Szín adatlap
Eerie Black
A Eerie Black egy sötét, visszafogott és semleges tónusú fekete szín.
HEX
#1B1B1B
RGB
rgb(27, 27, 27)
HSL
hsl(0, 0%, 11%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#1B1B1B
Legközelebbi: Eerie Black
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Eerie Black színértékei
HEX
#1B1B1B
RGB
rgb(27, 27, 27)
HSL
hsl(0, 0%, 11%)
Színcsalád
fekete
Világosság
sötét
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
semleges tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Eerie Black színről?
A Eerie Black HSL világossága 11%, ezért nagyon sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 0%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 0°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a szövegszín (100/100).
Világosság
11%
nagyon sötét
Telítettség
0%
szinte teljesen semleges
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
17.22:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
1.22:1
A fekete szöveg és a Eerie Black háttér kontrasztaránya 1.22:1.
WCAG / fehér szöveg
17.22:1
A fehér szöveg és a Eerie Black háttér kontrasztaránya 17.22:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Eerie Black háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.22:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Eerie Black komplementer árnyalata #1C1C1C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #1C1C1C és #1C1C1C.
Fejlesztőknek
Használd a Eerie Black színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#1B1B1B
--color-eerie-black: #1B1B1B;
Árnyalatok
A Eerie Black világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Eerie Black?
Gyors áttekintés arról, hogy a Eerie Black milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Eerie Black
#1B1B1B
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
12/100
Kiemelőszín
Óvatosan
8/100
CTA / gomb
Óvatosan
10/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Óvatosan
33/100
Szövegszín
Kiváló
100/100
Border / elválasztó
Használható
51/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Eerie Black színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Eerie Black színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Eerie Black vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Naplemente Kert No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#7A2929
#358235
#2E2E66
#F1EEEE
#252222
Naplemente Kert
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A83838
#47AE47
#414190
#F1EEEE
#252222
Réz Indigó Edition
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#C75757
#6EC46E
#5A5AB5
#F1EEEE
#252222
Aranyló Korall Edition
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#D68585
#9AD69A
#8484C8
#F1EEEE
#252222
Terrakotta Moha Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#7A3429
#358240
#352E66
#F1EFEE
#252222
Aranyló Mező
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A84738
#47AE55
#4B4190
#F1EFEE
#252222
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Eerie Black háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
17.22:1
Fekete szöveg
Aa
1.22:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 17.22:1
A színről
01
Milyen szín a Eerie Black?
A Eerie Black (#1B1B1B) egy sötét, visszafogott és semleges tónusú fekete szín. A fekete színcsaládra jellemzően erőteljes, elegáns és időtálló vizuális karaktert képvisel.
02
A Eerie Black megjelenése
Sötétebb karaktere miatt erőteljesebb vizuális jelenlétet ad, és világos elemekkel markáns kontraszt alakítható ki. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.
03
Mire használható a Eerie Black?
A Eerie Black különösen jól használható minimalista, prémium és erős kontrasztra építő designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Eerie Black?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Eerie Black különösen jól működhet fő háttérszínként, sötét szekciókban, erős tipográfiai kontraszt mellett vagy prémium kiemelőszínként. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Eerie Black prémium, határozott és elegáns benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet divat, luxus, portfólió és technológia területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, elegáns és időtálló megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Eerie Black használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Eerie Black erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Eerie Black karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Eerie Black használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Eerie Black használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Eerie Black – kérdések és válaszok
Milyen szín a Eerie Black?
A Eerie Black (#1B1B1B) egy sötét, visszafogott és semleges tónusú fekete szín. HSL értéke 0° árnyalat, 0% telítettség és 11% világosság.
Milyen színek illenek a Eerie Black színhez?
A HSL színkör alapján a Eerie Black komplementer árnyalata #1C1C1C, amelyhez a Eerie Black áll közel. Analóg kombinációhoz a #1C1C1C és #1C1C1C árnyalat használható; ezekhez a Eerie Black és Eerie Black áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Eerie Black webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Eerie Black legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a szövegszín (100/100). 11%-os világossága miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos.
Milyen szövegszín olvasható a Eerie Black háttéren?
A Eerie Black háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.22:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 1.22:1, a fehér szövegé 17.22:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Eerie Black?
A Eerie Black számított CTA-alkalmassági pontszáma 10/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Eerie Black színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Eerie Black (#1B1B1B), a fehér szöveg ajánlott, mert 17.22:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Eerie Black háttérszínként?
A Eerie Black háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 11%-os világossága és 0%-os telítettsége miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Eerie Black HEX, RGB és HSL kódja?
A Eerie Black HEX kódja #1B1B1B. RGB értéke 27, 27, 27, HSL értéke pedig 0°, 0%, 11%.
Fedezz fel további színeket