bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Desert Spice

A Desert Spice egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#C66B30

RGB

rgb(198, 107, 48)

HSL

hsl(24, 61%, 48%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C66B30

Legközelebbi: Desert Spice

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Desert Spice színértékei

HEX

#C66B30

RGB

rgb(198, 107, 48)

HSL

hsl(24, 61%, 48%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Desert Spice színről?

A Desert Spice HSL világossága 48%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 61%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 24°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (86/100), ezt követi a CTA- és gombszín (86/100).

Világosság

48%

közepes világosságú

Telítettség

61%

erősen telített

Legjobb szerepkör

86/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

5.55:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

5.55:1

A fekete szöveg és a Desert Spice háttér kontrasztaránya 5.55:1.

WCAG / fehér szöveg

3.79:1

A fehér szöveg és a Desert Spice háttér kontrasztaránya 3.79:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Desert Spice háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.55:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Desert Spice komplementer árnyalata #3089C5, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C5303F és #C5B630.

Komplementer

#3089C5

Legközelebbi név: Klaxosaur Blue

Analóg −30°

#C5303F

Legközelebbi név: C-3PO

Analóg +30°

#C5B630

Legközelebbi név: Mulgore Mustard

Fejlesztőknek

Használd a Desert Spice színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C66B30

--color-desert-spice: #C66B30;

Árnyalatok

A Desert Spice világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F9F0EA

Baby Blossom

100

#F1DACB

Winners Shower

200

#E5BCA2

Mollusca

300

#DA9F78

Soft Leather

400

#CF814F

Apricot Buff

500

#C66B30

Desert Spice

600

#B2602B

Date Fruit Brown

700

#955024

Rusty

800

#77401D

Walnut

900

#593016

Baker’s Chocolate

Gyors értékelés

Mire jó a Desert Spice?

Gyors áttekintés arról, hogy a Desert Spice milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Desert Spice

#C66B30

Elsődleges márkaszín

Kiváló

86/100

Kiemelőszín

79/100

CTA / gomb

Kiváló

86/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

46/100

Szövegszín

Használható

58/100

Border / elválasztó

Óvatosan

44/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Desert Spice színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Desert Spice színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Desert Spice vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Acélos Indigó No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#273BB9

#C46731

#7BA630

#E4E6F1

#212331

Éjféli Indigó Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6227B9

#C06C35

#31A05D

#EFECF4

#221D2B

Holdfényes Korall Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#2727B9

#C47A31

#6BA630

#E4E4F1

#212131

Sarki Palakő

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192F43

#2775B9

#DEE6ED

#C07330

#E3D0BF

Naplemente Kert No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#B96227

#31C4B5

#303CA6

#F1E9E4

#312721

Naplemente Palakő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B96227

#35C06C

#5D31A0

#F4EFEC

#2B221D

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Desert Spice háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.79:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

5.55:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 5.55:1

A színről

01

Milyen szín a Desert Spice?

A Desert Spice (#C66B30) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Desert Spice megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Desert Spice?

A Desert Spice különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Desert Spice?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Desert Spice különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Desert Spice vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Desert Spice használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Desert Spice erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Desert Spice karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Desert Spice intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Desert Spice használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Desert Spice – kérdések és válaszok

Milyen szín a Desert Spice?

A Desert Spice (#C66B30) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 24° árnyalat, 61% telítettség és 48% világosság.

Milyen színek illenek a Desert Spice színhez?

A HSL színkör alapján a Desert Spice komplementer árnyalata #3089C5, amelyhez a Klaxosaur Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #C5303F és #C5B630 árnyalat használható; ezekhez a C-3PO és Mulgore Mustard áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Desert Spice webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Desert Spice legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (86/100), ezt követi a CTA- és gombszín (86/100). 48%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Desert Spice háttéren?

A Desert Spice háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.55:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.55:1, a fehér szövegé 3.79:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Desert Spice?

A Desert Spice számított CTA-alkalmassági pontszáma 86/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Desert Spice színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Desert Spice (#C66B30), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.55:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Desert Spice háttérszínként?

A Desert Spice háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 48%-os világossága és 61%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Desert Spice HEX, RGB és HSL kódja?

A Desert Spice HEX kódja #C66B30. RGB értéke 198, 107, 48, HSL értéke pedig 24°, 61%, 48%.

Fedezz fel további színeket

A Desert Spice színhez hasonló árnyalatok

Warm Cream Spirit

#C36C2D

Caramelised Peach

#C56F2B

Sesame Crunch

#C26A35

Cajeta

#C46D29

Chivalrous Fox

#C7662A

Ochre Pigment

#C77135

Carrot Cake

#BF6F31

Winter Sunset

#CA6636