bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Lime Sorbet Green

A Lime Sorbet Green egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.

sárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#C6CD7D

RGB

rgb(198, 205, 125)

HSL

hsl(65, 44%, 65%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C6CD7D

Legközelebbi: Lime Sorbet Green

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Lime Sorbet Green színértékei

HEX

#C6CD7D

RGB

rgb(198, 205, 125)

HSL

hsl(65, 44%, 65%)

Színcsalád

sárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Lime Sorbet Green színről?

A Lime Sorbet Green HSL világossága 65%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 44%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 65°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (63/100), ezt követi a kártya- és surface szín (63/100).

Világosság

65%

közepesen világos

Telítettség

44%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

63/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

12.43:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

12.43:1

A fekete szöveg és a Lime Sorbet Green háttér kontrasztaránya 12.43:1.

WCAG / fehér szöveg

1.69:1

A fehér szöveg és a Lime Sorbet Green háttér kontrasztaránya 1.69:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Lime Sorbet Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 12.43:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Lime Sorbet Green komplementer árnyalata #857ECD, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CDAC7E és #9FCD7E.

Komplementer

#857ECD

Legközelebbi név: Ube

Analóg −30°

#CDAC7E

Legközelebbi név: Flax Straw

Analóg +30°

#9FCD7E

Legközelebbi név: Jade Lime

Fejlesztőknek

Használd a Lime Sorbet Green színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C6CD7D

--color-lime-sorbet-green: #C6CD7D;

Árnyalatok

A Lime Sorbet Green világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F9FAF2

Pure White

100

#F1F3DF

Restful Rain

200

#E5E9C5

More Mint

300

#DADFAB

Zombie

400

#CFD591

Guacamole Ambrosia

500

#C6CD7D

Lime Sorbet Green

600

#B2B971

Spring Ahead

700

#959A5E

Broad Bean

800

#777B4B

Tara’s Drapes

900

#595C38

Base Camp

Gyors értékelés

Mire jó a Lime Sorbet Green?

Gyors áttekintés arról, hogy a Lime Sorbet Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Lime Sorbet Green

#C6CD7D

Elsődleges márkaszín

Használható

63/100

Kiemelőszín

Használható

58/100

CTA / gomb

Használható

62/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

63/100

Szövegszín

Óvatosan

40/100

Border / elválasztó

Használható

61/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Lime Sorbet Green színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Lime Sorbet Green színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Lime Sorbet Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Mézes Erdő Edition

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B69168

#5C8BC1

#C5C87E

#111111

#FFFFFF

Studio Agyag No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#85D1D6

#D69AD2

#C3C884

#EEF1F1

#222525

Prémium Palakő Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#85A5D6

#D89E97

#C4CB86

#E8EAEE

#27282B

Friss Indigó No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#85B0D6

#D8979A

#CBC986

#E8EBEE

#27292B

Meleg Kert

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B69C68

#5C7EC1

#BCC87E

#111111

#FFFFFF

Fagyos Erdő Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#78CDE2

#E08FD0

#C2D576

#ECF2F4

#1D282B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Lime Sorbet Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.69:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

12.43:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 12.43:1

A színről

01

Milyen szín a Lime Sorbet Green?

A Lime Sorbet Green (#C6CD7D) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Lime Sorbet Green megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Lime Sorbet Green?

A Lime Sorbet Green különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Lime Sorbet Green?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Lime Sorbet Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Lime Sorbet Green optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Lime Sorbet Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Lime Sorbet Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Lime Sorbet Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Lime Sorbet Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Lime Sorbet Green használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Lime Sorbet Green – kérdések és válaszok

Milyen szín a Lime Sorbet Green?

A Lime Sorbet Green (#C6CD7D) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 65° árnyalat, 44% telítettség és 65% világosság.

Milyen színek illenek a Lime Sorbet Green színhez?

A HSL színkör alapján a Lime Sorbet Green komplementer árnyalata #857ECD, amelyhez a Ube áll közel. Analóg kombinációhoz a #CDAC7E és #9FCD7E árnyalat használható; ezekhez a Flax Straw és Jade Lime áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Lime Sorbet Green webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Lime Sorbet Green legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (63/100), ezt követi a kártya- és felületszín (63/100). 65%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Lime Sorbet Green háttéren?

A Lime Sorbet Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 12.43:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 12.43:1, a fehér szövegé 1.69:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Lime Sorbet Green?

A Lime Sorbet Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 62/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Lime Sorbet Green színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Lime Sorbet Green (#C6CD7D), a fekete szöveg ajánlott, mert 12.43:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Lime Sorbet Green háttérszínként?

A Lime Sorbet Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 65%-os világossága és 44%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Lime Sorbet Green HEX, RGB és HSL kódja?

A Lime Sorbet Green HEX kódja #C6CD7D. RGB értéke 198, 205, 125, HSL értéke pedig 65°, 44%, 65%.

Fedezz fel további színeket

A Lime Sorbet Green színhez hasonló árnyalatok

Celery Green

#C5CC7B

Calamansi Green

#C4CC7A

Zucchini Noodles

#C8D07F

Alligator Alley

#C5D17B

Greenish Beige

#C9D179

Soda Pop

#C3C67E

Deco

#CCCF82

Chimes

#C7CA86