Szín adatlap
Chelsea Cucumber
A Chelsea Cucumber egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#88A95B
RGB
rgb(136, 169, 91)
HSL
hsl(85, 31%, 51%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#88A95B
Legközelebbi: Chelsea Cucumber
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Chelsea Cucumber színértékei
HEX
#88A95B
RGB
rgb(136, 169, 91)
HSL
hsl(85, 31%, 51%)
Színcsalád
zöld
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Chelsea Cucumber színről?
A Chelsea Cucumber HSL világossága 51%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 31%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 85°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (71/100), ezt követi a CTA- és gombszín (66/100).
Világosság
51%
közepes világosságú
Telítettség
31%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
71/100
elsődleges márkaszín
Legjobb kontraszt
7.87:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
7.87:1
A fekete szöveg és a Chelsea Cucumber háttér kontrasztaránya 7.87:1.
WCAG / fehér szöveg
2.67:1
A fehér szöveg és a Chelsea Cucumber háttér kontrasztaránya 2.67:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Chelsea Cucumber háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.87:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Chelsea Cucumber komplementer árnyalata #7C5BA9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A9A25B és #62A95B.
Fejlesztőknek
Használd a Chelsea Cucumber színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#88A95B
--color-chelsea-cucumber: #88A95B;
Árnyalatok
A Chelsea Cucumber világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Chelsea Cucumber?
Gyors áttekintés arról, hogy a Chelsea Cucumber milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Chelsea Cucumber
#88A95B
Elsődleges márkaszín
Jó
71/100
Kiemelőszín
Használható
58/100
CTA / gomb
Jó
66/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
56/100
Szövegszín
Használható
56/100
Border / elválasztó
Használható
59/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Chelsea Cucumber színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Chelsea Cucumber színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Chelsea Cucumber vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Aranyló Lagúna No. 3
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#884997
#899F56
#508660
#EBEBEB
#292929
Karakteres Indigó Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#5793C7
#C46E9C
#8AB55A
#EEF0F1
#222425
Homokos Moha
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#924997
#7F9F56
#508668
#EBEBEB
#292929
Borostyán Kert
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#97497D
#859B59
#517181
#F0F0F0
#242424
Kiegyensúlyozott Bor No. 3
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#2B2735
#5E4997
#E6E6E6
#899C54
#D3D6CD
Barackos Égbolt
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#979249
#3E44A3
#8BB654
#111111
#FFFFFF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Chelsea Cucumber háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.67:1
Fekete szöveg
Aa
7.87:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 7.87:1
A színről
01
Milyen szín a Chelsea Cucumber?
A Chelsea Cucumber (#88A95B) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Chelsea Cucumber megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Chelsea Cucumber?
A Chelsea Cucumber különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Chelsea Cucumber?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Chelsea Cucumber különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Chelsea Cucumber nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Chelsea Cucumber használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Chelsea Cucumber erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Chelsea Cucumber karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Chelsea Cucumber használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Chelsea Cucumber használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Chelsea Cucumber – kérdések és válaszok
Milyen szín a Chelsea Cucumber?
A Chelsea Cucumber (#88A95B) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 85° árnyalat, 31% telítettség és 51% világosság.
Milyen színek illenek a Chelsea Cucumber színhez?
A HSL színkör alapján a Chelsea Cucumber komplementer árnyalata #7C5BA9, amelyhez a Genestealer Purple áll közel. Analóg kombinációhoz a #A9A25B és #62A95B árnyalat használható; ezekhez a Mediaeval Sulphur és Techno Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Chelsea Cucumber webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Chelsea Cucumber legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (71/100), ezt követi a CTA- és gombszín (66/100). 51%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Chelsea Cucumber háttéren?
A Chelsea Cucumber háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.87:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.87:1, a fehér szövegé 2.67:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Chelsea Cucumber?
A Chelsea Cucumber számított CTA-alkalmassági pontszáma 66/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Chelsea Cucumber színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Chelsea Cucumber (#88A95B), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.87:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Chelsea Cucumber háttérszínként?
A Chelsea Cucumber háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 51%-os világossága és 31%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Chelsea Cucumber HEX, RGB és HSL kódja?
A Chelsea Cucumber HEX kódja #88A95B. RGB értéke 136, 169, 91, HSL értéke pedig 85°, 31%, 51%.
Fedezz fel további színeket