bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Distant Searchlight

A Distant Searchlight egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín.

sárga
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#F2F3CE

RGB

rgb(242, 243, 206)

HSL

hsl(62, 61%, 88%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#F2F3CE

Legközelebbi: Distant Searchlight

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Distant Searchlight színértékei

HEX

#F2F3CE

RGB

rgb(242, 243, 206)

HSL

hsl(62, 61%, 88%)

Színcsalád

sárga

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Distant Searchlight színről?

A Distant Searchlight HSL világossága 88%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 61%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 62°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (76/100).

Világosság

88%

világos

Telítettség

61%

erősen telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

18.49:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

18.49:1

A fekete szöveg és a Distant Searchlight háttér kontrasztaránya 18.49:1.

WCAG / fehér szöveg

1.14:1

A fehér szöveg és a Distant Searchlight háttér kontrasztaránya 1.14:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Distant Searchlight háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 18.49:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Distant Searchlight komplementer árnyalata #CFCEF3, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F3E2CE és #DFF3CE.

Komplementer

#CFCEF3

Legközelebbi név: Miami White

Analóg −30°

#F3E2CE

Legközelebbi név: Fondant

Analóg +30°

#DFF3CE

Legközelebbi név: Tzatziki Green

Fejlesztőknek

Használd a Distant Searchlight színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#F2F3CE

--color-distant-searchlight: #F2F3CE;

Árnyalatok

A Distant Searchlight világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FEFEFA

Baby Powder

100

#FCFCF3

Unbleached

200

#F9FAE9

Stately White

300

#F7F7DF

Promenade

400

#F4F5D5

Banana Sparkes

500

#F2F3CE

Distant Searchlight

600

#DADBB9

Beach Grass

700

#B6B69B

Disguise

800

#91927C

Farmer’s Market

900

#6D6D5D

Gladiator Grey

Gyors értékelés

Mire jó a Distant Searchlight?

Gyors áttekintés arról, hogy a Distant Searchlight milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Distant Searchlight

#F2F3CE

Elsődleges márkaszín

Használható

47/100

Kiemelőszín

Használható

54/100

CTA / gomb

Használható

54/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

76/100

Szövegszín

Óvatosan

12/100

Border / elválasztó

66/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Distant Searchlight színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Distant Searchlight színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Distant Searchlight vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fűszeres Égbolt

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#464912

#8A9310

#EFF1DA

#1F169C

#BBB8EA

Meleg Lagúna

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#464912

#BECA16

#EFF1DA

#2A1ED2

#BBB8EA

Réz Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#464912

#DDE935

#EFF1DA

#5248E5

#BBB8EA

Homokos Égbolt

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#464912

#E6EF6C

#EFF1DA

#857EED

#BBB8EA

Fűszeres Égbolt Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#494612

#938A10

#F1EFDA

#161F9C

#B8BBEA

Réz Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#494612

#CABE16

#F1EFDA

#1E2AD2

#B8BBEA

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Distant Searchlight háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.14:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

18.49:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 18.49:1

A színről

01

Milyen szín a Distant Searchlight?

A Distant Searchlight (#F2F3CE) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Distant Searchlight megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Distant Searchlight?

A Distant Searchlight különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Distant Searchlight?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Distant Searchlight különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Distant Searchlight optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Distant Searchlight használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Distant Searchlight erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Distant Searchlight karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Distant Searchlight intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Distant Searchlight használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Distant Searchlight – kérdések és válaszok

Milyen szín a Distant Searchlight?

A Distant Searchlight (#F2F3CE) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 62° árnyalat, 61% telítettség és 88% világosság.

Milyen színek illenek a Distant Searchlight színhez?

A HSL színkör alapján a Distant Searchlight komplementer árnyalata #CFCEF3, amelyhez a Miami White áll közel. Analóg kombinációhoz a #F3E2CE és #DFF3CE árnyalat használható; ezekhez a Fondant és Tzatziki Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Distant Searchlight webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Distant Searchlight legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (76/100). 88%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Distant Searchlight háttéren?

A Distant Searchlight háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 18.49:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 18.49:1, a fehér szövegé 1.14:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Distant Searchlight?

A Distant Searchlight számított CTA-alkalmassági pontszáma 54/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Distant Searchlight színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Distant Searchlight (#F2F3CE), a fekete szöveg ajánlott, mert 18.49:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Distant Searchlight háttérszínként?

A Distant Searchlight háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 88%-os világossága és 61%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Distant Searchlight HEX, RGB és HSL kódja?

A Distant Searchlight HEX kódja #F2F3CE. RGB értéke 242, 243, 206, HSL értéke pedig 62°, 61%, 88%.

Fedezz fel további színeket

A Distant Searchlight színhez hasonló árnyalatok

Silky Yoghurt

#F2F3CD

Sulphur Water

#F2F3CF

Zitronenzucker

#F4F3CD

Menoth White Highlight

#F0F1CE

Moon Glow

#F5F3CE

Sun Glare

#F1F4D1

Spilt Milk

#F4F4D1

Blonde Beauty

#F2EFCD