Szín adatlap
Italian Olive
A Italian Olive egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#807243
RGB
rgb(128, 114, 67)
HSL
hsl(46, 31%, 38%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#807243
Legközelebbi: Italian Olive
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Italian Olive színértékei
HEX
#807243
RGB
rgb(128, 114, 67)
HSL
hsl(46, 31%, 38%)
Színcsalád
sárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Italian Olive színről?
A Italian Olive HSL világossága 38%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 31%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 46°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (71/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (59/100).
Világosság
38%
közepesen sötét
Telítettség
31%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
71/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
4.77:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
4.41:1
A fekete szöveg és a Italian Olive háttér kontrasztaránya 4.41:1.
WCAG / fehér szöveg
4.77:1
A fehér szöveg és a Italian Olive háttér kontrasztaránya 4.77:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Italian Olive háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.77:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Italian Olive komplementer árnyalata #43517F, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #7F5343 és #6F7F43.
Fejlesztőknek
Használd a Italian Olive színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#807243
--color-italian-olive: #807243;
Árnyalatok
A Italian Olive világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Italian Olive?
Gyors áttekintés arról, hogy a Italian Olive milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Italian Olive
#807243
Elsődleges márkaszín
Használható
59/100
Kiemelőszín
Használható
50/100
CTA / gomb
Használható
56/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
46/100
Szövegszín
Jó
71/100
Border / elválasztó
Használható
52/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Italian Olive színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Italian Olive színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Italian Olive vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Fűszeres Moha
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#297A3F
#34457F
#6A2F5A
#7F703D
#EFF0EF
Napfényes Indigó No. 3
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#297A49
#343B7F
#6A2F52
#7F793D
#EFF0F0
Meleg Lagúna Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#4C356E
#777240
#3D6039
#EBEBEB
#292929
Naplemente Agyag Collection
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0F0EF
#D0CDBD
#6E6335
#807138
#342F1E
Barackos Kert
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0F0EF
#D0CDBD
#B6A668
#807138
#342F1E
Homokos Égbolt Studio
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0F0EF
#D0CDBD
#CABF91
#807138
#342F1E
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Italian Olive háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
4.77:1
Fekete szöveg
Aa
4.41:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 4.77:1
A színről
01
Milyen szín a Italian Olive?
A Italian Olive (#807243) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Italian Olive megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Italian Olive?
A Italian Olive különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Italian Olive?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Italian Olive különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Italian Olive optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Italian Olive használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Italian Olive erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Italian Olive karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Italian Olive használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Italian Olive használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Italian Olive – kérdések és válaszok
Milyen szín a Italian Olive?
A Italian Olive (#807243) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 46° árnyalat, 31% telítettség és 38% világosság.
Milyen színek illenek a Italian Olive színhez?
A HSL színkör alapján a Italian Olive komplementer árnyalata #43517F, amelyhez a Blue Jewel áll közel. Analóg kombinációhoz a #7F5343 és #6F7F43 árnyalat használható; ezekhez a Red Rooster és Rockwall Vine áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Italian Olive webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Italian Olive legerősebb szerepköre szövegszín (71/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (59/100). 38%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Italian Olive háttéren?
A Italian Olive háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.77:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.41:1, a fehér szövegé 4.77:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Italian Olive?
A Italian Olive számított CTA-alkalmassági pontszáma 56/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Italian Olive színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Italian Olive (#807243), a fehér szöveg ajánlott, mert 4.77:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Italian Olive háttérszínként?
A Italian Olive háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 38%-os világossága és 31%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Italian Olive HEX, RGB és HSL kódja?
A Italian Olive HEX kódja #807243. RGB értéke 128, 114, 67, HSL értéke pedig 46°, 31%, 38%.
Fedezz fel további színeket