bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Green Paw Paw

A Green Paw Paw egy sötét, élénk és meleg tónusú zöld szín.

zöld
sötét
élénk
meleg tónusú

HEX

#0D6349

RGB

rgb(13, 99, 73)

HSL

hsl(162, 77%, 22%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#0D6349

Legközelebbi: Green Paw Paw

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Green Paw Paw színértékei

HEX

#0D6349

RGB

rgb(13, 99, 73)

HSL

hsl(162, 77%, 22%)

Színcsalád

zöld

Világosság

sötét

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Green Paw Paw színről?

A Green Paw Paw HSL világossága 22%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 77%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 162°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (85/100), ezt követi a szövegszín (84/100).

Világosság

22%

sötét

Telítettség

77%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

85/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

7.25:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.9:1

A fekete szöveg és a Green Paw Paw háttér kontrasztaránya 2.9:1.

WCAG / fehér szöveg

7.25:1

A fehér szöveg és a Green Paw Paw háttér kontrasztaránya 7.25:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Green Paw Paw háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.25:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Green Paw Paw komplementer árnyalata #630D27, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #0D631E és #0D5263.

Komplementer

#630D27

Legközelebbi név: Dark Humour

Analóg −30°

#0D631E

Legközelebbi név: Jurassic Moss

Analóg +30°

#0D5263

Legközelebbi név: Baltic Trench

Fejlesztőknek

Használd a Green Paw Paw színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#0D6349

--color-green-paw-paw: #0D6349;

Árnyalatok

A Green Paw Paw világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#E7EFED

Brooklet

100

#C3D8D2

Geyser

200

#92B9AD

Treetop

300

#629A89

Grey Teal

400

#317A64

Census

500

#0D6349

Green Paw Paw

600

#0C5942

Billiard Table

700

#0A4A37

Raspberry Leaf Green

800

#083B2C

Fence Green

900

#062D21

Dark Jungle

Gyors értékelés

Mire jó a Green Paw Paw?

Gyors áttekintés arról, hogy a Green Paw Paw milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Green Paw Paw

#0D6349

Elsődleges márkaszín

67/100

Kiemelőszín

73/100

CTA / gomb

74/100

Háttérszín

Kiváló

85/100

Kártya / surface

Óvatosan

22/100

Szövegszín

Kiváló

84/100

Border / elválasztó

Óvatosan

22/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Green Paw Paw színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Green Paw Paw színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Green Paw Paw vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Köves Palakő

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#109379

#1C5449

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Csendes Kert Tone

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#16CAA6

#1C5449

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Minimalista Indigó No. 3

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#35E9C5

#1C5449

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Füstös Indigó Edition

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#6CEFD5

#1C5449

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Szelíd Lagúna Collection

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#10938A

#1C5450

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Szelíd Mező

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#16CABE

#1C5450

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Green Paw Paw háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

7.25:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.9:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 7.25:1

A színről

01

Milyen szín a Green Paw Paw?

A Green Paw Paw (#0D6349) egy sötét, élénk és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.

02

A Green Paw Paw megjelenése

Sötétebb karaktere miatt erőteljesebb vizuális jelenlétet ad, és világos elemekkel markáns kontraszt alakítható ki. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Green Paw Paw?

A Green Paw Paw különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Green Paw Paw?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Green Paw Paw különösen jól működhet fő háttérszínként, sötét szekciókban, erős tipográfiai kontraszt mellett vagy prémium kiemelőszínként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Green Paw Paw nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Green Paw Paw használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Green Paw Paw erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Green Paw Paw karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Green Paw Paw intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Green Paw Paw használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Green Paw Paw – kérdések és válaszok

Milyen szín a Green Paw Paw?

A Green Paw Paw (#0D6349) egy sötét, élénk és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 162° árnyalat, 77% telítettség és 22% világosság.

Milyen színek illenek a Green Paw Paw színhez?

A HSL színkör alapján a Green Paw Paw komplementer árnyalata #630D27, amelyhez a Dark Humour áll közel. Analóg kombinációhoz a #0D631E és #0D5263 árnyalat használható; ezekhez a Jurassic Moss és Baltic Trench áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Green Paw Paw webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Green Paw Paw legerősebb szerepköre háttérszín (85/100), ezt követi a szövegszín (84/100). 22%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Green Paw Paw háttéren?

A Green Paw Paw háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.25:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.9:1, a fehér szövegé 7.25:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Green Paw Paw?

A Green Paw Paw számított CTA-alkalmassági pontszáma 74/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Green Paw Paw színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Green Paw Paw (#0D6349), a fehér szöveg ajánlott, mert 7.25:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Green Paw Paw háttérszínként?

A Green Paw Paw háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 85/100. 22%-os világossága és 77%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Green Paw Paw HEX, RGB és HSL kódja?

A Green Paw Paw HEX kódja #0D6349. RGB értéke 13, 99, 73, HSL értéke pedig 162°, 77%, 22%.

Fedezz fel további színeket

A Green Paw Paw színhez hasonló árnyalatok

Into the Green

#0D6C49

Evergreen

#125B49

Jewel

#136843

Green Caterpillar

#146B47

Jade Mussel Green

#166A45

Martian Green

#136C51

Sci-Fi Takeout

#00604B

Philodendron

#116356