bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Iced Berry

A Iced Berry egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#E9819A

RGB

rgb(233, 129, 154)

HSL

hsl(346, 70%, 71%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E9819A

Legközelebbi: Iced Berry

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Iced Berry színértékei

HEX

#E9819A

RGB

rgb(233, 129, 154)

HSL

hsl(346, 70%, 71%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Iced Berry színről?

A Iced Berry HSL világossága 71%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 70%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 346°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (75/100), ezt követi a kiemelőszín (73/100).

Világosság

71%

közepesen világos

Telítettség

70%

erősen telített

Legjobb szerepkör

75/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

8.07:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

8.07:1

A fekete szöveg és a Iced Berry háttér kontrasztaránya 8.07:1.

WCAG / fehér szöveg

2.6:1

A fehér szöveg és a Iced Berry háttér kontrasztaránya 2.6:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Iced Berry háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.07:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Iced Berry komplementer árnyalata #81E9D1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E981CD és #E99D81.

Komplementer

#81E9D1

Legközelebbi név: Sea Foam

Analóg −30°

#E981CD

Legközelebbi név: Blushed Bombshell

Analóg +30°

#E99D81

Legközelebbi név: Mamey

Fejlesztőknek

Használd a Iced Berry színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E9819A

--color-iced-berry: #E9819A;

Árnyalatok

A Iced Berry világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDF2F5

Glimpse of Pink

100

#FAE0E6

Cake Frosting

200

#F5C6D2

Hello Dolly

300

#F1ADBD

Baby Fish Mouth

400

#EC94A9

Astilbe

500

#E9819A

Iced Berry

600

#D2748B

Charm

700

#AF6174

Daah-Ling

800

#8C4D5C

Hawthorn Rose

900

#693A45

Red Mahogany

Gyors értékelés

Mire jó a Iced Berry?

Gyors áttekintés arról, hogy a Iced Berry milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Iced Berry

#E9819A

Elsődleges márkaszín

70/100

Kiemelőszín

73/100

CTA / gomb

75/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

61/100

Szövegszín

Óvatosan

29/100

Border / elválasztó

Használható

53/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Iced Berry színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Iced Berry színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Iced Berry vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Jeges Moha No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6C8FEF

#EB84A0

#89E269

#EAEDF6

#171E30

Hűvös Kert

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6CC3EF

#ED8294

#E5D16C

#E1EEF4

#1B2E37

Óceáni Erdő No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#12493E

#6CEFD5

#DAF1EC

#ED7E94

#EAB8C2

Acélos Palakő Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6C7EEF

#EB8492

#79E269

#EAEBF6

#171B30

Ködös Horizont Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6CD5EF

#ED82A2

#E5C16C

#E1F0F4

#1B3137

Barackos Mező

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#124937

#6CEFC3

#DAF1E9

#ED7EA3

#EAB8C9

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Iced Berry háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.6:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

8.07:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 8.07:1

A színről

01

Milyen szín a Iced Berry?

A Iced Berry (#E9819A) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Iced Berry megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Iced Berry?

A Iced Berry különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Iced Berry?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Iced Berry különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Iced Berry dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Iced Berry használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Iced Berry erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Iced Berry karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Iced Berry intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Iced Berry használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Iced Berry – kérdések és válaszok

Milyen szín a Iced Berry?

A Iced Berry (#E9819A) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 346° árnyalat, 70% telítettség és 71% világosság.

Milyen színek illenek a Iced Berry színhez?

A HSL színkör alapján a Iced Berry komplementer árnyalata #81E9D1, amelyhez a Sea Foam áll közel. Analóg kombinációhoz a #E981CD és #E99D81 árnyalat használható; ezekhez a Blushed Bombshell és Mamey áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Iced Berry webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Iced Berry legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (75/100), ezt követi a kiemelőszín (73/100). 71%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Iced Berry háttéren?

A Iced Berry háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.07:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.07:1, a fehér szövegé 2.6:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Iced Berry?

A Iced Berry számított CTA-alkalmassági pontszáma 75/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Iced Berry színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Iced Berry (#E9819A), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.07:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Iced Berry háttérszínként?

A Iced Berry háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 71%-os világossága és 70%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Iced Berry HEX, RGB és HSL kódja?

A Iced Berry HEX kódja #E9819A. RGB értéke 233, 129, 154, HSL értéke pedig 346°, 70%, 71%.

Fedezz fel további színeket

A Iced Berry színhez hasonló árnyalatok

Carissima

#E68095

Hope

#E581A0

Frosty Berry

#E1809A

Melon Mist

#E88092

Xoxo

#F08497

Pink Carnation

#ED7A9E

So Charming

#EC7A93

Rose Soiree

#E08395