bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Harley Davidson Orange

A Harley Davidson Orange egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#C93413

RGB

rgb(201, 52, 19)

HSL

hsl(11, 83%, 43%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C93413

Legközelebbi: Harley Davidson Orange

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Harley Davidson Orange színértékei

HEX

#C93413

RGB

rgb(201, 52, 19)

HSL

hsl(11, 83%, 43%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Harley Davidson Orange színről?

A Harley Davidson Orange HSL világossága 43%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 83%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 11°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (97/100), ezt követi a kiemelőszín (92/100).

Világosság

43%

közepesen sötét

Telítettség

83%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

97/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

5.27:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.98:1

A fekete szöveg és a Harley Davidson Orange háttér kontrasztaránya 3.98:1.

WCAG / fehér szöveg

5.27:1

A fehér szöveg és a Harley Davidson Orange háttér kontrasztaránya 5.27:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Harley Davidson Orange háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.27:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Harley Davidson Orange komplementer árnyalata #13A7C9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C9134C és #C98F13.

Komplementer

#13A7C9

Legközelebbi név: Cyan Blue

Analóg −30°

#C9134C

Legközelebbi név: California Sunset

Analóg +30°

#C98F13

Legközelebbi név: End of Summer

Fejlesztőknek

Használd a Harley Davidson Orange színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C93413

--color-harley-davidson-orange: #C93413;

Árnyalatok

A Harley Davidson Orange világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAEBE7

Frothy Milk

100

#F2CCC4

Oleander

200

#E7A495

Rose Dusk

300

#DC7B66

Rich Georgia Clay

400

#D15236

Glazed Persimmon

500

#C93413

Harley Davidson Orange

600

#B52F11

Crimson Sword

700

#97270E

Bestial Red

800

#791F0B

Doombull Brown

900

#5A1709

Altar Wine

Gyors értékelés

Mire jó a Harley Davidson Orange?

Gyors áttekintés arról, hogy a Harley Davidson Orange milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Harley Davidson Orange

#C93413

Elsődleges márkaszín

Kiváló

91/100

Kiemelőszín

Kiváló

92/100

CTA / gomb

Kiváló

97/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

37/100

Szövegszín

Használható

59/100

Border / elválasztó

Óvatosan

31/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Harley Davidson Orange színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Harley Davidson Orange színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Harley Davidson Orange vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Naplemente Indigó Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#491A12

#CA2E16

#F1DDDA

#1EBAD2

#B8E4EA

Aranyló Lagúna No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#CA2E16

#1FD693

#2057B6

#F4E4E1

#371E1B

Homokos Bor No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#CA2E16

#22D33A

#3421B0

#F6EBEA

#301B17

Borostyán Égbolt Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7EAE8

#EAADA4

#CA2E16

#A9230F

#46130B

Őszi Bor Collection

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F2EEED

#CA2E16

#4C2A24

#111111

Füstös Erdő Collection

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#CA2E16

#54241C

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Harley Davidson Orange háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

5.27:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.98:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 5.27:1

A színről

01

Milyen szín a Harley Davidson Orange?

A Harley Davidson Orange (#C93413) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Harley Davidson Orange megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Harley Davidson Orange?

A Harley Davidson Orange különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Harley Davidson Orange?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Harley Davidson Orange különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Harley Davidson Orange dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Harley Davidson Orange használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Harley Davidson Orange erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Harley Davidson Orange karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Harley Davidson Orange intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Harley Davidson Orange használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Harley Davidson Orange – kérdések és válaszok

Milyen szín a Harley Davidson Orange?

A Harley Davidson Orange (#C93413) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 11° árnyalat, 83% telítettség és 43% világosság.

Milyen színek illenek a Harley Davidson Orange színhez?

A HSL színkör alapján a Harley Davidson Orange komplementer árnyalata #13A7C9, amelyhez a Cyan Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #C9134C és #C98F13 árnyalat használható; ezekhez a California Sunset és End of Summer áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Harley Davidson Orange webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Harley Davidson Orange legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (97/100), ezt követi a kiemelőszín (92/100). 43%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Harley Davidson Orange háttéren?

A Harley Davidson Orange háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.27:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.98:1, a fehér szövegé 5.27:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Harley Davidson Orange?

A Harley Davidson Orange számított CTA-alkalmassági pontszáma 97/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Harley Davidson Orange színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Harley Davidson Orange (#C93413), a fehér szöveg ajánlott, mert 5.27:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Harley Davidson Orange háttérszínként?

A Harley Davidson Orange háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 43%-os világossága és 83%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Harley Davidson Orange HEX, RGB és HSL kódja?

A Harley Davidson Orange HEX kódja #C93413. RGB értéke 201, 52, 19, HSL értéke pedig 11°, 83%, 43%.

Fedezz fel további színeket

A Harley Davidson Orange színhez hasonló árnyalatok

Particle Ioniser Red

#CB3215

Sauce Piquante

#CA3F16

Once Bitten

#BD2F10

Lava Smoothie

#D04014

Red Mist

#C92B1E

Minestrone

#C72616

Pure Red

#D22D1D

Lucky Lobster

#CC3322