Szín adatlap
Link Green
A Link Green egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#01A049
RGB
rgb(1, 160, 73)
HSL
hsl(147, 99%, 32%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#01A049
Legközelebbi: Link Green
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Link Green színértékei
HEX
#01A049
RGB
rgb(1, 160, 73)
HSL
hsl(147, 99%, 32%)
Színcsalád
zöld
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Link Green színről?
A Link Green HSL világossága 32%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 99%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 147°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (98/100), ezt követi a kiemelőszín (97/100).
Világosság
32%
közepesen sötét
Telítettség
99%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
98/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
6.13:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
6.13:1
A fekete szöveg és a Link Green háttér kontrasztaránya 6.13:1.
WCAG / fehér szöveg
3.43:1
A fehér szöveg és a Link Green háttér kontrasztaránya 3.43:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Link Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.13:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Link Green komplementer árnyalata #A2015A, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #09A201 és #01A29A.
Fejlesztőknek
Használd a Link Green színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#01A049
--color-link-green: #01A049;
Árnyalatok
A Link Green világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Link Green?
Gyors áttekintés arról, hogy a Link Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Link Green
#01A049
Elsődleges márkaszín
Jó
79/100
Kiemelőszín
Kiváló
97/100
CTA / gomb
Kiváló
98/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Óvatosan
24/100
Szövegszín
Jó
68/100
Border / elválasztó
Óvatosan
18/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Link Green színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Link Green színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Link Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Naplemente Palakő Edition
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#931067
#09AA3E
#BD0F2C
#111111
#FFFFFF
Naplemente Agyag Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#931056
#09AA54
#BD0F15
#111111
#FFFFFF
Aranyló Mező No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8F7EE
#A4EAC0
#16CA5E
#0FA94C
#0B4623
Mézes Indigó Edition
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8F7EE
#A4EAC0
#35E97D
#0FA94C
#0B4623
Mézes Indigó
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8F7EE
#A4EAC0
#6CEFA0
#0FA94C
#0B4623
Réz Mező No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#124928
#109345
#DAF1E3
#9C1667
#EAB8D6
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Link Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
3.43:1
Fekete szöveg
Aa
6.13:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 6.13:1
A színről
01
Milyen szín a Link Green?
A Link Green (#01A049) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Link Green megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Link Green?
A Link Green különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Link Green?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Link Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Link Green nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Link Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Link Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Link Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Link Green intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Link Green használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Link Green – kérdések és válaszok
Milyen szín a Link Green?
A Link Green (#01A049) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 147° árnyalat, 99% telítettség és 32% világosság.
Milyen színek illenek a Link Green színhez?
A HSL színkör alapján a Link Green komplementer árnyalata #A2015A, amelyhez a Deep Magenta áll közel. Analóg kombinációhoz a #09A201 és #01A29A árnyalat használható; ezekhez a Aquamentus Green és Baltic Turquoise áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Link Green webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Link Green legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (98/100), ezt követi a kiemelőszín (97/100). 32%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Link Green háttéren?
A Link Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.13:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.13:1, a fehér szövegé 3.43:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Link Green?
A Link Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 98/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Link Green színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Link Green (#01A049), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.13:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Link Green háttérszínként?
A Link Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 32%-os világossága és 99%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Link Green HEX, RGB és HSL kódja?
A Link Green HEX kódja #01A049. RGB értéke 1, 160, 73, HSL értéke pedig 147°, 99%, 32%.
Fedezz fel további színeket