bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Grecian Gold

A Grecian Gold egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#9E7E54

RGB

rgb(158, 126, 84)

HSL

hsl(34, 31%, 47%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#9E7E54

Legközelebbi: Grecian Gold

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Grecian Gold színértékei

HEX

#9E7E54

RGB

rgb(158, 126, 84)

HSL

hsl(34, 31%, 47%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Grecian Gold színről?

A Grecian Gold HSL világossága 47%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 31%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 34°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (69/100), ezt követi a CTA- és gombszín (64/100).

Világosság

47%

közepes világosságú

Telítettség

31%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

69/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

5.57:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

5.57:1

A fekete szöveg és a Grecian Gold háttér kontrasztaránya 5.57:1.

WCAG / fehér szöveg

3.77:1

A fehér szöveg és a Grecian Gold háttér kontrasztaránya 3.77:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Grecian Gold háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.57:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Grecian Gold komplementer árnyalata #53739D, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #9D5853 és #989D53.

Komplementer

#53739D

Legközelebbi név: Secrecy

Analóg −30°

#9D5853

Legközelebbi név: Walleye

Analóg +30°

#989D53

Legközelebbi név: Stem

Fejlesztőknek

Használd a Grecian Gold színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#9E7E54

--color-grecian-gold: #9E7E54;

Árnyalatok

A Grecian Gold világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F5F2EE

Bit of Sugar

100

#E7DFD4

Herare White

200

#D3C5B2

Whisper Pink

300

#C0AB90

Camel Hide

400

#AD916E

Armagnac

500

#9E7E54

Grecian Gold

600

#8E714C

Highland Ridge

700

#775F3F

Brick Brown

800

#5F4C32

West Coast

900

#473926

Loam

Gyors értékelés

Mire jó a Grecian Gold?

Gyors áttekintés arról, hogy a Grecian Gold milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Grecian Gold

#9E7E54

Elsődleges márkaszín

69/100

Kiemelőszín

Használható

56/100

CTA / gomb

Használható

64/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

53/100

Szövegszín

Használható

61/100

Border / elválasztó

Használható

57/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Grecian Gold színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Grecian Gold színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Grecian Gold vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Kortárs Palakő No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#272D35

#496897

#E6E6E6

#9C7F54

#D6D2CD

Studio Horizont

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#272B35

#495E97

#E6E6E6

#9C8954

#D6D3CD

Fűszeres Kert No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#494997

#9F7A56

#6B8650

#EBEBEB

#292929

Mézes Kert

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#734997

#9B7D59

#51816A

#F0F0F0

#242424

Terrakotta Kert No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#534997

#9F8456

#648650

#EBEBEB

#292929

Mézes Moha

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#977D49

#599B85

#715181

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Grecian Gold háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.77:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

5.57:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 5.57:1

A színről

01

Milyen szín a Grecian Gold?

A Grecian Gold (#9E7E54) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Grecian Gold megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Grecian Gold?

A Grecian Gold különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Grecian Gold?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Grecian Gold különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Grecian Gold vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Grecian Gold használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Grecian Gold erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Grecian Gold karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Grecian Gold használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Grecian Gold használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Grecian Gold – kérdések és válaszok

Milyen szín a Grecian Gold?

A Grecian Gold (#9E7E54) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 34° árnyalat, 31% telítettség és 47% világosság.

Milyen színek illenek a Grecian Gold színhez?

A HSL színkör alapján a Grecian Gold komplementer árnyalata #53739D, amelyhez a Secrecy áll közel. Analóg kombinációhoz a #9D5853 és #989D53 árnyalat használható; ezekhez a Walleye és Stem áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Grecian Gold webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Grecian Gold legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (69/100), ezt követi a CTA- és gombszín (64/100). 47%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Grecian Gold háttéren?

A Grecian Gold háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.57:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.57:1, a fehér szövegé 3.77:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Grecian Gold?

A Grecian Gold számított CTA-alkalmassági pontszáma 64/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Grecian Gold színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Grecian Gold (#9E7E54), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.57:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Grecian Gold háttérszínként?

A Grecian Gold háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 47%-os világossága és 31%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Grecian Gold HEX, RGB és HSL kódja?

A Grecian Gold HEX kódja #9E7E54. RGB értéke 158, 126, 84, HSL értéke pedig 34°, 31%, 47%.

Fedezz fel további színeket

A Grecian Gold színhez hasonló árnyalatok

Muesli

#9E7E53

Fantan

#9F7E53

Branching-Out Olive

#9A7F55

Haute Hickory

#9F7B58

Pyramid

#9F7D4F

Aztec Brick

#9E8352

Stetson

#9E7A58

Forbidden Peanut

#A38052