Szín adatlap
Conifer Green
A Conifer Green egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.
HEX
#747767
RGB
rgb(116, 119, 103)
HSL
hsl(71, 7%, 44%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#747767
Legközelebbi: Conifer Green
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Conifer Green színértékei
HEX
#747767
RGB
rgb(116, 119, 103)
HSL
hsl(71, 7%, 44%)
Színcsalád
szürke
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
semleges tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Conifer Green színről?
A Conifer Green HSL világossága 44%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 7%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 71°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (66/100), ezt követi a szövegszín (64/100).
Világosság
44%
közepesen sötét
Telítettség
7%
szinte teljesen semleges
Legjobb szerepkör
66/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
4.59:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
4.58:1
A fekete szöveg és a Conifer Green háttér kontrasztaránya 4.58:1.
WCAG / fehér szöveg
4.59:1
A fehér szöveg és a Conifer Green háttér kontrasztaránya 4.59:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Conifer Green háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.59:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Conifer Green komplementer árnyalata #6B6878, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #787368 és #6D7868.
Fejlesztőknek
Használd a Conifer Green színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#747767
--color-conifer-green: #747767;
Árnyalatok
A Conifer Green világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Conifer Green?
Gyors áttekintés arról, hogy a Conifer Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Conifer Green
#747767
Elsődleges márkaszín
Használható
52/100
Kiemelőszín
Óvatosan
36/100
CTA / gomb
Használható
45/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
56/100
Szövegszín
Használható
64/100
Border / elválasztó
Jó
66/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Conifer Green színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Conifer Green színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Conifer Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Réz Moha
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#496897
#9B5974
#648151
#F0F0F0
#242424
Napfényes Korall
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E54
#444171
#5E3B4B
#6F714B
#F0F0F0
Barackos Kert
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E4C
#414671
#5E3B50
#716D4B
#F0F0F0
Terrakotta Erdő No. 2
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E5B
#494171
#5E3B47
#6B714B
#F0F0F0
Napfényes Indigó
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#498897
#9B598E
#778151
#F0F0F0
#242424
Borostyán Agyag Edition
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#497D97
#9B5985
#718151
#F0F0F0
#242424
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Conifer Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
4.59:1
Fekete szöveg
Aa
4.58:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 4.59:1
A színről
01
Milyen szín a Conifer Green?
A Conifer Green (#747767) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.
02
A Conifer Green megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.
03
Mire használható a Conifer Green?
A Conifer Green különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Conifer Green?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Conifer Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Conifer Green visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Conifer Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Conifer Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Conifer Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Conifer Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Conifer Green használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Conifer Green – kérdések és válaszok
Milyen szín a Conifer Green?
A Conifer Green (#747767) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 71° árnyalat, 7% telítettség és 44% világosság.
Milyen színek illenek a Conifer Green színhez?
A HSL színkör alapján a Conifer Green komplementer árnyalata #6B6878, amelyhez a Warpfiend Grey áll közel. Analóg kombinációhoz a #787368 és #6D7868 árnyalat használható; ezekhez a Pepper Mill és Fir Spruce Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Conifer Green webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Conifer Green legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (66/100), ezt követi a szövegszín (64/100). 44%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Conifer Green háttéren?
A Conifer Green háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.59:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.58:1, a fehér szövegé 4.59:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Conifer Green?
A Conifer Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 45/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Conifer Green színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Conifer Green (#747767), a fehér szöveg ajánlott, mert 4.59:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Conifer Green háttérszínként?
A Conifer Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 44%-os világossága és 7%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Conifer Green HEX, RGB és HSL kódja?
A Conifer Green HEX kódja #747767. RGB értéke 116, 119, 103, HSL értéke pedig 71°, 7%, 44%.
Fedezz fel további színeket