Szín adatlap
Gotta Have It
A Gotta Have It egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#D0C2B4
RGB
rgb(208, 194, 180)
HSL
hsl(30, 23%, 76%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#D0C2B4
Legközelebbi: Gotta Have It
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Gotta Have It színértékei
HEX
#D0C2B4
RGB
rgb(208, 194, 180)
HSL
hsl(30, 23%, 76%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Gotta Have It színről?
A Gotta Have It HSL világossága 76%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 23%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 30°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (76/100), ezt követi a border- és elválasztószín (76/100).
Világosság
76%
világos
Telítettség
23%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
76/100
kártya- és surface szín
Legjobb kontraszt
12.06:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
12.06:1
A fekete szöveg és a Gotta Have It háttér kontrasztaránya 12.06:1.
WCAG / fehér szöveg
1.74:1
A fehér szöveg és a Gotta Have It háttér kontrasztaránya 1.74:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Gotta Have It háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 12.06:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Gotta Have It komplementer árnyalata #B4C2D0, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D0B4B4 és #D0D0B4.
Fejlesztőknek
Használd a Gotta Have It színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#D0C2B4
--color-gotta-have-it: #D0C2B4;
Árnyalatok
A Gotta Have It világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Gotta Have It?
Gyors áttekintés arról, hogy a Gotta Have It milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Gotta Have It
#D0C2B4
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
39/100
Kiemelőszín
Óvatosan
34/100
CTA / gomb
Óvatosan
38/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
76/100
Szövegszín
Óvatosan
28/100
Border / elválasztó
Jó
76/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Gotta Have It színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Gotta Have It színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Gotta Have It vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Naplemente Moha
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C2BD
#6E4435
#804B38
#34241E
Naplemente Korall No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C2BD
#975E49
#804B38
#34241E
Mézes Mező Edition
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C2BD
#B67C68
#804A38
#34231E
Meleg Mező Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C2BD
#CAA091
#804B38
#34241E
Őszi Agyag No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F3EFED
#D9C3B5
#7A4929
#8D522A
#3A2518
Réz Horizont Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F3EFED
#D9C3B5
#A86538
#8D522A
#3A2518
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Gotta Have It háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.74:1
Fekete szöveg
Aa
12.06:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 12.06:1
A színről
01
Milyen szín a Gotta Have It?
A Gotta Have It (#D0C2B4) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Gotta Have It megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Gotta Have It?
A Gotta Have It különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Gotta Have It?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Gotta Have It különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Gotta Have It vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Gotta Have It használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Gotta Have It erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Gotta Have It karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Gotta Have It könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Gotta Have It használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Gotta Have It – kérdések és válaszok
Milyen szín a Gotta Have It?
A Gotta Have It (#D0C2B4) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 30° árnyalat, 23% telítettség és 76% világosság.
Milyen színek illenek a Gotta Have It színhez?
A HSL színkör alapján a Gotta Have It komplementer árnyalata #B4C2D0, amelyhez a Hazy áll közel. Analóg kombinációhoz a #D0B4B4 és #D0D0B4 árnyalat használható; ezekhez a Smoked Lavender és Bright Sage áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Gotta Have It webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Gotta Have It legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (76/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (76/100). 76%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Gotta Have It háttéren?
A Gotta Have It háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 12.06:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 12.06:1, a fehér szövegé 1.74:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Gotta Have It?
A Gotta Have It számított CTA-alkalmassági pontszáma 38/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Gotta Have It színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Gotta Have It (#D0C2B4), a fekete szöveg ajánlott, mert 12.06:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Gotta Have It háttérszínként?
A Gotta Have It háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 76%-os világossága és 23%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Gotta Have It HEX, RGB és HSL kódja?
A Gotta Have It HEX kódja #D0C2B4. RGB értéke 208, 194, 180, HSL értéke pedig 30°, 23%, 76%.
Fedezz fel további színeket