Szín adatlap
Handmade Linen
A Handmade Linen egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#DDD6B7
RGB
rgb(221, 214, 183)
HSL
hsl(49, 36%, 79%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#DDD6B7
Legközelebbi: Handmade Linen
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Handmade Linen színértékei
HEX
#DDD6B7
RGB
rgb(221, 214, 183)
HSL
hsl(49, 36%, 79%)
Színcsalád
sárga
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Handmade Linen színről?
A Handmade Linen HSL világossága 79%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 36%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 49°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (75/100).
Világosság
79%
világos
Telítettség
36%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
14.38:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
14.38:1
A fekete szöveg és a Handmade Linen háttér kontrasztaránya 14.38:1.
WCAG / fehér szöveg
1.46:1
A fehér szöveg és a Handmade Linen háttér kontrasztaránya 1.46:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Handmade Linen háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.38:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Handmade Linen komplementer árnyalata #B6BDDD, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #DDC2B6 és #D1DDB6.
Fejlesztőknek
Használd a Handmade Linen színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#DDD6B7
--color-handmade-linen: #DDD6B7;
Árnyalatok
A Handmade Linen világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Handmade Linen?
Gyors áttekintés arról, hogy a Handmade Linen milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Handmade Linen
#DDD6B7
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
43/100
Kiemelőszín
Óvatosan
42/100
CTA / gomb
Óvatosan
44/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
75/100
Szövegszín
Óvatosan
24/100
Border / elválasztó
Jó
72/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Handmade Linen színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Handmade Linen színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Handmade Linen vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Napfényes Korall No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F3F2ED
#D9D6B5
#C7BF57
#8D872A
#3A3818
Naplemente Palakő
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F3F2ED
#D9D6B5
#D6D185
#8D872A
#3A3818
Terrakotta Bor Studio
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F3F2ED
#D9D2B5
#7A6A29
#8D7A2A
#3A3318
Terrakotta Bor No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F3F2ED
#D9D2B5
#C7B057
#8D7A2A
#3A3318
Terrakotta Kert
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F3F2ED
#D9D2B5
#D6C685
#8D7A2A
#3A3318
Meleg Lagúna
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F2F3ED
#D6D9B5
#A1A838
#878D2A
#383A18
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Handmade Linen háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.46:1
Fekete szöveg
Aa
14.38:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 14.38:1
A színről
01
Milyen szín a Handmade Linen?
A Handmade Linen (#DDD6B7) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Handmade Linen megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Handmade Linen?
A Handmade Linen különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Handmade Linen?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Handmade Linen különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Handmade Linen optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Handmade Linen használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Handmade Linen erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Handmade Linen karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Handmade Linen könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Handmade Linen használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Handmade Linen – kérdések és válaszok
Milyen szín a Handmade Linen?
A Handmade Linen (#DDD6B7) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 49° árnyalat, 36% telítettség és 79% világosság.
Milyen színek illenek a Handmade Linen színhez?
A HSL színkör alapján a Handmade Linen komplementer árnyalata #B6BDDD, amelyhez a Wish áll közel. Analóg kombinációhoz a #DDC2B6 és #D1DDB6 árnyalat használható; ezekhez a Coral Stone és Green Parlour áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Handmade Linen webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Handmade Linen legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (75/100). 79%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Handmade Linen háttéren?
A Handmade Linen háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.38:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.38:1, a fehér szövegé 1.46:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Handmade Linen?
A Handmade Linen számított CTA-alkalmassági pontszáma 44/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Handmade Linen színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Handmade Linen (#DDD6B7), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.38:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Handmade Linen háttérszínként?
A Handmade Linen háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 79%-os világossága és 36%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Handmade Linen HEX, RGB és HSL kódja?
A Handmade Linen HEX kódja #DDD6B7. RGB értéke 221, 214, 183, HSL értéke pedig 49°, 36%, 79%.
Fedezz fel további színeket