Szín adatlap
Hunting Boots
A Hunting Boots egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#6B5A54
RGB
rgb(107, 90, 84)
HSL
hsl(16, 12%, 37%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#6B5A54
Legközelebbi: Hunting Boots
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Hunting Boots színértékei
HEX
#6B5A54
RGB
rgb(107, 90, 84)
HSL
hsl(16, 12%, 37%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Hunting Boots színről?
A Hunting Boots HSL világossága 37%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 12%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 16°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (72/100), ezt követi a border- és elválasztószín (60/100).
Világosság
37%
közepesen sötét
Telítettség
12%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
72/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
6.53:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
3.22:1
A fekete szöveg és a Hunting Boots háttér kontrasztaránya 3.22:1.
WCAG / fehér szöveg
6.53:1
A fehér szöveg és a Hunting Boots háttér kontrasztaránya 6.53:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Hunting Boots háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.53:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Hunting Boots komplementer árnyalata #53646A, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #6A5358 és #6A6453.
Fejlesztőknek
Használd a Hunting Boots színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#6B5A54
--color-hunting-boots: #6B5A54;
Árnyalatok
A Hunting Boots világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Hunting Boots?
Gyors áttekintés arról, hogy a Hunting Boots milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Hunting Boots
#6B5A54
Elsődleges márkaszín
Használható
47/100
Kiemelőszín
Óvatosan
35/100
CTA / gomb
Óvatosan
42/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
50/100
Szövegszín
Jó
72/100
Border / elválasztó
Használható
60/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Hunting Boots színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Hunting Boots színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Hunting Boots vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Friss Erdő
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#3D6E35
#416071
#593B5E
#71594B
#F0F0F0
Mézes Mező Edition
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E35
#415971
#5E3B5E
#715E4B
#F0F0F0
Karakteres Palakő Series
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#446E35
#416671
#553B5E
#71544B
#F0F0F0
Mézes Korall Studio
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E3D
#415371
#5E3B59
#71634B
#F0F0F0
Elegáns Agyag Tone
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#4C6E35
#416D71
#503B5E
#714F4B
#F0F0F0
Elegáns Lagúna Studio
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#5B6E35
#417169
#473B5E
#714B52
#F0F0F0
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Hunting Boots háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
6.53:1
Fekete szöveg
Aa
3.22:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 6.53:1
A színről
01
Milyen szín a Hunting Boots?
A Hunting Boots (#6B5A54) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Hunting Boots megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Hunting Boots?
A Hunting Boots különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Hunting Boots?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Hunting Boots különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Hunting Boots vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Hunting Boots használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Hunting Boots erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Hunting Boots karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Hunting Boots használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Hunting Boots használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Hunting Boots – kérdések és válaszok
Milyen szín a Hunting Boots?
A Hunting Boots (#6B5A54) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 16° árnyalat, 12% telítettség és 37% világosság.
Milyen színek illenek a Hunting Boots színhez?
A HSL színkör alapján a Hunting Boots komplementer árnyalata #53646A, amelyhez a Plot Twist áll közel. Analóg kombinációhoz a #6A5358 és #6A6453 árnyalat használható; ezekhez a Grand Plum és Kalamata áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Hunting Boots webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Hunting Boots legerősebb szerepköre szövegszín (72/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (60/100). 37%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Hunting Boots háttéren?
A Hunting Boots háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.53:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.22:1, a fehér szövegé 6.53:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Hunting Boots?
A Hunting Boots számított CTA-alkalmassági pontszáma 42/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Hunting Boots színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Hunting Boots (#6B5A54), a fehér szöveg ajánlott, mert 6.53:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Hunting Boots háttérszínként?
A Hunting Boots háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 37%-os világossága és 12%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Hunting Boots HEX, RGB és HSL kódja?
A Hunting Boots HEX kódja #6B5A54. RGB értéke 107, 90, 84, HSL értéke pedig 16°, 12%, 37%.
Fedezz fel további színeket