bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Hyacinth Ice

A Hyacinth Ice egy világos, visszafogott és hideg tónusú kék szín.

kék
világos
visszafogott
hideg tónusú

HEX

#C8C8D2

RGB

rgb(200, 200, 210)

HSL

hsl(240, 10%, 80%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C8C8D2

Legközelebbi: Hyacinth Ice

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Hyacinth Ice színértékei

HEX

#C8C8D2

RGB

rgb(200, 200, 210)

HSL

hsl(240, 10%, 80%)

Színcsalád

kék

Világosság

világos

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Hyacinth Ice színről?

A Hyacinth Ice HSL világossága 80%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 10%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 240°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (85/100), ezt követi a kártya- és surface szín (83/100).

Világosság

80%

világos

Telítettség

10%

szinte teljesen semleges

Legjobb szerepkör

85/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

12.65:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

12.65:1

A fekete szöveg és a Hyacinth Ice háttér kontrasztaránya 12.65:1.

WCAG / fehér szöveg

1.66:1

A fehér szöveg és a Hyacinth Ice háttér kontrasztaránya 1.66:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Hyacinth Ice háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 12.65:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Hyacinth Ice komplementer árnyalata #D1D1C7, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C7CCD1 és #CCC7D1.

Komplementer

#D1D1C7

Legközelebbi név: Conservative Grey

Analóg −30°

#C7CCD1

Legközelebbi név: Paparazzi Flash

Analóg +30°

#CCC7D1

Legközelebbi név: Chrome Chalice

Fejlesztőknek

Használd a Hyacinth Ice színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C8C8D2

--color-hyacinth-ice: #C8C8D2;

Árnyalatok

A Hyacinth Ice világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAFAFB

Dr. White

100

#F1F1F4

Errigal White

200

#E6E6EB

Lilac Murmur

300

#DBDBE2

Muffled White

400

#D0D0D9

Light Slipper Satin

500

#C8C8D2

Hyacinth Ice

600

#B4B4BD

Enchanted Silver

700

#96969E

Emperor’s Robe

800

#78787E

Special Grey

900

#5A5A5E

Iron Gate

Gyors értékelés

Mire jó a Hyacinth Ice?

Gyors áttekintés arról, hogy a Hyacinth Ice milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Hyacinth Ice

#C8C8D2

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

28/100

Kiemelőszín

Óvatosan

22/100

CTA / gomb

Óvatosan

25/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

Kiváló

83/100

Szövegszín

Óvatosan

23/100

Border / elválasztó

Kiváló

85/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Hyacinth Ice színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Hyacinth Ice színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Hyacinth Ice vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Kortárs Erdő Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#353427

#6E6A35

#E6E6E6

#3E4274

#CDCDD6

Karakteres Mező Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#353427

#979249

#E6E6E6

#54599C

#CDCDD6

Prémium Mező Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#353427

#B6B168

#E6E6E6

#777BB6

#CDCDD6

Harmonikus Égbolt No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#353427

#CAC691

#E6E6E6

#9FA2CB

#CDCDD6

Friss Erdő No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#343527

#6A6E35

#E6E6E6

#423E74

#CDCDD6

Rendezett Bor No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#343527

#929749

#E6E6E6

#59549C

#CDCDD6

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Hyacinth Ice háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.66:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

12.65:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 12.65:1

A színről

01

Milyen szín a Hyacinth Ice?

A Hyacinth Ice (#C8C8D2) egy világos, visszafogott és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.

02

A Hyacinth Ice megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Hyacinth Ice?

A Hyacinth Ice különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Hyacinth Ice?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Hyacinth Ice különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Hyacinth Ice stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Hyacinth Ice használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Hyacinth Ice erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Hyacinth Ice karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Hyacinth Ice könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Hyacinth Ice használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Hyacinth Ice – kérdések és válaszok

Milyen szín a Hyacinth Ice?

A Hyacinth Ice (#C8C8D2) egy világos, visszafogott és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 240° árnyalat, 10% telítettség és 80% világosság.

Milyen színek illenek a Hyacinth Ice színhez?

A HSL színkör alapján a Hyacinth Ice komplementer árnyalata #D1D1C7, amelyhez a Conservative Grey áll közel. Analóg kombinációhoz a #C7CCD1 és #CCC7D1 árnyalat használható; ezekhez a Paparazzi Flash és Chrome Chalice áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Hyacinth Ice webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Hyacinth Ice legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (85/100), ezt követi a kártya- és felületszín (83/100). 80%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Hyacinth Ice háttéren?

A Hyacinth Ice háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 12.65:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 12.65:1, a fehér szövegé 1.66:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Hyacinth Ice?

A Hyacinth Ice számított CTA-alkalmassági pontszáma 25/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Hyacinth Ice színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Hyacinth Ice (#C8C8D2), a fekete szöveg ajánlott, mert 12.65:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Hyacinth Ice háttérszínként?

A Hyacinth Ice háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 80%-os világossága és 10%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Hyacinth Ice HEX, RGB és HSL kódja?

A Hyacinth Ice HEX kódja #C8C8D2. RGB értéke 200, 200, 210, HSL értéke pedig 240°, 10%, 80%.

Fedezz fel további színeket

A Hyacinth Ice színhez hasonló árnyalatok

Sharp Grey

#C9CAD1

Viola Ice Grey

#C6C8D0

Herring Silver

#C6C8CF

Paparazzi Flash

#C6CBD1

Humid Cave

#C9CCD2

Kiri Mist

#C5C5D3

Hazy Mauve

#C8C6CE

Lilac Hint

#CACBD5