bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Light Taupe

A Light Taupe egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
visszafogott
meleg tónusú

HEX

#B19D8D

RGB

rgb(177, 157, 141)

HSL

hsl(27, 19%, 62%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#B19D8D

Legközelebbi: Light Taupe

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Light Taupe színértékei

HEX

#B19D8D

RGB

rgb(177, 157, 141)

HSL

hsl(27, 19%, 62%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Light Taupe színről?

A Light Taupe HSL világossága 62%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 19%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 27°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (71/100), ezt követi a kártya- és surface szín (67/100).

Világosság

62%

közepesen világos

Telítettség

19%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

71/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

8.08:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

8.08:1

A fekete szöveg és a Light Taupe háttér kontrasztaránya 8.08:1.

WCAG / fehér szöveg

2.6:1

A fehér szöveg és a Light Taupe háttér kontrasztaránya 2.6:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Light Taupe háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.08:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Light Taupe komplementer árnyalata #8CA0B1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #B18C8E és #B1AF8C.

Komplementer

#8CA0B1

Legközelebbi név: Qiān Hūi Grey

Analóg −30°

#B18C8E

Legközelebbi név: Brandy Snaps

Analóg +30°

#B1AF8C

Legközelebbi név: Daddy-O

Fejlesztőknek

Használd a Light Taupe színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#B19D8D

--color-light-taupe: #B19D8D;

Árnyalatok

A Light Taupe világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F7F5F4

Venerable White

100

#ECE7E3

Porcelain Mould

200

#DCD3CC

Baked Biscotti

300

#CCBFB5

Blanched Driftwood

400

#BDAC9E

Chelsea Mauve

500

#B19D8D

Light Taupe

600

#9F8D7F

Antique Leather

700

#85766A

Mocha Bean

800

#6A5E55

Sausalito Ridge

900

#50473F

Dark Granite

Gyors értékelés

Mire jó a Light Taupe?

Gyors áttekintés arról, hogy a Light Taupe milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Light Taupe

#B19D8D

Elsődleges márkaszín

Használható

52/100

Kiemelőszín

Óvatosan

41/100

CTA / gomb

Használható

48/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

67/100

Szövegszín

Óvatosan

44/100

Border / elválasztó

71/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Light Taupe színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Light Taupe színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Light Taupe vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Mézes Korall

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91CAA0

#AFA4CB

#BA9C91

#F0F0F0

#242424

Őszi Lagúna Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91CAA8

#B4A4CB

#BAA291

#F0F0F0

#242424

Barackos Korall Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91CA98

#A9A4CB

#BA9691

#F0F0F0

#242424

Mézes Kert Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91CAAF

#B9A4CB

#BAA791

#F0F0F0

#242424

Fűszeres Lagúna

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#91CAB7

#CDA2C6

#BE9A93

#EBEBEB

#292929

Borostyán Horizont Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#91CABF

#CDA2C0

#BEA093

#EBEBEB

#292929

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Light Taupe háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.6:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

8.08:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 8.08:1

A színről

01

Milyen szín a Light Taupe?

A Light Taupe (#B19D8D) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Light Taupe megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Light Taupe?

A Light Taupe különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Light Taupe?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Light Taupe különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Light Taupe vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Light Taupe használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Light Taupe erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Light Taupe karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Light Taupe használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Light Taupe használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Light Taupe – kérdések és válaszok

Milyen szín a Light Taupe?

A Light Taupe (#B19D8D) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 27° árnyalat, 19% telítettség és 62% világosság.

Milyen színek illenek a Light Taupe színhez?

A HSL színkör alapján a Light Taupe komplementer árnyalata #8CA0B1, amelyhez a Qiān Hūi Grey áll közel. Analóg kombinációhoz a #B18C8E és #B1AF8C árnyalat használható; ezekhez a Brandy Snaps és Daddy-O áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Light Taupe webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Light Taupe legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (71/100), ezt követi a kártya- és felületszín (67/100). 62%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Light Taupe háttéren?

A Light Taupe háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.08:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.08:1, a fehér szövegé 2.6:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Light Taupe?

A Light Taupe számított CTA-alkalmassági pontszáma 48/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Light Taupe színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Light Taupe (#B19D8D), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.08:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Light Taupe háttérszínként?

A Light Taupe háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 62%-os világossága és 19%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Light Taupe HEX, RGB és HSL kódja?

A Light Taupe HEX kódja #B19D8D. RGB értéke 177, 157, 141, HSL értéke pedig 27°, 19%, 62%.

Fedezz fel további színeket

A Light Taupe színhez hasonló árnyalatok

Bidwell Brown

#B19C8F

Postmodern Mauve

#B39C8E

Sombrero

#B39C8C

Gilded Beige

#B39F8D

Cuppa Coffee

#B09F8F

Easily Suede

#B29D8A

Over the Taupe

#B09D8A

Free Wheeling

#B29A8B