bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Dusky Purple

A Dusky Purple egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín.

rózsaszín
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#895B7B

RGB

rgb(137, 91, 123)

HSL

hsl(318, 20%, 45%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#895B7B

Legközelebbi: Dusky Purple

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Dusky Purple színértékei

HEX

#895B7B

RGB

rgb(137, 91, 123)

HSL

hsl(318, 20%, 45%)

Színcsalád

rózsaszín

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Dusky Purple színről?

A Dusky Purple HSL világossága 45%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 20%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 318°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (63/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (61/100).

Világosság

45%

közepesen sötét

Telítettség

20%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

63/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

5.46:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.85:1

A fekete szöveg és a Dusky Purple háttér kontrasztaránya 3.85:1.

WCAG / fehér szöveg

5.46:1

A fehér szöveg és a Dusky Purple háttér kontrasztaránya 5.46:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Dusky Purple háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.46:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Dusky Purple komplementer árnyalata #5C8A6A, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #815C8A és #8A5C65.

Komplementer

#5C8A6A

Legközelebbi név: Murdoch

Analóg −30°

#815C8A

Legközelebbi név: Purple Mystery

Analóg +30°

#8A5C65

Legközelebbi név: Rabbit Paws

Fejlesztőknek

Használd a Dusky Purple színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#895B7B

--color-dusky-purple: #895B7B;

Árnyalatok

A Dusky Purple világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F3EFF2

Aragonite White

100

#E2D6DE

Soft Lilac

200

#CAB5C4

Ballad

300

#B294A9

London Hue

400

#9B748F

Mountbatten Pink

500

#895B7B

Dusky Purple

600

#7B526F

Magnificence

700

#67445C

Magos

800

#52374A

Noble Hatter’s Violet

900

#3E2937

Rare Wine

Gyors értékelés

Mire jó a Dusky Purple?

Gyors áttekintés arról, hogy a Dusky Purple milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Dusky Purple

#895B7B

Elsődleges márkaszín

Használható

61/100

Kiemelőszín

Használható

47/100

CTA / gomb

Használható

55/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

54/100

Szövegszín

Használható

63/100

Border / elválasztó

Használható

61/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Dusky Purple színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Dusky Purple színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Dusky Purple vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Aranyló Égbolt Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#5E9749

#67569F

#865079

#EBEBEB

#292929

Homokos Kert No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#689749

#5D569F

#865081

#EBEBEB

#292929

Borostyán Kert Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#929749

#59979B

#81517D

#F0F0F0

#242424

Naplemente Erdő Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#889749

#598E9B

#815177

#F0F0F0

#242424

Borostyán Égbolt Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#539749

#71569F

#865072

#EBEBEB

#292929

Aranyló Moha

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#7D9749

#59859B

#815171

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Dusky Purple háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

5.46:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.85:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 5.46:1

A színről

01

Milyen szín a Dusky Purple?

A Dusky Purple (#895B7B) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.

02

A Dusky Purple megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Dusky Purple?

A Dusky Purple különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Dusky Purple?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Dusky Purple különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Dusky Purple barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Dusky Purple használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Dusky Purple erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Dusky Purple karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Dusky Purple használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Dusky Purple használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Dusky Purple – kérdések és válaszok

Milyen szín a Dusky Purple?

A Dusky Purple (#895B7B) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 318° árnyalat, 20% telítettség és 45% világosság.

Milyen színek illenek a Dusky Purple színhez?

A HSL színkör alapján a Dusky Purple komplementer árnyalata #5C8A6A, amelyhez a Murdoch áll közel. Analóg kombinációhoz a #815C8A és #8A5C65 árnyalat használható; ezekhez a Purple Mystery és Rabbit Paws áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Dusky Purple webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Dusky Purple legerősebb szerepköre szövegszín (63/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (61/100). 45%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Dusky Purple háttéren?

A Dusky Purple háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.46:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.85:1, a fehér szövegé 5.46:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Dusky Purple?

A Dusky Purple számított CTA-alkalmassági pontszáma 55/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Dusky Purple színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Dusky Purple (#895B7B), a fehér szöveg ajánlott, mert 5.46:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Dusky Purple háttérszínként?

A Dusky Purple háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 45%-os világossága és 20%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Dusky Purple HEX, RGB és HSL kódja?

A Dusky Purple HEX kódja #895B7B. RGB értéke 137, 91, 123, HSL értéke pedig 318°, 20%, 45%.

Fedezz fel további színeket

A Dusky Purple színhez hasonló árnyalatok

Argyle Purple

#895C79

Dull Purple

#84597E

Queen’s Honour

#8B5776

Grape Nectar

#8D5C75

Plum Highness

#885577

Purple Gumdrop

#835F79

Dynamic Magenta

#8A547F

Indian Silk

#8A5773