bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Deep Commitment to Purple

A Deep Commitment to Purple egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín.

rózsaszín
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#7D4071

RGB

rgb(125, 64, 113)

HSL

hsl(312, 32%, 37%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#7D4071

Legközelebbi: Deep Commitment to Purple

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Deep Commitment to Purple színértékei

HEX

#7D4071

RGB

rgb(125, 64, 113)

HSL

hsl(312, 32%, 37%)

Színcsalád

rózsaszín

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Deep Commitment to Purple színről?

A Deep Commitment to Purple HSL világossága 37%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 32%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 312°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (72/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (58/100).

Világosság

37%

közepesen sötét

Telítettség

32%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

72/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

7.38:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.84:1

A fekete szöveg és a Deep Commitment to Purple háttér kontrasztaránya 2.84:1.

WCAG / fehér szöveg

7.38:1

A fehér szöveg és a Deep Commitment to Purple háttér kontrasztaránya 7.38:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Deep Commitment to Purple háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.38:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Deep Commitment to Purple komplementer árnyalata #407D4C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #6A407D és #7D4052.

Komplementer

#407D4C

Legközelebbi név: Kemp Kelly

Analóg −30°

#6A407D

Legközelebbi név: Pageantry Purple

Analóg +30°

#7D4052

Legközelebbi név: Red Jade

Fejlesztőknek

Használd a Deep Commitment to Purple színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#7D4071

--color-deep-commitment-to-purple: #7D4071;

Árnyalatok

A Deep Commitment to Purple világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F2ECF1

Dress Pink

100

#DFCFDC

Orchid Ice

200

#C5A9BF

Lilac Fluff

300

#AB83A3

Wilhelminian Pink

400

#915D86

Plum Savour

500

#7D4071

Deep Commitment to Purple

600

#713A66

Burnt Orchid

700

#5E3055

Japanese Violet

800

#4B2644

Opulent Mauve

900

#381D33

Fat Tuesday

Gyors értékelés

Mire jó a Deep Commitment to Purple?

Gyors áttekintés arról, hogy a Deep Commitment to Purple milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Deep Commitment to Purple

#7D4071

Elsődleges márkaszín

Használható

58/100

Kiemelőszín

Használható

50/100

CTA / gomb

Használható

56/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

45/100

Szövegszín

72/100

Border / elválasztó

Használható

51/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Deep Commitment to Purple színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Deep Commitment to Purple színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Deep Commitment to Purple vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Homokos Moha

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#7A5F29

#347F40

#2F436A

#7F3D74

#F0F0EF

Mézes Agyag Collection

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#7A6A29

#347F4A

#2F3B6A

#7F3D6C

#F0F0EF

Fűszeres Kert Studio

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#356E5B

#77406E

#604039

#EBEBEB

#292929

Mézes Horizont

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#356E54

#774075

#603B39

#EBEBEB

#292929

Réz Indigó No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#356A6E

#754371

#595B39

#F0F0F0

#242424

Napfényes Moha Edition

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFF0

#D0BDCD

#6E3563

#803871

#341E2F

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Deep Commitment to Purple háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

7.38:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.84:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 7.38:1

A színről

01

Milyen szín a Deep Commitment to Purple?

A Deep Commitment to Purple (#7D4071) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.

02

A Deep Commitment to Purple megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Deep Commitment to Purple?

A Deep Commitment to Purple különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Deep Commitment to Purple?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Deep Commitment to Purple különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Deep Commitment to Purple barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Deep Commitment to Purple használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Deep Commitment to Purple erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Deep Commitment to Purple karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Deep Commitment to Purple használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Deep Commitment to Purple használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Deep Commitment to Purple – kérdések és válaszok

Milyen szín a Deep Commitment to Purple?

A Deep Commitment to Purple (#7D4071) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 312° árnyalat, 32% telítettség és 37% világosság.

Milyen színek illenek a Deep Commitment to Purple színhez?

A HSL színkör alapján a Deep Commitment to Purple komplementer árnyalata #407D4C, amelyhez a Kemp Kelly áll közel. Analóg kombinációhoz a #6A407D és #7D4052 árnyalat használható; ezekhez a Pageantry Purple és Red Jade áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Deep Commitment to Purple webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Deep Commitment to Purple legerősebb szerepköre szövegszín (72/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (58/100). 37%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Deep Commitment to Purple háttéren?

A Deep Commitment to Purple háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.38:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.84:1, a fehér szövegé 7.38:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Deep Commitment to Purple?

A Deep Commitment to Purple számított CTA-alkalmassági pontszáma 56/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Deep Commitment to Purple színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Deep Commitment to Purple (#7D4071), a fehér szöveg ajánlott, mert 7.38:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Deep Commitment to Purple háttérszínként?

A Deep Commitment to Purple háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 37%-os világossága és 32%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Deep Commitment to Purple HEX, RGB és HSL kódja?

A Deep Commitment to Purple HEX kódja #7D4071. RGB értéke 125, 64, 113, HSL értéke pedig 312°, 32%, 37%.

Fedezz fel további színeket

A Deep Commitment to Purple színhez hasonló árnyalatok

Bruise

#7E4071

Spring Lobster Dye

#7A4171

Wood Violet

#78426F

Club Mauve

#834370

Magic Magenta

#7F4774

Purple Passion

#784674

Grape Kiss

#82476F

Madder Magenta

#80496E