bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Deep Reddish Orange

A Deep Reddish Orange egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#BB603C

RGB

rgb(187, 96, 60)

HSL

hsl(17, 51%, 48%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#BB603C

Legközelebbi: Deep Reddish Orange

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Deep Reddish Orange színértékei

HEX

#BB603C

RGB

rgb(187, 96, 60)

HSL

hsl(17, 51%, 48%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Deep Reddish Orange színről?

A Deep Reddish Orange HSL világossága 48%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 51%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 17°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (81/100), ezt követi a CTA- és gombszín (79/100).

Világosság

48%

közepes világosságú

Telítettség

51%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

81/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

4.85:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

4.85:1

A fekete szöveg és a Deep Reddish Orange háttér kontrasztaránya 4.85:1.

WCAG / fehér szöveg

4.33:1

A fehér szöveg és a Deep Reddish Orange háttér kontrasztaránya 4.33:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Deep Reddish Orange háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.85:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Deep Reddish Orange komplementer árnyalata #3C95B9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #B93C57 és #B99E3C.

Komplementer

#3C95B9

Legközelebbi név: Fairy Tale Blue

Analóg −30°

#B93C57

Legközelebbi név: Merlot Magic

Analóg +30°

#B99E3C

Legközelebbi név: Tiki Torch

Fejlesztőknek

Használd a Deep Reddish Orange színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#BB603C

--color-deep-reddish-orange: #BB603C;

Árnyalatok

A Deep Reddish Orange világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F8EFEC

Shea

100

#EED7CE

Awe

200

#E0B7A7

Smoky Salmon

300

#D39880

Terra Earth

400

#C57859

Spanish Peanut

500

#BB603C

Deep Reddish Orange

600

#A85636

Hyacinth Red

700

#8C482D

Gingerbread

800

#703A24

New Amber

900

#542B1B

Boson Brown

Gyors értékelés

Mire jó a Deep Reddish Orange?

Gyors áttekintés arról, hogy a Deep Reddish Orange milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Deep Reddish Orange

#BB603C

Elsődleges márkaszín

Kiváló

81/100

Kiemelőszín

72/100

CTA / gomb

79/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

48/100

Szövegszín

Használható

60/100

Border / elválasztó

Használható

48/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Deep Reddish Orange színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Deep Reddish Orange színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Deep Reddish Orange vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Hűvös Égbolt Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#4E27B9

#C05A35

#31A04F

#EEECF4

#201D2B

Aranyló Égbolt

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#A83856

#2DB490

#C86141

#111111

#FFFFFF

Éjféli Indigó Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6227B9

#C06C35

#31A05D

#EFECF4

#221D2B

Acélos Indigó No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#273BB9

#C46731

#7BA630

#E4E6F1

#212331

Éjféli Palakő Studio

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#3883A8

#B45A2D

#4158C8

#111111

#FFFFFF

Borostyán Korall

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#4EB927

#349CBC

#8632A4

#BB5C3E

#EEF3ED

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Deep Reddish Orange háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

4.33:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

4.85:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 4.85:1

A színről

01

Milyen szín a Deep Reddish Orange?

A Deep Reddish Orange (#BB603C) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Deep Reddish Orange megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Deep Reddish Orange?

A Deep Reddish Orange különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Deep Reddish Orange?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Deep Reddish Orange különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Deep Reddish Orange vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Deep Reddish Orange használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Deep Reddish Orange erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Deep Reddish Orange karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Deep Reddish Orange használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Deep Reddish Orange használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Deep Reddish Orange – kérdések és válaszok

Milyen szín a Deep Reddish Orange?

A Deep Reddish Orange (#BB603C) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 17° árnyalat, 51% telítettség és 48% világosság.

Milyen színek illenek a Deep Reddish Orange színhez?

A HSL színkör alapján a Deep Reddish Orange komplementer árnyalata #3C95B9, amelyhez a Fairy Tale Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #B93C57 és #B99E3C árnyalat használható; ezekhez a Merlot Magic és Tiki Torch áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Deep Reddish Orange webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Deep Reddish Orange legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (81/100), ezt követi a CTA- és gombszín (79/100). 48%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Deep Reddish Orange háttéren?

A Deep Reddish Orange háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.85:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.85:1, a fehér szövegé 4.33:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Deep Reddish Orange?

A Deep Reddish Orange számított CTA-alkalmassági pontszáma 79/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Deep Reddish Orange színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Deep Reddish Orange (#BB603C), a fekete szöveg ajánlott, mert 4.85:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Deep Reddish Orange háttérszínként?

A Deep Reddish Orange háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 48%-os világossága és 51%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Deep Reddish Orange HEX, RGB és HSL kódja?

A Deep Reddish Orange HEX kódja #BB603C. RGB értéke 187, 96, 60, HSL értéke pedig 17°, 51%, 48%.

Fedezz fel további színeket

A Deep Reddish Orange színhez hasonló árnyalatok

Husky Orange

#BB613E

Caramel Dream

#B8623B

Tartare

#BF5B3C

Sun-Kissed Brick

#B75E41

Smoke Tree

#BB5F34

Deep Fire

#BF5C42

Boho Copper

#B96033

Spiced Nut

#BC693E