bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Harbour Mist Grey

A Harbour Mist Grey egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.

szürke
közepes világosságú
visszafogott
semleges tónusú

HEX

#778071

RGB

rgb(119, 128, 113)

HSL

hsl(96, 6%, 47%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#778071

Legközelebbi: Harbour Mist Grey

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Harbour Mist Grey színértékei

HEX

#778071

RGB

rgb(119, 128, 113)

HSL

hsl(96, 6%, 47%)

Színcsalád

szürke

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

semleges tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Harbour Mist Grey színről?

A Harbour Mist Grey HSL világossága 47%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 6%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 96°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (68/100), ezt követi a szövegszín (61/100).

Világosság

47%

közepes világosságú

Telítettség

6%

szinte teljesen semleges

Legjobb szerepkör

68/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

5.11:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

5.11:1

A fekete szöveg és a Harbour Mist Grey háttér kontrasztaránya 5.11:1.

WCAG / fehér szöveg

4.11:1

A fehér szöveg és a Harbour Mist Grey háttér kontrasztaránya 4.11:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Harbour Mist Grey háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.11:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Harbour Mist Grey komplementer árnyalata #79717F, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #7E7F71 és #717F72.

Komplementer

#79717F

Legközelebbi név: Pearl Blackberry

Analóg −30°

#7E7F71

Legközelebbi név: Link Grey

Analóg +30°

#717F72

Legközelebbi név: Boreal

Fejlesztőknek

Használd a Harbour Mist Grey színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#778071

--color-harbour-mist-grey: #778071;

Árnyalatok

A Harbour Mist Grey világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F1F2F1

Hotot Bunny

100

#DDDFDC

Nebulous White

200

#C2C6BF

Engagement Silver

300

#A7ACA3

Provincial

400

#8B9386

Silver Eucalyptus

500

#778071

Harbour Mist Grey

600

#6B7366

Queen Valley

700

#596055

Chicago

800

#474D44

Charcoal Smoke

900

#363A33

Sound of Silence

Gyors értékelés

Mire jó a Harbour Mist Grey?

Gyors áttekintés arról, hogy a Harbour Mist Grey milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Harbour Mist Grey

#778071

Elsődleges márkaszín

Használható

55/100

Kiemelőszín

Óvatosan

37/100

CTA / gomb

Használható

47/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

59/100

Szövegszín

Használható

61/100

Border / elválasztó

68/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Harbour Mist Grey színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Harbour Mist Grey színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Harbour Mist Grey vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Mézes Lagúna No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#687CB6

#B57D8B

#79A36C

#F0F0F0

#242424

Mézes Horizont No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6872B6

#B57D85

#73A36C

#F0F0F0

#242424

Terrakotta Indigó Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#974968

#749B59

#516481

#F0F0F0

#242424

Aranyló Moha No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#974973

#7D9B59

#516A81

#F0F0F0

#242424

Borostyán Indigó Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#7268B6

#B5857D

#6CA373

#F0F0F0

#242424

Meleg Indigó

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6887B6

#B57D93

#82A36C

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Harbour Mist Grey háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

4.11:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

5.11:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 5.11:1

A színről

01

Milyen szín a Harbour Mist Grey?

A Harbour Mist Grey (#778071) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.

02

A Harbour Mist Grey megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.

03

Mire használható a Harbour Mist Grey?

A Harbour Mist Grey különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Harbour Mist Grey?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Harbour Mist Grey különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Harbour Mist Grey visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Harbour Mist Grey használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Harbour Mist Grey erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Harbour Mist Grey karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Harbour Mist Grey használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Harbour Mist Grey használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Harbour Mist Grey – kérdések és válaszok

Milyen szín a Harbour Mist Grey?

A Harbour Mist Grey (#778071) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 96° árnyalat, 6% telítettség és 47% világosság.

Milyen színek illenek a Harbour Mist Grey színhez?

A HSL színkör alapján a Harbour Mist Grey komplementer árnyalata #79717F, amelyhez a Pearl Blackberry áll közel. Analóg kombinációhoz a #7E7F71 és #717F72 árnyalat használható; ezekhez a Link Grey és Boreal áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Harbour Mist Grey webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Harbour Mist Grey legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (68/100), ezt követi a szövegszín (61/100). 47%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Harbour Mist Grey háttéren?

A Harbour Mist Grey háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.11:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.11:1, a fehér szövegé 4.11:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Harbour Mist Grey?

A Harbour Mist Grey számított CTA-alkalmassági pontszáma 47/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Harbour Mist Grey színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Harbour Mist Grey (#778071), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.11:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Harbour Mist Grey háttérszínként?

A Harbour Mist Grey háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 47%-os világossága és 6%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Harbour Mist Grey HEX, RGB és HSL kódja?

A Harbour Mist Grey HEX kódja #778071. RGB értéke 119, 128, 113, HSL értéke pedig 96°, 6%, 47%.

Fedezz fel további színeket

A Harbour Mist Grey színhez hasonló árnyalatok

Ellis Mist

#778070

Camo Clay

#747F71

Lottery Winnings

#768371

Cactus Garden

#7B8370

Harbour Rat

#757D75

Gazebo Green

#76826C

Retreat

#7A8076

Tapa

#7C7C72