Szín adatlap
Karaka Orange
A Karaka Orange egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.
HEX
#F04925
RGB
rgb(240, 73, 37)
HSL
hsl(11, 87%, 54%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F04925
Legközelebbi: Karaka Orange
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Karaka Orange színértékei
HEX
#F04925
RGB
rgb(240, 73, 37)
HSL
hsl(11, 87%, 54%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Karaka Orange színről?
A Karaka Orange HSL világossága 54%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 87%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 11°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (97/100).
Világosság
54%
közepes világosságú
Telítettség
87%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
100/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
5.68:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
5.68:1
A fekete szöveg és a Karaka Orange háttér kontrasztaránya 5.68:1.
WCAG / fehér szöveg
3.69:1
A fehér szöveg és a Karaka Orange háttér kontrasztaránya 3.69:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Karaka Orange háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.68:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Karaka Orange komplementer árnyalata #24CAF0, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F02464 és #F0AF24.
Fejlesztőknek
Használd a Karaka Orange színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F04925
--color-karaka-orange: #F04925;
Árnyalatok
A Karaka Orange világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Karaka Orange?
Gyors áttekintés arról, hogy a Karaka Orange milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Karaka Orange
#F04925
Elsődleges márkaszín
Kiváló
95/100
Kiemelőszín
Kiváló
97/100
CTA / gomb
Kiváló
100/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Óvatosan
44/100
Szövegszín
Használható
46/100
Border / elválasztó
Óvatosan
36/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Karaka Orange színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Karaka Orange színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Karaka Orange vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Fűszeres Agyag
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#CA1646
#0BD59F
#ED4D1D
#111111
#FFFFFF
Jeges Lagúna
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#35C5E9
#F4522A
#5584F1
#111111
#FFFFFF
Fűszeres Horizont Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491A12
#E94D35
#F1DDDA
#48D0E5
#B8E4EA
Naplemente Lagúna No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#E94D35
#50E263
#4B36D9
#F6EBEA
#301B17
Borostyán Palakő No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7EAE8
#EAADA4
#E94D35
#A9230F
#46130B
Őszi Bor
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F2EEED
#E94D35
#4C2A24
#111111
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Karaka Orange háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
3.69:1
Fekete szöveg
Aa
5.68:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 5.68:1
A színről
01
Milyen szín a Karaka Orange?
A Karaka Orange (#F04925) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Karaka Orange megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Karaka Orange?
A Karaka Orange különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Karaka Orange?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Karaka Orange különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Karaka Orange dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Karaka Orange használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Karaka Orange erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Karaka Orange karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Karaka Orange intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Karaka Orange használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Karaka Orange – kérdések és válaszok
Milyen szín a Karaka Orange?
A Karaka Orange (#F04925) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 11° árnyalat, 87% telítettség és 54% világosság.
Milyen színek illenek a Karaka Orange színhez?
A HSL színkör alapján a Karaka Orange komplementer árnyalata #24CAF0, amelyhez a Cold Heights áll közel. Analóg kombinációhoz a #F02464 és #F0AF24 árnyalat használható; ezekhez a Mellow Melon és Apricot Glazed Chicken áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Karaka Orange webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Karaka Orange legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (97/100). 54%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Karaka Orange háttéren?
A Karaka Orange háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.68:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.68:1, a fehér szövegé 3.69:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Karaka Orange?
A Karaka Orange számított CTA-alkalmassági pontszáma 100/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Karaka Orange színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Karaka Orange (#F04925), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.68:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Karaka Orange háttérszínként?
A Karaka Orange háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 54%-os világossága és 87%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Karaka Orange HEX, RGB és HSL kódja?
A Karaka Orange HEX kódja #F04925. RGB értéke 240, 73, 37, HSL értéke pedig 11°, 87%, 54%.
Fedezz fel további színeket