bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Fiddlehead Fern

A Fiddlehead Fern egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.

sárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#C8C387

RGB

rgb(200, 195, 135)

HSL

hsl(55, 37%, 66%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C8C387

Legközelebbi: Fiddlehead Fern

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Fiddlehead Fern színértékei

HEX

#C8C387

RGB

rgb(200, 195, 135)

HSL

hsl(55, 37%, 66%)

Színcsalád

sárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Fiddlehead Fern színről?

A Fiddlehead Fern HSL világossága 66%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 37%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 55°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (65/100), ezt követi a border- és elválasztószín (65/100).

Világosság

66%

közepesen világos

Telítettség

37%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

65/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

11.61:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

11.61:1

A fekete szöveg és a Fiddlehead Fern háttér kontrasztaránya 11.61:1.

WCAG / fehér szöveg

1.81:1

A fehér szöveg és a Fiddlehead Fern háttér kontrasztaránya 1.81:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Fiddlehead Fern háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 11.61:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Fiddlehead Fern komplementer árnyalata #888EC8, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C8A388 és #AEC888.

Komplementer

#888EC8

Legközelebbi név: Bailey Bells

Analóg −30°

#C8A388

Legközelebbi név: Labyrinth Walk

Analóg +30°

#AEC888

Legközelebbi név: Venerable Verde

Fejlesztőknek

Használd a Fiddlehead Fern színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C8C387

--color-fiddlehead-fern: #C8C387;

Árnyalatok

A Fiddlehead Fern világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAF9F3

Blanca Peak

100

#F1F0E1

Crème Vanille

200

#E6E4C9

Dirty White

300

#DBD8B1

Kohlrabi Green

400

#D0CC99

Court-Bouillon

500

#C8C387

Fiddlehead Fern

600

#B4B07A

Weeping Willow

700

#969265

Rhind Papyrus

800

#787551

Truly Olive

900

#5A583D

Devlan Mud

Gyors értékelés

Mire jó a Fiddlehead Fern?

Gyors áttekintés arról, hogy a Fiddlehead Fern milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Fiddlehead Fern

#C8C387

Elsődleges márkaszín

Használható

58/100

Kiemelőszín

Használható

52/100

CTA / gomb

Használható

57/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

65/100

Szövegszín

Óvatosan

39/100

Border / elválasztó

65/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Fiddlehead Fern színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Fiddlehead Fern színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Fiddlehead Fern vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Jeges Bor No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#85D6D1

#D29AD6

#C8C384

#EEF1F1

#222525

Kortárs Indigó Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#85BBD6

#D897A2

#CBBF86

#E8ECEE

#27292B

Friss Indigó No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#85B0D6

#D8979A

#CBC986

#E8EBEE

#27292B

Studio Agyag No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#85D1D6

#D69AD2

#C3C884

#EEF1F1

#222525

Prémium Palakő Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#85A5D6

#D89E97

#C4CB86

#E8EAEE

#27282B

Terrakotta Lagúna Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B68768

#5C99C1

#C8C17E

#111111

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Fiddlehead Fern háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.81:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

11.61:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 11.61:1

A színről

01

Milyen szín a Fiddlehead Fern?

A Fiddlehead Fern (#C8C387) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Fiddlehead Fern megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Fiddlehead Fern?

A Fiddlehead Fern különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Fiddlehead Fern?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Fiddlehead Fern különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Fiddlehead Fern optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Fiddlehead Fern használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Fiddlehead Fern erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Fiddlehead Fern karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Fiddlehead Fern használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Fiddlehead Fern használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Fiddlehead Fern – kérdések és válaszok

Milyen szín a Fiddlehead Fern?

A Fiddlehead Fern (#C8C387) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 55° árnyalat, 37% telítettség és 66% világosság.

Milyen színek illenek a Fiddlehead Fern színhez?

A HSL színkör alapján a Fiddlehead Fern komplementer árnyalata #888EC8, amelyhez a Bailey Bells áll közel. Analóg kombinációhoz a #C8A388 és #AEC888 árnyalat használható; ezekhez a Labyrinth Walk és Venerable Verde áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Fiddlehead Fern webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Fiddlehead Fern legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (65/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (65/100). 66%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Fiddlehead Fern háttéren?

A Fiddlehead Fern háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 11.61:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 11.61:1, a fehér szövegé 1.81:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Fiddlehead Fern?

A Fiddlehead Fern számított CTA-alkalmassági pontszáma 57/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Fiddlehead Fern színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Fiddlehead Fern (#C8C387), a fekete szöveg ajánlott, mert 11.61:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Fiddlehead Fern háttérszínként?

A Fiddlehead Fern háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 66%-os világossága és 37%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Fiddlehead Fern HEX, RGB és HSL kódja?

A Fiddlehead Fern HEX kódja #C8C387. RGB értéke 200, 195, 135, HSL értéke pedig 55°, 37%, 66%.

Fedezz fel további színeket

A Fiddlehead Fern színhez hasonló árnyalatok

Wheat Grass

#C7C088

Tyrant Skull

#CDC586

Olive Hint

#C9BD88

Chimes

#C7CA86

Yerba Mate

#C8C48F

Winter Hazel

#D0C383

Dry Leaf

#CFBF8B

Frozen Marguerita

#C6BB81