Szín adatlap
Coarse Wool
A Coarse Wool egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú kék szín.
HEX
#181B26
RGB
rgb(24, 27, 38)
HSL
hsl(227, 23%, 12%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#181B26
Legközelebbi: Coarse Wool
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Coarse Wool színértékei
HEX
#181B26
RGB
rgb(24, 27, 38)
HSL
hsl(227, 23%, 12%)
Színcsalád
kék
Világosság
sötét
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Coarse Wool színről?
A Coarse Wool HSL világossága 12%, ezért nagyon sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 23%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 227°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a szövegszín (100/100).
Világosság
12%
nagyon sötét
Telítettség
23%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
17.16:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
1.22:1
A fekete szöveg és a Coarse Wool háttér kontrasztaránya 1.22:1.
WCAG / fehér szöveg
17.16:1
A fehér szöveg és a Coarse Wool háttér kontrasztaránya 17.16:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Coarse Wool háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.16:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Coarse Wool komplementer árnyalata #262318, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #182226 és #1C1826.
Fejlesztőknek
Használd a Coarse Wool színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#181B26
--color-coarse-wool: #181B26;
Árnyalatok
A Coarse Wool világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Coarse Wool?
Gyors áttekintés arról, hogy a Coarse Wool milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Coarse Wool
#181B26
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
26/100
Kiemelőszín
Óvatosan
26/100
CTA / gomb
Óvatosan
27/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Óvatosan
28/100
Szövegszín
Kiváló
100/100
Border / elválasztó
Óvatosan
41/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Coarse Wool színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Coarse Wool színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Coarse Wool vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Sarki Palakő No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#1D1D87
#902727
#237123
#ECECF4
#1D1D2B
Tengeri Agyag
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#2727B9
#C03535
#31A031
#ECECF4
#1D1D2B
Ködös Agyag No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#4646D8
#D35F5F
#48C748
#ECECF4
#1D1D2B
Acélos Kert No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#7878E2
#E08F8F
#76D576
#ECECF4
#1D1D2B
Holdfényes Moha No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#1D2B87
#902735
#2D7123
#ECEDF4
#1D1E2B
Hűvös Kert Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#273BB9
#C03547
#40A031
#ECEDF4
#1D1E2B
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Coarse Wool háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
17.16:1
Fekete szöveg
Aa
1.22:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 17.16:1
A színről
01
Milyen szín a Coarse Wool?
A Coarse Wool (#181B26) egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.
02
A Coarse Wool megjelenése
Sötétebb karaktere miatt erőteljesebb vizuális jelenlétet ad, és világos elemekkel markáns kontraszt alakítható ki. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Coarse Wool?
A Coarse Wool különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Coarse Wool?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Coarse Wool különösen jól működhet fő háttérszínként, sötét szekciókban, erős tipográfiai kontraszt mellett vagy prémium kiemelőszínként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Coarse Wool stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Coarse Wool használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Coarse Wool erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Coarse Wool karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Coarse Wool használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Coarse Wool használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Coarse Wool – kérdések és válaszok
Milyen szín a Coarse Wool?
A Coarse Wool (#181B26) egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 227° árnyalat, 23% telítettség és 12% világosság.
Milyen színek illenek a Coarse Wool színhez?
A HSL színkör alapján a Coarse Wool komplementer árnyalata #262318, amelyhez a Weathervane áll közel. Analóg kombinációhoz a #182226 és #1C1826 árnyalat használható; ezekhez a Shadow Warrior és Coarse Wool áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Coarse Wool webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Coarse Wool legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a szövegszín (100/100). 12%-os világossága miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos.
Milyen szövegszín olvasható a Coarse Wool háttéren?
A Coarse Wool háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.16:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 1.22:1, a fehér szövegé 17.16:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Coarse Wool?
A Coarse Wool számított CTA-alkalmassági pontszáma 27/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Coarse Wool színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Coarse Wool (#181B26), a fehér szöveg ajánlott, mert 17.16:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Coarse Wool háttérszínként?
A Coarse Wool háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 12%-os világossága és 23%-os telítettsége miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Coarse Wool HEX, RGB és HSL kódja?
A Coarse Wool HEX kódja #181B26. RGB értéke 24, 27, 38, HSL értéke pedig 227°, 23%, 12%.
Fedezz fel további színeket