Szín adatlap
Mauve Nymph
A Mauve Nymph egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#C0ADA6
RGB
rgb(192, 173, 166)
HSL
hsl(16, 17%, 70%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#C0ADA6
Legközelebbi: Mauve Nymph
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Mauve Nymph színértékei
HEX
#C0ADA6
RGB
rgb(192, 173, 166)
HSL
hsl(16, 17%, 70%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Mauve Nymph színről?
A Mauve Nymph HSL világossága 70%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 17%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 16°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (76/100), ezt követi a kártya- és surface szín (73/100).
Világosság
70%
közepesen világos
Telítettség
17%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
76/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
9.77:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
9.77:1
A fekete szöveg és a Mauve Nymph háttér kontrasztaránya 9.77:1.
WCAG / fehér szöveg
2.15:1
A fehér szöveg és a Mauve Nymph háttér kontrasztaránya 2.15:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Mauve Nymph háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.77:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Mauve Nymph komplementer árnyalata #A5B9C0, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C0A5AC és #C0B9A5.
Fejlesztőknek
Használd a Mauve Nymph színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#C0ADA6
--color-mauve-nymph: #C0ADA6;
Árnyalatok
A Mauve Nymph világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Mauve Nymph?
Gyors áttekintés arról, hogy a Mauve Nymph milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Mauve Nymph
#C0ADA6
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
42/100
Kiemelőszín
Óvatosan
34/100
CTA / gomb
Óvatosan
39/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
73/100
Szövegszín
Óvatosan
35/100
Border / elválasztó
Jó
76/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Mauve Nymph színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Mauve Nymph színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Mauve Nymph vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Borostyán Kert
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A091CA
#CBAFA4
#91BA9C
#F0F0F0
#242424
Fűszeres Horizont
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#9891CA
#CBA9A4
#91BA96
#F0F0F0
#242424
Harmonikus Mező
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#273035
#91B7CA
#E6E6E6
#CBAE9F
#D6D0CD
Fűszeres Horizont Edition
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A891CA
#CBB4A4
#91BAA2
#F0F0F0
#242424
Naplemente Agyag No. 3
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#91A0CA
#CDACA2
#B4BE93
#EBEBEB
#292929
Elegáns Kert
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#273235
#91BFCA
#E6E6E6
#CBA89F
#D6CECD
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Mauve Nymph háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.15:1
Fekete szöveg
Aa
9.77:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 9.77:1
A színről
01
Milyen szín a Mauve Nymph?
A Mauve Nymph (#C0ADA6) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Mauve Nymph megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Mauve Nymph?
A Mauve Nymph különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Mauve Nymph?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Mauve Nymph különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Mauve Nymph vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Mauve Nymph használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Mauve Nymph erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Mauve Nymph karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Mauve Nymph használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Mauve Nymph használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Mauve Nymph – kérdések és válaszok
Milyen szín a Mauve Nymph?
A Mauve Nymph (#C0ADA6) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 16° árnyalat, 17% telítettség és 70% világosság.
Milyen színek illenek a Mauve Nymph színhez?
A HSL színkör alapján a Mauve Nymph komplementer árnyalata #A5B9C0, amelyhez a Hopeful Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #C0A5AC és #C0B9A5 árnyalat használható; ezekhez a Cold Pink és Soft Putty áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Mauve Nymph webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Mauve Nymph legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (76/100), ezt követi a kártya- és felületszín (73/100). 70%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Mauve Nymph háttéren?
A Mauve Nymph háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.77:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.77:1, a fehér szövegé 2.15:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Mauve Nymph?
A Mauve Nymph számított CTA-alkalmassági pontszáma 39/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Mauve Nymph színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Mauve Nymph (#C0ADA6), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.77:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Mauve Nymph háttérszínként?
A Mauve Nymph háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 70%-os világossága és 17%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Mauve Nymph HEX, RGB és HSL kódja?
A Mauve Nymph HEX kódja #C0ADA6. RGB értéke 192, 173, 166, HSL értéke pedig 16°, 17%, 70%.
Fedezz fel további színeket