bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Fashion Mauve

A Fashion Mauve egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.

szürke
közepes világosságú
visszafogott
semleges tónusú

HEX

#B5A8A8

RGB

rgb(181, 168, 168)

HSL

hsl(0, 8%, 68%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#B5A8A8

Legközelebbi: Fashion Mauve

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Fashion Mauve színértékei

HEX

#B5A8A8

RGB

rgb(181, 168, 168)

HSL

hsl(0, 8%, 68%)

Színcsalád

szürke

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

semleges tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Fashion Mauve színről?

A Fashion Mauve HSL világossága 68%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 8%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 0°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (79/100), ezt követi a kártya- és surface szín (74/100).

Világosság

68%

közepesen világos

Telítettség

8%

szinte teljesen semleges

Legjobb szerepkör

79/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

9.13:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

9.13:1

A fekete szöveg és a Fashion Mauve háttér kontrasztaránya 9.13:1.

WCAG / fehér szöveg

2.3:1

A fehér szöveg és a Fashion Mauve háttér kontrasztaránya 2.3:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Fashion Mauve háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.13:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Fashion Mauve komplementer árnyalata #A7B4B4, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #B4A7AD és #B4ADA7.

Komplementer

#A7B4B4

Legközelebbi név: Winter Morning Mist

Analóg −30°

#B4A7AD

Legközelebbi név: Tea Blossom Pink

Analóg +30°

#B4ADA7

Legközelebbi név: Dove

Fejlesztőknek

Használd a Fashion Mauve színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#B5A8A8

--color-fashion-mauve: #B5A8A8;

Árnyalatok

A Fashion Mauve világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F8F6F6

Cascading White

100

#EDE9E9

Poplar Kitten

200

#DED8D8

Cautious Grey

300

#CFC6C6

Alto

400

#C0B5B5

Queen Anne Lilac

500

#B5A8A8

Fashion Mauve

600

#A39797

Heather Plume

700

#887E7E

Rocket Metallic

800

#6D6565

Chocolate Pudding

900

#514C4C

Charadon Granite

Gyors értékelés

Mire jó a Fashion Mauve?

Gyors áttekintés arról, hogy a Fashion Mauve milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Fashion Mauve

#B5A8A8

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

40/100

Kiemelőszín

Óvatosan

28/100

CTA / gomb

Óvatosan

34/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

74/100

Szövegszín

Óvatosan

37/100

Border / elválasztó

79/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Fashion Mauve színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Fashion Mauve színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Fashion Mauve vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fűszeres Kert No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9198CA

#CBA4A9

#96BA91

#F0F0F0

#242424

Fűszeres Horizont

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9891CA

#CBA9A4

#91BA96

#F0F0F0

#242424

Terrakotta Bor No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9191CA

#CBA4A4

#91BA91

#F0F0F0

#242424

Réz Lagúna

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#91CA91

#B8A2CD

#BE93A8

#EBEBEB

#292929

Mézes Kert

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#91CAC6

#CDA2BA

#BEA593

#EBEBEB

#292929

Napfényes Agyag

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#91C6CA

#CDA2B5

#BEAB93

#EBEBEB

#292929

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Fashion Mauve háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.3:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

9.13:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 9.13:1

A színről

01

Milyen szín a Fashion Mauve?

A Fashion Mauve (#B5A8A8) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.

02

A Fashion Mauve megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.

03

Mire használható a Fashion Mauve?

A Fashion Mauve különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Fashion Mauve?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Fashion Mauve különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Fashion Mauve visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Fashion Mauve használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Fashion Mauve erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Fashion Mauve karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Fashion Mauve használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Fashion Mauve használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Fashion Mauve – kérdések és válaszok

Milyen szín a Fashion Mauve?

A Fashion Mauve (#B5A8A8) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 0° árnyalat, 8% telítettség és 68% világosság.

Milyen színek illenek a Fashion Mauve színhez?

A HSL színkör alapján a Fashion Mauve komplementer árnyalata #A7B4B4, amelyhez a Winter Morning Mist áll közel. Analóg kombinációhoz a #B4A7AD és #B4ADA7 árnyalat használható; ezekhez a Tea Blossom Pink és Dove áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Fashion Mauve webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Fashion Mauve legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (79/100), ezt követi a kártya- és felületszín (74/100). 68%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Fashion Mauve háttéren?

A Fashion Mauve háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.13:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.13:1, a fehér szövegé 2.3:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Fashion Mauve?

A Fashion Mauve számított CTA-alkalmassági pontszáma 34/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Fashion Mauve színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Fashion Mauve (#B5A8A8), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.13:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Fashion Mauve háttérszínként?

A Fashion Mauve háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 68%-os világossága és 8%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Fashion Mauve HEX, RGB és HSL kódja?

A Fashion Mauve HEX kódja #B5A8A8. RGB értéke 181, 168, 168, HSL értéke pedig 0°, 8%, 68%.

Fedezz fel további színeket

A Fashion Mauve színhez hasonló árnyalatok

Object of Desire

#B7A8A8

Mystical Grey

#B5AAA9

Centennial Rose

#B3A7A6

Cool Lavender

#B3A6A5

Matte Grey

#B4A8A4

Silver Service

#B2AAAA

Tea Blossom Pink

#B5A9AC

Autumn Grey

#B2ABA7