bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Hen of the Woods

A Hen of the Woods egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#EED9C4

RGB

rgb(238, 217, 196)

HSL

hsl(30, 55%, 85%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#EED9C4

Legközelebbi: Hen of the Woods

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Hen of the Woods színértékei

HEX

#EED9C4

RGB

rgb(238, 217, 196)

HSL

hsl(30, 55%, 85%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Hen of the Woods színről?

A Hen of the Woods HSL világossága 85%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 55%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 30°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (75/100).

Világosság

85%

világos

Telítettség

55%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

15.36:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

15.36:1

A fekete szöveg és a Hen of the Woods háttér kontrasztaránya 15.36:1.

WCAG / fehér szöveg

1.37:1

A fehér szöveg és a Hen of the Woods háttér kontrasztaránya 1.37:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Hen of the Woods háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 15.36:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Hen of the Woods komplementer árnyalata #C4D9EE, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EEC4C4 és #EEEEC4.

Komplementer

#C4D9EE

Legközelebbi név: Light Powder Blue

Analóg −30°

#EEC4C4

Legközelebbi név: Berry Good

Analóg +30°

#EEEEC4

Legközelebbi név: Oh Dahling

Fejlesztőknek

Használd a Hen of the Woods színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#EED9C4

--color-hen-of-the-woods: #EED9C4;

Árnyalatok

A Hen of the Woods világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFBF9

Cool December

100

#FBF6F0

Foggy Pith

200

#F7EEE4

Magnolia Petal

300

#F4E6D9

Butter Icing

400

#F1DFCD

Corallite

500

#EED9C4

Hen of the Woods

600

#D6C3B0

Autumn Haze

700

#B3A393

Perfect Khaki

800

#8F8276

Roasted Cashew

900

#6B6258

Carriage

Gyors értékelés

Mire jó a Hen of the Woods?

Gyors áttekintés arról, hogy a Hen of the Woods milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Hen of the Woods

#EED9C4

Elsődleges márkaszín

Használható

47/100

Kiemelőszín

Használható

52/100

CTA / gomb

Használható

52/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

75/100

Szövegszín

Óvatosan

16/100

Border / elválasztó

67/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Hen of the Woods színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Hen of the Woods színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Hen of the Woods vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Éjféli Palakő No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192443

#1D3987

#DEE2ED

#8F7224

#E3DABF

Óceáni Moha

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192443

#274EB9

#DEE2ED

#C09930

#E3DABF

Acélos Moha Series

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192443

#466DD8

#DEE2ED

#D5B458

#E3DABF

Óceáni Kert

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192443

#7895E2

#DEE2ED

#E1CA89

#E3DABF

Ködös Mező

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192A43

#1D4787

#DEE4ED

#8F6424

#E3D5BF

Fagyos Kert

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192A43

#2762B9

#DEE4ED

#C08630

#E3D5BF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Hen of the Woods háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.37:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

15.36:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 15.36:1

A színről

01

Milyen szín a Hen of the Woods?

A Hen of the Woods (#EED9C4) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Hen of the Woods megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Hen of the Woods?

A Hen of the Woods különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Hen of the Woods?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Hen of the Woods különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Hen of the Woods vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Hen of the Woods használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Hen of the Woods erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Hen of the Woods karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Hen of the Woods intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Hen of the Woods használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Hen of the Woods – kérdések és válaszok

Milyen szín a Hen of the Woods?

A Hen of the Woods (#EED9C4) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 30° árnyalat, 55% telítettség és 85% világosság.

Milyen színek illenek a Hen of the Woods színhez?

A HSL színkör alapján a Hen of the Woods komplementer árnyalata #C4D9EE, amelyhez a Light Powder Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #EEC4C4 és #EEEEC4 árnyalat használható; ezekhez a Berry Good és Oh Dahling áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Hen of the Woods webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Hen of the Woods legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (75/100). 85%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Hen of the Woods háttéren?

A Hen of the Woods háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 15.36:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 15.36:1, a fehér szövegé 1.37:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Hen of the Woods?

A Hen of the Woods számított CTA-alkalmassági pontszáma 52/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Hen of the Woods színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Hen of the Woods (#EED9C4), a fekete szöveg ajánlott, mert 15.36:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Hen of the Woods háttérszínként?

A Hen of the Woods háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 85%-os világossága és 55%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Hen of the Woods HEX, RGB és HSL kódja?

A Hen of the Woods HEX kódja #EED9C4. RGB értéke 238, 217, 196, HSL értéke pedig 30°, 55%, 85%.

Fedezz fel további színeket

A Hen of the Woods színhez hasonló árnyalatok

Figure Stone

#EEDAC3

Canadian Pancake

#EDD8C3

Oak Shaving

#EED8C2

Indian White

#EFDAC2

Wild Oats

#ECDBC3

Navajo

#EFDCC3

Rose Lotion

#ECD7C6

Burrito

#EED7C1