a Melon Refresher színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F47869
--color-melon-refresher: #F47869;
Árnyalatok
A Melon Refresher világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Melon Refresher?
Gyors áttekintés arról, hogy a Melon Refresher milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Melon Refresher
#F47869
Elsődleges márkaszín
Jó
79/100
Kiemelőszín
Kiváló
87/100
CTA / gomb
Kiváló
89/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Használható
55/100
Szövegszín
Óvatosan
30/100
Border / elválasztó
Óvatosan
44/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Melon Refresher színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Melon Refresher színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Melon Refresher vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Aranyló Bor Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491A12
#EF7E6C
#F1DDDA
#7EDEED
#B8E4EA
Réz Kert Series
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#EF7E6C
#82EDC6
#6C98E5
#F4E4E1
#371E1B
Borostyán Palakő
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#EF7E6C
#84EB92
#7969E2
#F6EBEA
#301B17
Barackos Erdő
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7EAE8
#EAADA4
#EF7E6C
#A9230F
#46130B
Mézes Mező Edition
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F2EEED
#EF7E6C
#4C2A24
#111111
Köves Bor Edition
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.
→
#EF7E6C
#54241C
#F5F5F5
#FFFFFF
#111111
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Melon Refresher háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.71:1
Fekete szöveg
Aa
7.74:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 7.74:1
A színről
01
Milyen szín a Melon Refresher?
A Melon Refresher (#F47869) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Melon Refresher megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Melon Refresher?
A Melon Refresher különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Melon Refresher?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Melon Refresher különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Melon Refresher dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Melon Refresher használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Melon Refresher erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Melon Refresher karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Melon Refresher intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Melon Refresher használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Melon Refresher – kérdések és válaszok
Milyen szín a Melon Refresher?
A Melon Refresher (#F47869) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 6° árnyalat, 86% telítettség és 68% világosság.
Milyen színek illenek a Melon Refresher színhez?
A HSL színkör alapján a Melon Refresher komplementer árnyalata #67E6F4, amelyhez a Poseidon Jr. áll közel. Analóg kombinációhoz a #F4679F és #F4BB67 árnyalat használható; ezekhez a Shark Bait és Mirabelle Yellow áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Melon Refresher webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Melon Refresher legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (89/100), ezt követi a kiemelőszín (87/100). 68%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Melon Refresher háttéren?
A Melon Refresher háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.74:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.74:1, a fehér szövegé 2.71:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Melon Refresher?
A Melon Refresher számított CTA-alkalmassági pontszáma 89/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Melon Refresher színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Melon Refresher (#F47869), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.74:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Melon Refresher háttérszínként?
A Melon Refresher háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 68%-os világossága és 86%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Melon Refresher HEX, RGB és HSL kódja?
A Melon Refresher HEX kódja #F47869. RGB értéke 244, 120, 105, HSL értéke pedig 6°, 86%, 68%.
Fedezz fel további színeket