bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Dancing Jewel

A Dancing Jewel egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.

zöld
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#429B77

RGB

rgb(66, 155, 119)

HSL

hsl(156, 40%, 43%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#429B77

Legközelebbi: Dancing Jewel

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Dancing Jewel színértékei

HEX

#429B77

RGB

rgb(66, 155, 119)

HSL

hsl(156, 40%, 43%)

Színcsalád

zöld

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Dancing Jewel színről?

A Dancing Jewel HSL világossága 43%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 40%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 156°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (69/100), ezt követi a CTA- és gombszín (67/100).

Világosság

43%

közepesen sötét

Telítettség

40%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

69/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

6.19:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

6.19:1

A fekete szöveg és a Dancing Jewel háttér kontrasztaránya 6.19:1.

WCAG / fehér szöveg

3.39:1

A fehér szöveg és a Dancing Jewel háttér kontrasztaránya 3.39:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Dancing Jewel háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.19:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Dancing Jewel komplementer árnyalata #9A4265, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #429A4B és #42919A.

Komplementer

#9A4265

Legközelebbi név: Satsuma Imo Red

Analóg −30°

#429A4B

Legközelebbi név: Kryptonite Green

Analóg +30°

#42919A

Legközelebbi név: Catalan

Fejlesztőknek

Használd a Dancing Jewel színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#429B77

--color-dancing-jewel: #429B77;

Árnyalatok

A Dancing Jewel világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#ECF5F1

Shiroi White

100

#D0E6DD

Ice Dagger

200

#AAD2C2

Swimming Pool Green

300

#84BEA7

Peppermint Bar

400

#5EAA8B

Verdigris Green

500

#429B77

Dancing Jewel

600

#3B8C6B

Illuminati Green

700

#327459

Nordic Forest

800

#285D47

Green Pea

900

#1E4636

Sherwood Green

Gyors értékelés

Mire jó a Dancing Jewel?

Gyors áttekintés arról, hogy a Dancing Jewel milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Dancing Jewel

#429B77

Elsődleges márkaszín

69/100

Kiemelőszín

Használható

60/100

CTA / gomb

67/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

47/100

Szövegszín

66/100

Border / elválasztó

Használható

51/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Dancing Jewel színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Dancing Jewel színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Dancing Jewel vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Borostyán Indigó No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#A83892

#64B143

#40967C

#EEE8EC

#2B272A

Réz Lagúna Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#A838A1

#73B143

#409671

#EEE8ED

#2B272B

Őszi Erdő

Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.

#499773

#1F2E27

#111111

#F2EEE8

#FFFFFF

Terrakotta Indigó No. 2

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#499773

#A33E6D

#54B2B6

#111111

#FFFFFF

Aranyló Mező Series

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#974968

#3EA37A

#B65D54

#111111

#FFFFFF

Naplemente Mező No. 3

Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.

#49977D

#1F2E29

#111111

#F2EEE8

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Dancing Jewel háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.39:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

6.19:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 6.19:1

A színről

01

Milyen szín a Dancing Jewel?

A Dancing Jewel (#429B77) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.

02

A Dancing Jewel megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Dancing Jewel?

A Dancing Jewel különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Dancing Jewel?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Dancing Jewel különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Dancing Jewel nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Dancing Jewel használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Dancing Jewel erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Dancing Jewel karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Dancing Jewel használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Dancing Jewel használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Dancing Jewel – kérdések és válaszok

Milyen szín a Dancing Jewel?

A Dancing Jewel (#429B77) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 156° árnyalat, 40% telítettség és 43% világosság.

Milyen színek illenek a Dancing Jewel színhez?

A HSL színkör alapján a Dancing Jewel komplementer árnyalata #9A4265, amelyhez a Satsuma Imo Red áll közel. Analóg kombinációhoz a #429A4B és #42919A árnyalat használható; ezekhez a Kryptonite Green és Catalan áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Dancing Jewel webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Dancing Jewel legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (69/100), ezt követi a CTA- és gombszín (67/100). 43%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Dancing Jewel háttéren?

A Dancing Jewel háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.19:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.19:1, a fehér szövegé 3.39:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Dancing Jewel?

A Dancing Jewel számított CTA-alkalmassági pontszáma 67/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Dancing Jewel színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Dancing Jewel (#429B77), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.19:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Dancing Jewel háttérszínként?

A Dancing Jewel háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 43%-os világossága és 40%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Dancing Jewel HEX, RGB és HSL kódja?

A Dancing Jewel HEX kódja #429B77. RGB értéke 66, 155, 119, HSL értéke pedig 156°, 40%, 43%.

Fedezz fel további színeket

A Dancing Jewel színhez hasonló árnyalatok

Greenway

#419A7D

Ocean Green

#3D9973

Smaragdine

#4A9976

Good Luck

#499674

Natural Orchestra

#4C9C77

Linoleum Green

#3AA372

Funk

#3EA380

Winter Green

#48907B