Szín adatlap
Corn Husk Green
A Corn Husk Green egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#CECD95
RGB
rgb(206, 205, 149)
HSL
hsl(59, 37%, 70%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#CECD95
Legközelebbi: Corn Husk Green
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Corn Husk Green színértékei
HEX
#CECD95
RGB
rgb(206, 205, 149)
HSL
hsl(59, 37%, 70%)
Színcsalád
sárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Corn Husk Green színről?
A Corn Husk Green HSL világossága 70%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 37%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 59°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (68/100), ezt követi a border- és elválasztószín (67/100).
Világosság
70%
közepesen világos
Telítettség
37%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
68/100
kártya- és surface szín
Legjobb kontraszt
12.79:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
12.79:1
A fekete szöveg és a Corn Husk Green háttér kontrasztaránya 12.79:1.
WCAG / fehér szöveg
1.64:1
A fehér szöveg és a Corn Husk Green háttér kontrasztaránya 1.64:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Corn Husk Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 12.79:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Corn Husk Green komplementer árnyalata #9697CF, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CFB296 és #B3CF96.
Fejlesztőknek
Használd a Corn Husk Green színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#CECD95
--color-corn-husk-green: #CECD95;
Árnyalatok
A Corn Husk Green világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Corn Husk Green?
Gyors áttekintés arról, hogy a Corn Husk Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Corn Husk Green
#CECD95
Elsődleges márkaszín
Használható
53/100
Kiemelőszín
Használható
49/100
CTA / gomb
Használható
53/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
68/100
Szövegszín
Óvatosan
35/100
Border / elválasztó
Jó
67/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Corn Husk Green színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Corn Husk Green színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Corn Husk Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Tengeri Moha Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#20233C
#858FD6
#E2E3E9
#D6CF94
#DDDAC6
Harmonikus Égbolt No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#353427
#CAC691
#E6E6E6
#9FA2CB
#CDCDD6
Holdfényes Indigó Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#CAC691
#A2BACD
#A593BE
#EBEBEB
#292929
Tengeri Palakő Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#CAC691
#A4CBC8
#B891BA
#F0F0F0
#242424
Barackos Mező No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0F0EF
#D0CFBD
#CAC691
#807B38
#34321E
Naplemente Agyag
Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.
→
#CAC691
#2E2D1F
#111111
#F2EEE8
#FFFFFF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Corn Husk Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.64:1
Fekete szöveg
Aa
12.79:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 12.79:1
A színről
01
Milyen szín a Corn Husk Green?
A Corn Husk Green (#CECD95) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Corn Husk Green megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Corn Husk Green?
A Corn Husk Green különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Corn Husk Green?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Corn Husk Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Corn Husk Green optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Corn Husk Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Corn Husk Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Corn Husk Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Corn Husk Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Corn Husk Green használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Corn Husk Green – kérdések és válaszok
Milyen szín a Corn Husk Green?
A Corn Husk Green (#CECD95) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 59° árnyalat, 37% telítettség és 70% világosság.
Milyen színek illenek a Corn Husk Green színhez?
A HSL színkör alapján a Corn Husk Green komplementer árnyalata #9697CF, amelyhez a Bluebell Frost áll közel. Analóg kombinációhoz a #CFB296 és #B3CF96 árnyalat használható; ezekhez a Beige Ganesh és Greenhorn áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Corn Husk Green webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Corn Husk Green legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (68/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (67/100). 70%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Corn Husk Green háttéren?
A Corn Husk Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 12.79:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 12.79:1, a fehér szövegé 1.64:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Corn Husk Green?
A Corn Husk Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 53/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Corn Husk Green színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Corn Husk Green (#CECD95), a fekete szöveg ajánlott, mert 12.79:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Corn Husk Green háttérszínként?
A Corn Husk Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 70%-os világossága és 37%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Corn Husk Green HEX, RGB és HSL kódja?
A Corn Husk Green HEX kódja #CECD95. RGB értéke 206, 205, 149, HSL értéke pedig 59°, 37%, 70%.
Fedezz fel további színeket