bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Marshmallow Whip

A Marshmallow Whip egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#F9EFE0

RGB

rgb(249, 239, 224)

HSL

hsl(36, 68%, 93%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#F9EFE0

Legközelebbi: Marshmallow Whip

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Marshmallow Whip színértékei

HEX

#F9EFE0

RGB

rgb(249, 239, 224)

HSL

hsl(36, 68%, 93%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Marshmallow Whip színről?

A Marshmallow Whip HSL világossága 93%, ezért nagyon világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 68%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 36°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (78/100).

Világosság

93%

nagyon világos

Telítettség

68%

erősen telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

18.45:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

18.45:1

A fekete szöveg és a Marshmallow Whip háttér kontrasztaránya 18.45:1.

WCAG / fehér szöveg

1.14:1

A fehér szöveg és a Marshmallow Whip háttér kontrasztaránya 1.14:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Marshmallow Whip háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 18.45:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Marshmallow Whip komplementer árnyalata #E1EBF9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F9E3E1 és #F7F9E1.

Komplementer

#E1EBF9

Legközelebbi név: Husky

Analóg −30°

#F9E3E1

Legközelebbi név: Eased Pink

Analóg +30°

#F7F9E1

Legközelebbi név: Diamond

Fejlesztőknek

Használd a Marshmallow Whip színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#F9EFE0

--color-marshmallow-whip: #F9EFE0;

Árnyalatok

A Marshmallow Whip világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FEFDFC

Brilliance

100

#FEFBF7

Cool December

200

#FCF8F1

White Desert

300

#FBF5EB

Placebo Orange

400

#FAF1E5

Linen

500

#F9EFE0

Marshmallow Whip

600

#E0D7CA

Powder Cake

700

#BBB3A8

Heavy Warm Grey

800

#958F86

Water Tower

900

#706C65

Ironside Grey

Gyors értékelés

Mire jó a Marshmallow Whip?

Gyors áttekintés arról, hogy a Marshmallow Whip milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Marshmallow Whip

#F9EFE0

Elsődleges márkaszín

Használható

45/100

Kiemelőszín

Használható

56/100

CTA / gomb

Használható

54/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

78/100

Szövegszín

Óvatosan

4/100

Border / elválasztó

66/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Marshmallow Whip színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Marshmallow Whip színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Marshmallow Whip vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Borostyán Kert No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#CA8E16

#1FB8D6

#3920B6

#F4EEE1

#372E1B

Mézes Horizont Studio

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#E9AD35

#4CCCE6

#5338DC

#F4EEE1

#372E1B

Meleg Erdő Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#EFC36C

#82DBED

#806CE5

#F4EEE1

#372E1B

Borostyán Moha

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#CAA616

#1F9FD6

#4D20B6

#F4F0E1

#37311B

Napfényes Indigó No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#E9C535

#4CB8E6

#6938DC

#F4F0E1

#37311B

Meleg Mező Studio

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#EFD56C

#82CDED

#906CE5

#F4F0E1

#37311B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Marshmallow Whip háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.14:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

18.45:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 18.45:1

A színről

01

Milyen szín a Marshmallow Whip?

A Marshmallow Whip (#F9EFE0) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Marshmallow Whip megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Marshmallow Whip?

A Marshmallow Whip különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Marshmallow Whip?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Marshmallow Whip különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Marshmallow Whip vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Marshmallow Whip használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Marshmallow Whip erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Marshmallow Whip karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Marshmallow Whip intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Marshmallow Whip használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Marshmallow Whip – kérdések és válaszok

Milyen szín a Marshmallow Whip?

A Marshmallow Whip (#F9EFE0) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 36° árnyalat, 68% telítettség és 93% világosság.

Milyen színek illenek a Marshmallow Whip színhez?

A HSL színkör alapján a Marshmallow Whip komplementer árnyalata #E1EBF9, amelyhez a Husky áll közel. Analóg kombinációhoz a #F9E3E1 és #F7F9E1 árnyalat használható; ezekhez a Eased Pink és Diamond áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Marshmallow Whip webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Marshmallow Whip legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (78/100). 93%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Marshmallow Whip háttéren?

A Marshmallow Whip háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 18.45:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 18.45:1, a fehér szövegé 1.14:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Marshmallow Whip?

A Marshmallow Whip számított CTA-alkalmassági pontszáma 54/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Marshmallow Whip színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Marshmallow Whip (#F9EFE0), a fekete szöveg ajánlott, mert 18.45:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Marshmallow Whip háttérszínként?

A Marshmallow Whip háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 93%-os világossága és 68%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Marshmallow Whip HEX, RGB és HSL kódja?

A Marshmallow Whip HEX kódja #F9EFE0. RGB értéke 249, 239, 224, HSL értéke pedig 36°, 68%, 93%.

Fedezz fel további színeket

A Marshmallow Whip színhez hasonló árnyalatok

Desert Star

#F9F0E1

Long Beach

#FAEFDF

Aristocrat Ivory

#FAF0DF

Fine Porcelain

#FAF0E1

Chenille White

#F9EFE2

Ambient Glow

#F8EDE0

Moonlight White

#F9F0DE

Cotton Whisper

#FAF1DF