bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Iceberg Green

A Iceberg Green egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.

szürke
közepes világosságú
visszafogott
semleges tónusú

HEX

#8C9C92

RGB

rgb(140, 156, 146)

HSL

hsl(142, 7%, 58%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#8C9C92

Legközelebbi: Iceberg Green

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Iceberg Green színértékei

HEX

#8C9C92

RGB

rgb(140, 156, 146)

HSL

hsl(142, 7%, 58%)

Színcsalád

szürke

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

semleges tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Iceberg Green színről?

A Iceberg Green HSL világossága 58%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 7%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 142°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (74/100), ezt követi a kártya- és surface szín (67/100).

Világosság

58%

közepes világosságú

Telítettség

7%

szinte teljesen semleges

Legjobb szerepkör

74/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

7.29:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

7.29:1

A fekete szöveg és a Iceberg Green háttér kontrasztaránya 7.29:1.

WCAG / fehér szöveg

2.88:1

A fehér szöveg és a Iceberg Green háttér kontrasztaránya 2.88:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Iceberg Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.29:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Iceberg Green komplementer árnyalata #9B8C96, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #8E9B8C és #8C9B99.

Komplementer

#9B8C96

Legközelebbi név: Greige Violet

Analóg −30°

#8E9B8C

Legközelebbi név: Farm Fresh

Analóg +30°

#8C9B99

Legközelebbi név: Café Blue

Fejlesztőknek

Használd a Iceberg Green színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#8C9C92

--color-iceberg-green: #8C9C92;

Árnyalatok

A Iceberg Green világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F4F5F4

Lighthouse

100

#E2E6E4

Ice Sculpture

200

#CBD2CE

Blue Blush

300

#B4BFB8

Opalescence

400

#9DABA2

Halcyon Green

500

#8C9C92

Iceberg Green

600

#7E8C83

Lily Pad Pond

700

#69756E

Sirocco

800

#545E58

Earth Green

900

#3F4642

Rich Olive

Gyors értékelés

Mire jó a Iceberg Green?

Gyors áttekintés arról, hogy a Iceberg Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Iceberg Green

#8C9C92

Elsődleges márkaszín

Használható

50/100

Kiemelőszín

Óvatosan

35/100

CTA / gomb

Óvatosan

43/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

67/100

Szövegszín

Használható

48/100

Border / elválasztó

74/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Iceberg Green színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Iceberg Green színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Iceberg Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Terrakotta Mező No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B68768

#7DB593

#826CA3

#F0F0F0

#242424

Terrakotta Bor No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9191CA

#CBA4A4

#91BA91

#F0F0F0

#242424

Barackos Palakő Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B69168

#7DB59B

#896CA3

#F0F0F0

#242424

Fűszeres Horizont

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9891CA

#CBA9A4

#91BA96

#F0F0F0

#242424

Fűszeres Kert No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9198CA

#CBA4A9

#96BA91

#F0F0F0

#242424

Borostyán Kert

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#A091CA

#CBAFA4

#91BA9C

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Iceberg Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.88:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

7.29:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 7.29:1

A színről

01

Milyen szín a Iceberg Green?

A Iceberg Green (#8C9C92) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.

02

A Iceberg Green megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.

03

Mire használható a Iceberg Green?

A Iceberg Green különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Iceberg Green?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Iceberg Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Iceberg Green visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Iceberg Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Iceberg Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Iceberg Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Iceberg Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Iceberg Green használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Iceberg Green – kérdések és válaszok

Milyen szín a Iceberg Green?

A Iceberg Green (#8C9C92) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 142° árnyalat, 7% telítettség és 58% világosság.

Milyen színek illenek a Iceberg Green színhez?

A HSL színkör alapján a Iceberg Green komplementer árnyalata #9B8C96, amelyhez a Greige Violet áll közel. Analóg kombinációhoz a #8E9B8C és #8C9B99 árnyalat használható; ezekhez a Farm Fresh és Café Blue áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Iceberg Green webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Iceberg Green legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (74/100), ezt követi a kártya- és felületszín (67/100). 58%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Iceberg Green háttéren?

A Iceberg Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.29:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.29:1, a fehér szövegé 2.88:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Iceberg Green?

A Iceberg Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 43/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Iceberg Green színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Iceberg Green (#8C9C92), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.29:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Iceberg Green háttérszínként?

A Iceberg Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 58%-os világossága és 7%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Iceberg Green HEX, RGB és HSL kódja?

A Iceberg Green HEX kódja #8C9C92. RGB értéke 140, 156, 146, HSL értéke pedig 142°, 7%, 58%.

Fedezz fel további színeket

A Iceberg Green színhez hasonló árnyalatok

Mossleaf

#8C9D8F

Green Milieu

#8A9992

Balsam Fir

#909E91

Hillside View

#8DA090

Tranquillity

#8E9B96

Rainy Afternoon

#889A95

Jasper Stone

#8D9E97

Evening Fog

#8C9997