Szín adatlap
Daylily Yellow
A Daylily Yellow egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#F8F0D2
RGB
rgb(248, 240, 210)
HSL
hsl(47, 73%, 90%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F8F0D2
Legközelebbi: Daylily Yellow
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Daylily Yellow színértékei
HEX
#F8F0D2
RGB
rgb(248, 240, 210)
HSL
hsl(47, 73%, 90%)
Színcsalád
sárga
Világosság
világos
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Daylily Yellow színről?
A Daylily Yellow HSL világossága 90%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 73%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 47°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (74/100).
Világosság
90%
világos
Telítettség
73%
erősen telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
18.39:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
18.39:1
A fekete szöveg és a Daylily Yellow háttér kontrasztaránya 18.39:1.
WCAG / fehér szöveg
1.14:1
A fehér szöveg és a Daylily Yellow háttér kontrasztaránya 1.14:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Daylily Yellow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 18.39:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Daylily Yellow komplementer árnyalata #D3DBF8, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F8DDD3 és #EEF8D3.
Fejlesztőknek
Használd a Daylily Yellow színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F8F0D2
--color-daylily-yellow: #F8F0D2;
Árnyalatok
A Daylily Yellow világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Daylily Yellow?
Gyors áttekintés arról, hogy a Daylily Yellow milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Daylily Yellow
#F8F0D2
Elsődleges márkaszín
Használható
51/100
Kiemelőszín
Használható
62/100
CTA / gomb
Használható
60/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Jó
74/100
Szövegszín
Óvatosan
7/100
Border / elválasztó
Használható
62/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Daylily Yellow színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Daylily Yellow színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Daylily Yellow vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Fűszeres Égbolt Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#494612
#938A10
#F1EFDA
#161F9C
#B8BBEA
Réz Indigó
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#494612
#CABE16
#F1EFDA
#1E2AD2
#B8BBEA
Réz Indigó
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#494612
#E9DD35
#F1EFDA
#4852E5
#B8BBEA
Homokos Kert No. 3
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#494612
#EFE66C
#F1EFDA
#7E85ED
#B8BBEA
Fűszeres Erdő Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#493E12
#937910
#F1ECDA
#16319C
#B8C2EA
Őszi Palakő Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#493E12
#CAA616
#F1ECDA
#1E42D2
#B8C2EA
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Daylily Yellow háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.14:1
Fekete szöveg
Aa
18.39:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 18.39:1
A színről
01
Milyen szín a Daylily Yellow?
A Daylily Yellow (#F8F0D2) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Daylily Yellow megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Daylily Yellow?
A Daylily Yellow különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Daylily Yellow?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Daylily Yellow különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Daylily Yellow optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Daylily Yellow használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Daylily Yellow erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Daylily Yellow karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Daylily Yellow intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Daylily Yellow használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Daylily Yellow – kérdések és válaszok
Milyen szín a Daylily Yellow?
A Daylily Yellow (#F8F0D2) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 47° árnyalat, 73% telítettség és 90% világosság.
Milyen színek illenek a Daylily Yellow színhez?
A HSL színkör alapján a Daylily Yellow komplementer árnyalata #D3DBF8, amelyhez a Flax Bloom áll közel. Analóg kombinációhoz a #F8DDD3 és #EEF8D3 árnyalat használható; ezekhez a Gleaming Shells és Rice Flower áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Daylily Yellow webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Daylily Yellow legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (74/100). 90%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Daylily Yellow háttéren?
A Daylily Yellow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 18.39:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 18.39:1, a fehér szövegé 1.14:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Daylily Yellow?
A Daylily Yellow számított CTA-alkalmassági pontszáma 60/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Daylily Yellow színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Daylily Yellow (#F8F0D2), a fekete szöveg ajánlott, mert 18.39:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Daylily Yellow háttérszínként?
A Daylily Yellow háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 90%-os világossága és 73%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Daylily Yellow HEX, RGB és HSL kódja?
A Daylily Yellow HEX kódja #F8F0D2. RGB értéke 248, 240, 210, HSL értéke pedig 47°, 73%, 90%.
Fedezz fel további színeket