bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Foxy Fuchsia

A Foxy Fuchsia egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú lila szín.

lila
közepes világosságú
élénk
hideg tónusú

HEX

#9F00C5

RGB

rgb(159, 0, 197)

HSL

hsl(288, 100%, 39%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#9F00C5

Legközelebbi: Foxy Fuchsia

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Foxy Fuchsia színértékei

HEX

#9F00C5

RGB

rgb(159, 0, 197)

HSL

hsl(288, 100%, 39%)

Színcsalád

lila

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Foxy Fuchsia színről?

A Foxy Fuchsia HSL világossága 39%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 288°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100).

Világosság

39%

közepesen sötét

Telítettség

100%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

100/100

kiemelőszín

Legjobb kontraszt

6.4:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.28:1

A fekete szöveg és a Foxy Fuchsia háttér kontrasztaránya 3.28:1.

WCAG / fehér szöveg

6.4:1

A fehér szöveg és a Foxy Fuchsia háttér kontrasztaránya 6.4:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Foxy Fuchsia háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.4:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Foxy Fuchsia komplementer árnyalata #28C700, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #3C00C7 és #C7008B.

Komplementer

#28C700

Legközelebbi név: Tree Python

Analóg −30°

#3C00C7

Legközelebbi név: Busty Blue

Analóg +30°

#C7008B

Legközelebbi név: Snappy Violet

Fejlesztőknek

Használd a Foxy Fuchsia színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#9F00C5

--color-foxy-fuchsia: #9F00C5;

Árnyalatok

A Foxy Fuchsia világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F5E6F9

Soft Lavender

100

#E7BFF1

Lovecloud

200

#D48CE5

Bright Lilac

300

#C159D9

Medium Orchid

400

#AD26CE

Telemagenta

500

#9F00C5

Foxy Fuchsia

600

#8F00B1

Shade of Violet

700

#770094

Ultraberry

800

#5F0076

Zeus Purple

900

#480059

Clairvoyant

Gyors értékelés

Mire jó a Foxy Fuchsia?

Gyors áttekintés arról, hogy a Foxy Fuchsia milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Foxy Fuchsia

#9F00C5

Elsődleges márkaszín

Kiváló

87/100

Kiemelőszín

Kiváló

100/100

CTA / gomb

Kiváló

100/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

29/100

Szövegszín

Használható

60/100

Border / elválasztó

Óvatosan

21/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Foxy Fuchsia színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Foxy Fuchsia színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Foxy Fuchsia vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Őszi Kert

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#46CA16

#9F0BD5

#1DED4D

#111111

#FFFFFF

Óceáni Korall No. 2

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#331093

#7FAA09

#940FBD

#111111

#FFFFFF

Jeges Erdő No. 3

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#451093

#69AA09

#AB0FBD

#111111

#FFFFFF

Ködös Horizont Studio

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#3E1249

#A616CA

#ECDAF1

#42D21E

#C2EAB8

Jeges Korall Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#A616CA

#9FD61F

#20B64D

#F0E1F4

#311B37

Holdfényes Palakő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#A616CA

#D3AF22

#21B093

#F3EAF6

#2B1730

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Foxy Fuchsia háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

6.4:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.28:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 6.4:1

A színről

01

Milyen szín a Foxy Fuchsia?

A Foxy Fuchsia (#9F00C5) egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú lila szín. A lila színcsaládra jellemzően kreatív, karakteres és kifinomult vizuális karaktert képvisel.

02

A Foxy Fuchsia megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Foxy Fuchsia?

A Foxy Fuchsia különösen jól használható kreatív márkákhoz, prémium megjelenésekhez és egyedi vizuális identitásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Foxy Fuchsia?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Foxy Fuchsia különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Foxy Fuchsia kreatív, különleges és kifinomult benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, kreatív szolgáltatások és wellness területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy kreatív, karakteres és kifinomult megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Foxy Fuchsia használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Foxy Fuchsia erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Foxy Fuchsia karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Foxy Fuchsia intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Foxy Fuchsia használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Foxy Fuchsia – kérdések és válaszok

Milyen szín a Foxy Fuchsia?

A Foxy Fuchsia (#9F00C5) egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú lila szín. HSL értéke 288° árnyalat, 100% telítettség és 39% világosság.

Milyen színek illenek a Foxy Fuchsia színhez?

A HSL színkör alapján a Foxy Fuchsia komplementer árnyalata #28C700, amelyhez a Tree Python áll közel. Analóg kombinációhoz a #3C00C7 és #C7008B árnyalat használható; ezekhez a Busty Blue és Snappy Violet áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Foxy Fuchsia webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Foxy Fuchsia legerősebb szerepköre kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100). 39%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Foxy Fuchsia háttéren?

A Foxy Fuchsia háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.4:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.28:1, a fehér szövegé 6.4:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Foxy Fuchsia?

A Foxy Fuchsia számított CTA-alkalmassági pontszáma 100/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Foxy Fuchsia színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Foxy Fuchsia (#9F00C5), a fehér szöveg ajánlott, mert 6.4:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Foxy Fuchsia háttérszínként?

A Foxy Fuchsia háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 39%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Foxy Fuchsia HEX, RGB és HSL kódja?

A Foxy Fuchsia HEX kódja #9F00C5. RGB értéke 159, 0, 197, HSL értéke pedig 288°, 100%, 39%.

Fedezz fel további színeket

A Foxy Fuchsia színhez hasonló árnyalatok

Nebula

#A104C3

Ferocious Fuchsia

#AA00CC

Heliotrope Magenta

#AA00BB

Violet Ink

#9400D3

Vibrant Violet

#9400D4

French Violet

#8806CE

Violet Poison

#8601BF

Energic Eggplant

#B300B3