bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Grayve-Yard

A Grayve-Yard egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.

szürke
közepes világosságú
visszafogott
semleges tónusú

HEX

#A1A19F

RGB

rgb(161, 161, 159)

HSL

hsl(60, 1%, 63%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#A1A19F

Legközelebbi: Grayve-Yard

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Grayve-Yard színértékei

HEX

#A1A19F

RGB

rgb(161, 161, 159)

HSL

hsl(60, 1%, 63%)

Színcsalád

szürke

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

semleges tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Grayve-Yard színről?

A Grayve-Yard HSL világossága 63%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 1%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 60°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (79/100), ezt követi a kártya- és surface szín (72/100).

Világosság

63%

közepesen világos

Telítettség

1%

szinte teljesen semleges

Legjobb szerepkör

79/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

8.11:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

8.11:1

A fekete szöveg és a Grayve-Yard háttér kontrasztaránya 8.11:1.

WCAG / fehér szöveg

2.59:1

A fehér szöveg és a Grayve-Yard háttér kontrasztaránya 2.59:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Grayve-Yard háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.11:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Grayve-Yard komplementer árnyalata #A0A0A2, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A2A1A0 és #A1A2A0.

Komplementer

#A0A0A2

Legközelebbi név: Artificial Intelligence Grey

Analóg −30°

#A2A1A0

Legközelebbi név: Charmed Chalice

Analóg +30°

#A1A2A0

Legközelebbi név: Charmed Chalice

Fejlesztőknek

Használd a Grayve-Yard színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#A1A19F

--color-grayve-yard: #A1A19F;

Árnyalatok

A Grayve-Yard világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F6F6F5

White Smoke

100

#E8E8E7

Polish White

200

#D5D5D4

Disco Ball

300

#C2C2C1

Stonewall Grey

400

#AFAFAD

Industrial Age

500

#A1A19F

Grayve-Yard

600

#91918F

Wet Weather

700

#797977

Westchester Grey

800

#61615F

Charcoal Smudge

900

#484848

Pig Iron

Gyors értékelés

Mire jó a Grayve-Yard?

Gyors áttekintés arról, hogy a Grayve-Yard milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Grayve-Yard

#A1A19F

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

41/100

Kiemelőszín

Óvatosan

27/100

CTA / gomb

Óvatosan

34/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

72/100

Szövegszín

Óvatosan

43/100

Border / elválasztó

79/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Grayve-Yard színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Grayve-Yard színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Grayve-Yard vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Őszi Lagúna Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91CAA8

#B4A4CB

#BAA291

#F0F0F0

#242424

Fűszeres Égbolt Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91A8CA

#CBA4B4

#A2BA91

#F0F0F0

#242424

Mézes Korall

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91CAA0

#AFA4CB

#BA9C91

#F0F0F0

#242424

Aranyló Mező No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91A0CA

#CBA4AF

#9CBA91

#F0F0F0

#242424

Mézes Kert Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91CAAF

#B9A4CB

#BAA791

#F0F0F0

#242424

Mézes Erdő No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#91AFCA

#CBA4B9

#A7BA91

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Grayve-Yard háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.59:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

8.11:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 8.11:1

A színről

01

Milyen szín a Grayve-Yard?

A Grayve-Yard (#A1A19F) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.

02

A Grayve-Yard megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.

03

Mire használható a Grayve-Yard?

A Grayve-Yard különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Grayve-Yard?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Grayve-Yard különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Grayve-Yard visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Grayve-Yard használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Grayve-Yard erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Grayve-Yard karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Grayve-Yard használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Grayve-Yard használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Grayve-Yard – kérdések és válaszok

Milyen szín a Grayve-Yard?

A Grayve-Yard (#A1A19F) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 60° árnyalat, 1% telítettség és 63% világosság.

Milyen színek illenek a Grayve-Yard színhez?

A HSL színkör alapján a Grayve-Yard komplementer árnyalata #A0A0A2, amelyhez a Artificial Intelligence Grey áll közel. Analóg kombinációhoz a #A2A1A0 és #A1A2A0 árnyalat használható; ezekhez a Charmed Chalice és Charmed Chalice áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Grayve-Yard webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Grayve-Yard legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (79/100), ezt követi a kártya- és felületszín (72/100). 63%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Grayve-Yard háttéren?

A Grayve-Yard háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.11:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.11:1, a fehér szövegé 2.59:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Grayve-Yard?

A Grayve-Yard számított CTA-alkalmassági pontszáma 34/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Grayve-Yard színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Grayve-Yard (#A1A19F), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.11:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Grayve-Yard háttérszínként?

A Grayve-Yard háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 63%-os világossága és 1%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Grayve-Yard HEX, RGB és HSL kódja?

A Grayve-Yard HEX kódja #A1A19F. RGB értéke 161, 161, 159, HSL értéke pedig 60°, 1%, 63%.

Fedezz fel további színeket

A Grayve-Yard színhez hasonló árnyalatok

Charmed Chalice

#A1A1A0

Elemental Grey

#A0A09F

Artificial Intelligence Grey

#A1A1A1

Still Life in Grey

#A1A39F

Hugh’s Hue

#9FA09F

Sleepy Kitten

#A2A1A1

Su-Nezumi Grey

#9FA0A0

Cold Grey

#9F9F9F