bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Comforting Grey

A Comforting Grey egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú sárga szín.

sárga
közepes világosságú
visszafogott
meleg tónusú

HEX

#C5C3B4

RGB

rgb(197, 195, 180)

HSL

hsl(53, 13%, 74%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C5C3B4

Legközelebbi: Comforting Grey

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Comforting Grey színértékei

HEX

#C5C3B4

RGB

rgb(197, 195, 180)

HSL

hsl(53, 13%, 74%)

Színcsalád

sárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Comforting Grey színről?

A Comforting Grey HSL világossága 74%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 13%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 53°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (80/100), ezt követi a kártya- és surface szín (77/100).

Világosság

74%

közepesen világos

Telítettség

13%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

80/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

11.84:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

11.84:1

A fekete szöveg és a Comforting Grey háttér kontrasztaránya 11.84:1.

WCAG / fehér szöveg

1.77:1

A fehér szöveg és a Comforting Grey háttér kontrasztaránya 1.77:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Comforting Grey háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 11.84:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Comforting Grey komplementer árnyalata #B4B6C5, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C5BBB4 és #BFC5B4.

Komplementer

#B4B6C5

Legközelebbi név: Soul Sister

Analóg −30°

#C5BBB4

Legközelebbi név: Rubidium

Analóg +30°

#BFC5B4

Legközelebbi név: Seaside Fog

Fejlesztőknek

Használd a Comforting Grey színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C5C3B4

--color-comforting-grey: #C5C3B4;

Árnyalatok

A Comforting Grey világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F9F9F8

Cloud Petal

100

#F1F0EC

White Shoulders

200

#E5E4DD

Swan Dive

300

#D9D8CE

Feather

400

#CECCBF

Metallic Mist

500

#C5C3B4

Comforting Grey

600

#B1B0A2

Light Sage

700

#949287

Cornwall Slate

800

#76756C

Forest Floor Khaki

900

#595851

Dominant Grey

Gyors értékelés

Mire jó a Comforting Grey?

Gyors áttekintés arról, hogy a Comforting Grey milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Comforting Grey

#C5C3B4

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

36/100

Kiemelőszín

Óvatosan

28/100

CTA / gomb

Óvatosan

33/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

77/100

Szövegszín

Óvatosan

30/100

Border / elválasztó

Kiváló

80/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Comforting Grey színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Comforting Grey színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Comforting Grey vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Naplemente Moha

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C2BD

#6E4435

#804B38

#34241E

Naplemente Korall No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C2BD

#975E49

#804B38

#34241E

Mézes Mező Edition

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C2BD

#B67C68

#804A38

#34231E

Meleg Mező Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C2BD

#CAA091

#804B38

#34241E

Napfényes Égbolt Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0F0EF

#D0C5BD

#6E4C35

#805538

#34271E

Borostyán Korall Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0F0EF

#D0C5BD

#976849

#805538

#34271E

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Comforting Grey háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.77:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

11.84:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 11.84:1

A színről

01

Milyen szín a Comforting Grey?

A Comforting Grey (#C5C3B4) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Comforting Grey megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Comforting Grey?

A Comforting Grey különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Comforting Grey?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Comforting Grey különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Comforting Grey optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Comforting Grey használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Comforting Grey erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Comforting Grey karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Comforting Grey használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Comforting Grey használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Comforting Grey – kérdések és válaszok

Milyen szín a Comforting Grey?

A Comforting Grey (#C5C3B4) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 53° árnyalat, 13% telítettség és 74% világosság.

Milyen színek illenek a Comforting Grey színhez?

A HSL színkör alapján a Comforting Grey komplementer árnyalata #B4B6C5, amelyhez a Soul Sister áll közel. Analóg kombinációhoz a #C5BBB4 és #BFC5B4 árnyalat használható; ezekhez a Rubidium és Seaside Fog áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Comforting Grey webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Comforting Grey legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (80/100), ezt követi a kártya- és felületszín (77/100). 74%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Comforting Grey háttéren?

A Comforting Grey háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 11.84:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 11.84:1, a fehér szövegé 1.77:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Comforting Grey?

A Comforting Grey számított CTA-alkalmassági pontszáma 33/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Comforting Grey színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Comforting Grey (#C5C3B4), a fekete szöveg ajánlott, mert 11.84:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Comforting Grey háttérszínként?

A Comforting Grey háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 74%-os világossága és 13%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Comforting Grey HEX, RGB és HSL kódja?

A Comforting Grey HEX kódja #C5C3B4. RGB értéke 197, 195, 180, HSL értéke pedig 53°, 13%, 74%.

Fedezz fel további színeket

A Comforting Grey színhez hasonló árnyalatok

Swiss Livery

#C6C3B4

Sandy Sage

#C7C2B4

Kamenozoki Grey

#C6C2B6

Moonshine

#C3C2B2

Spring Grey

#C5C6B3

Colonnade Stone

#C6C0B6

Kangaroo

#C5C3B0

Arbour Hollow

#C1C2B4