Szín adatlap
Mediaeval Cobblestone
A Mediaeval Cobblestone egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.
HEX
#878573
RGB
rgb(135, 133, 115)
HSL
hsl(54, 8%, 49%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#878573
Legközelebbi: Mediaeval Cobblestone
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Mediaeval Cobblestone színértékei
HEX
#878573
RGB
rgb(135, 133, 115)
HSL
hsl(54, 8%, 49%)
Színcsalád
szürke
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
semleges tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Mediaeval Cobblestone színről?
A Mediaeval Cobblestone HSL világossága 49%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 8%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 54°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (68/100), ezt követi a kártya- és surface szín (60/100).
Világosság
49%
közepes világosságú
Telítettség
8%
szinte teljesen semleges
Legjobb szerepkör
68/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
5.63:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
5.63:1
A fekete szöveg és a Mediaeval Cobblestone háttér kontrasztaránya 5.63:1.
WCAG / fehér szöveg
3.73:1
A fehér szöveg és a Mediaeval Cobblestone háttér kontrasztaránya 3.73:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Mediaeval Cobblestone háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.63:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Mediaeval Cobblestone komplementer árnyalata #737587, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #877B73 és #7F8773.
Fejlesztőknek
Használd a Mediaeval Cobblestone színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#878573
--color-mediaeval-cobblestone: #878573;
Árnyalatok
A Mediaeval Cobblestone világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Mediaeval Cobblestone?
Gyors áttekintés arról, hogy a Mediaeval Cobblestone milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Mediaeval Cobblestone
#878573
Elsődleges márkaszín
Használható
58/100
Kiemelőszín
Óvatosan
40/100
CTA / gomb
Használható
50/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
60/100
Szövegszín
Használható
59/100
Border / elválasztó
Jó
68/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Mediaeval Cobblestone színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Mediaeval Cobblestone színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Mediaeval Cobblestone vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Barackos Moha No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#68B691
#9B7DB5
#A3896C
#F0F0F0
#242424
Őszi Erdő
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6891B6
#B57D9B
#89A36C
#F0F0F0
#242424
Barackos Bor Collection
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#68B69C
#A27DB5
#A3906C
#F0F0F0
#242424
Meleg Indigó
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6887B6
#B57D93
#82A36C
#F0F0F0
#242424
Fűszeres Indigó Edition
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#689CB6
#B57DA2
#90A36C
#F0F0F0
#242424
Mézes Lagúna No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#687CB6
#B57D8B
#79A36C
#F0F0F0
#242424
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Mediaeval Cobblestone háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
3.73:1
Fekete szöveg
Aa
5.63:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 5.63:1
A színről
01
Milyen szín a Mediaeval Cobblestone?
A Mediaeval Cobblestone (#878573) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.
02
A Mediaeval Cobblestone megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.
03
Mire használható a Mediaeval Cobblestone?
A Mediaeval Cobblestone különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Mediaeval Cobblestone?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Mediaeval Cobblestone különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Mediaeval Cobblestone visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Mediaeval Cobblestone használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Mediaeval Cobblestone erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Mediaeval Cobblestone karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Mediaeval Cobblestone használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Mediaeval Cobblestone használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Mediaeval Cobblestone – kérdések és válaszok
Milyen szín a Mediaeval Cobblestone?
A Mediaeval Cobblestone (#878573) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 54° árnyalat, 8% telítettség és 49% világosság.
Milyen színek illenek a Mediaeval Cobblestone színhez?
A HSL színkör alapján a Mediaeval Cobblestone komplementer árnyalata #737587, amelyhez a Ash Mauve áll közel. Analóg kombinációhoz a #877B73 és #7F8773 árnyalat használható; ezekhez a Spacious Grey és Dollar áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Mediaeval Cobblestone webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Mediaeval Cobblestone legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (68/100), ezt követi a kártya- és felületszín (60/100). 49%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Mediaeval Cobblestone háttéren?
A Mediaeval Cobblestone háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.63:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.63:1, a fehér szövegé 3.73:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Mediaeval Cobblestone?
A Mediaeval Cobblestone számított CTA-alkalmassági pontszáma 50/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Mediaeval Cobblestone színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Mediaeval Cobblestone (#878573), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.63:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Mediaeval Cobblestone háttérszínként?
A Mediaeval Cobblestone háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 49%-os világossága és 8%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Mediaeval Cobblestone HEX, RGB és HSL kódja?
A Mediaeval Cobblestone HEX kódja #878573. RGB értéke 135, 133, 115, HSL értéke pedig 54°, 8%, 49%.
Fedezz fel további színeket