bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Early Sprout

A Early Sprout egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín.

sárga
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#E6D7A0

RGB

rgb(230, 215, 160)

HSL

hsl(47, 58%, 76%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E6D7A0

Legközelebbi: Early Sprout

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Early Sprout színértékei

HEX

#E6D7A0

RGB

rgb(230, 215, 160)

HSL

hsl(47, 58%, 76%)

Színcsalád

sárga

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Early Sprout színről?

A Early Sprout HSL világossága 76%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 58%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 47°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (68/100).

Világosság

76%

világos

Telítettség

58%

erősen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

14.59:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

14.59:1

A fekete szöveg és a Early Sprout háttér kontrasztaránya 14.59:1.

WCAG / fehér szöveg

1.44:1

A fehér szöveg és a Early Sprout háttér kontrasztaránya 1.44:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Early Sprout háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.59:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Early Sprout komplementer árnyalata #9EAEE5, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E5B29E és #D1E59E.

Komplementer

#9EAEE5

Legközelebbi név: Myrtle Flower

Analóg −30°

#E5B29E

Legközelebbi név: Black-Eyed Peach

Analóg +30°

#D1E59E

Legközelebbi név: Apple Bob

Fejlesztőknek

Használd a Early Sprout színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E6D7A0

--color-early-sprout: #E6D7A0;

Árnyalatok

A Early Sprout világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFBF6

Cool December

100

#F9F5E7

Whipping Cream

200

#F4EDD4

Minified Yellow

300

#EFE5C1

Fake Blonde

400

#EADDAE

Star Bright

500

#E6D7A0

Early Sprout

600

#CFC290

Hearts of Palm

700

#ADA178

Fond of Fronds

800

#8A8160

Fingerpaint

900

#676148

Squirrel’s Nest

Gyors értékelés

Mire jó a Early Sprout?

Gyors áttekintés arról, hogy a Early Sprout milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Early Sprout

#E6D7A0

Elsődleges márkaszín

Használható

58/100

Kiemelőszín

Használható

60/100

CTA / gomb

Használható

62/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

68/100

Szövegszín

Óvatosan

26/100

Border / elválasztó

Használható

61/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Early Sprout színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Early Sprout színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Early Sprout vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Homokos Lagúna

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#D69A85

#7CC4DE

#E3D4A0

#111111

#FFFFFF

Homokos Erdő Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#D6A585

#7CB7DE

#E3DDA0

#111111

#FFFFFF

Borostyán Horizont Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F2E8

#EAD2A4

#E9AD35

#A9760F

#46330B

Homokos Palakő Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F2E8

#EAD2A4

#EFC36C

#A9760F

#46330B

Őszi Moha No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F4E8

#EADCA4

#CAA616

#A98A0F

#463A0B

Aranyló Moha No. 2

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F4E8

#EADCA4

#E9C535

#A98A0F

#463A0B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Early Sprout háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.44:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

14.59:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 14.59:1

A színről

01

Milyen szín a Early Sprout?

A Early Sprout (#E6D7A0) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Early Sprout megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Early Sprout?

A Early Sprout különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Early Sprout?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Early Sprout különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Early Sprout optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Early Sprout használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Early Sprout erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Early Sprout karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Early Sprout intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Early Sprout használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Early Sprout – kérdések és válaszok

Milyen szín a Early Sprout?

A Early Sprout (#E6D7A0) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 47° árnyalat, 58% telítettség és 76% világosság.

Milyen színek illenek a Early Sprout színhez?

A HSL színkör alapján a Early Sprout komplementer árnyalata #9EAEE5, amelyhez a Myrtle Flower áll közel. Analóg kombinációhoz a #E5B29E és #D1E59E árnyalat használható; ezekhez a Black-Eyed Peach és Apple Bob áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Early Sprout webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Early Sprout legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (68/100). 76%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Early Sprout háttéren?

A Early Sprout háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.59:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.59:1, a fehér szövegé 1.44:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Early Sprout?

A Early Sprout számított CTA-alkalmassági pontszáma 62/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Early Sprout színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Early Sprout (#E6D7A0), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.59:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Early Sprout háttérszínként?

A Early Sprout háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 76%-os világossága és 58%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Early Sprout HEX, RGB és HSL kódja?

A Early Sprout HEX kódja #E6D7A0. RGB értéke 230, 215, 160, HSL értéke pedig 47°, 58%, 76%.

Fedezz fel további színeket

A Early Sprout színhez hasonló árnyalatok

Crystal Yellow

#E4D99F

Bamboo Mat

#E5DA9F

Leaf Yellow

#E9D79E

Russet Green

#E3D9A0

Hampton

#E8D4A2

Italian Straw

#E7D3A1

Sunny Glory

#E8D99C

Bakelite

#E6D4A5