Szín adatlap
Forest Ridge
A Forest Ridge egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#555D46
RGB
rgb(85, 93, 70)
HSL
hsl(81, 14%, 32%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#555D46
Legközelebbi: Forest Ridge
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Forest Ridge színértékei
HEX
#555D46
RGB
rgb(85, 93, 70)
HSL
hsl(81, 14%, 32%)
Színcsalád
zöld
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Forest Ridge színről?
A Forest Ridge HSL világossága 32%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 14%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 81°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (78/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
32%
közepesen sötét
Telítettség
14%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
78/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
6.91:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
3.04:1
A fekete szöveg és a Forest Ridge háttér kontrasztaránya 3.04:1.
WCAG / fehér szöveg
6.91:1
A fehér szöveg és a Forest Ridge háttér kontrasztaránya 6.91:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Forest Ridge háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.91:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Forest Ridge komplementer árnyalata #4E465D, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #5D5A46 és #4A5D46.
Fejlesztőknek
Használd a Forest Ridge színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#555D46
--color-forest-ridge: #555D46;
Árnyalatok
A Forest Ridge világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Forest Ridge?
Gyors áttekintés arról, hogy a Forest Ridge milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Forest Ridge
#555D46
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
43/100
Kiemelőszín
Óvatosan
33/100
CTA / gomb
Óvatosan
39/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Használható
46/100
Szövegszín
Jó
78/100
Border / elválasztó
Használható
56/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Forest Ridge színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Forest Ridge színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Forest Ridge vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Friss Bor
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#44356E
#71414C
#555E3B
#4B7168
#F0F0F0
Mézes Lagúna
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#3D356E
#714153
#595E3B
#4B7163
#F0F0F0
Tiszta Palakő Edition
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#4C356E
#714146
#505E3B
#4B716D
#F0F0F0
Őszi Mező Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#35636E
#75436B
#545B39
#F0F0F0
#242424
Mézes Agyag
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#35446E
#774D40
#576039
#EBEBEB
#292929
Naplemente Agyag
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#353D6E
#775440
#526039
#EBEBEB
#292929
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Forest Ridge háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
6.91:1
Fekete szöveg
Aa
3.04:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 6.91:1
A színről
01
Milyen szín a Forest Ridge?
A Forest Ridge (#555D46) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Forest Ridge megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Forest Ridge?
A Forest Ridge különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Forest Ridge?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Forest Ridge különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Forest Ridge nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Forest Ridge használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Forest Ridge erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Forest Ridge karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Forest Ridge használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Forest Ridge használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Forest Ridge – kérdések és válaszok
Milyen szín a Forest Ridge?
A Forest Ridge (#555D46) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 81° árnyalat, 14% telítettség és 32% világosság.
Milyen színek illenek a Forest Ridge színhez?
A HSL színkör alapján a Forest Ridge komplementer árnyalata #4E465D, amelyhez a Grapewood áll közel. Analóg kombinációhoz a #5D5A46 és #4A5D46 árnyalat használható; ezekhez a Moosewood és Muddy Olive áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Forest Ridge webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Forest Ridge legerősebb szerepköre szövegszín (78/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 32%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Forest Ridge háttéren?
A Forest Ridge háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.91:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.04:1, a fehér szövegé 6.91:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Forest Ridge?
A Forest Ridge számított CTA-alkalmassági pontszáma 39/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Forest Ridge színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Forest Ridge (#555D46), a fehér szöveg ajánlott, mert 6.91:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Forest Ridge háttérszínként?
A Forest Ridge háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 32%-os világossága és 14%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Forest Ridge HEX, RGB és HSL kódja?
A Forest Ridge HEX kódja #555D46. RGB értéke 85, 93, 70, HSL értéke pedig 81°, 14%, 32%.
Fedezz fel további színeket