Szín adatlap
Lime Splash
A Lime Splash egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#CFDB8D
RGB
rgb(207, 219, 141)
HSL
hsl(69, 52%, 71%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#CFDB8D
Legközelebbi: Lime Splash
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Lime Splash színértékei
HEX
#CFDB8D
RGB
rgb(207, 219, 141)
HSL
hsl(69, 52%, 71%)
Színcsalád
sárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Lime Splash színről?
A Lime Splash HSL világossága 71%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 52%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 69°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (65/100), ezt követi a CTA- és gombszín (63/100).
Világosság
71%
közepesen világos
Telítettség
52%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
65/100
kártya- és surface szín
Legjobb kontraszt
14.17:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
14.17:1
A fekete szöveg és a Lime Splash háttér kontrasztaránya 14.17:1.
WCAG / fehér szöveg
1.48:1
A fehér szöveg és a Lime Splash háttér kontrasztaránya 1.48:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Lime Splash háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.17:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Lime Splash komplementer árnyalata #9A8FDC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #DCC18F és #AADC8F.
Fejlesztőknek
Használd a Lime Splash színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#CFDB8D
--color-lime-splash: #CFDB8D;
Árnyalatok
A Lime Splash világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Lime Splash?
Gyors áttekintés arról, hogy a Lime Splash milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Lime Splash
#CFDB8D
Elsődleges márkaszín
Használható
61/100
Kiemelőszín
Használható
59/100
CTA / gomb
Használható
63/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
65/100
Szövegszín
Óvatosan
33/100
Border / elválasztó
Használható
61/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Lime Splash színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Lime Splash színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Lime Splash vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Napfényes Bor Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#E278CD
#D0E08F
#76C2D5
#F4ECF2
#2B1D28
Ködös Korall
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#23203C
#8F85D6
#E3E2E9
#CFD694
#DADDC6
Holdfényes Mező Collection
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#BF78E2
#D4E28D
#79D889
#EDE4F1
#2C2131
Óceáni Horizont Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#241943
#9578E2
#E2DEED
#CAE189
#DAE3BF
Óceáni Bor No. 3
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#CD78E2
#C9E28D
#79D895
#EEE4F1
#2E2131
Terrakotta Palakő
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#3A3C20
#D1D685
#E9E9E2
#9894D6
#C7C6DD
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Lime Splash háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.48:1
Fekete szöveg
Aa
14.17:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 14.17:1
A színről
01
Milyen szín a Lime Splash?
A Lime Splash (#CFDB8D) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Lime Splash megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Lime Splash?
A Lime Splash különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Lime Splash?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Lime Splash különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Lime Splash optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Lime Splash használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Lime Splash erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Lime Splash karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Lime Splash használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Lime Splash használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Lime Splash – kérdések és válaszok
Milyen szín a Lime Splash?
A Lime Splash (#CFDB8D) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 69° árnyalat, 52% telítettség és 71% világosság.
Milyen színek illenek a Lime Splash színhez?
A HSL színkör alapján a Lime Splash komplementer árnyalata #9A8FDC, amelyhez a Perrywinkle áll közel. Analóg kombinációhoz a #DCC18F és #AADC8F árnyalat használható; ezekhez a Expedition Khaki és Stem Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Lime Splash webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Lime Splash legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (65/100), ezt követi a CTA- és gombszín (63/100). 71%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Lime Splash háttéren?
A Lime Splash háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.17:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.17:1, a fehér szövegé 1.48:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Lime Splash?
A Lime Splash számított CTA-alkalmassági pontszáma 63/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Lime Splash színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Lime Splash (#CFDB8D), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.17:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Lime Splash háttérszínként?
A Lime Splash háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 71%-os világossága és 52%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Lime Splash HEX, RGB és HSL kódja?
A Lime Splash HEX kódja #CFDB8D. RGB értéke 207, 219, 141, HSL értéke pedig 69°, 52%, 71%.
Fedezz fel további színeket